Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Bus z dentystą na pokładzie znowu przejedzie przez Lubelszczyznę. Dzieci i młodzież mogą bezpłatnie skorzystać z opieki stomatologicznej, a także wyleczyć zęby.
Pierwsza dostawa była na początku czerwca, kolejna pod koniec minionego miesiąca. Nowoczesny sprzęt jest już zainstalowany na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym szpitala w Tomaszowie Lubelskim.
Generalnie sytuacja nie wygląda źle. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie dysponuje sporymi zapasami krwi z niemal wszystkich grup. Ale bardzo brakuje tej 0 RhD (-). Być może sytuacja poprawi się po zaplanowanych na ten tydzień akcjach.
Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował o przedłużeniu profilaktycznego programu, w ramach którego pacjenci za darmo mogą wykonać m.in. wybrane badania krwi.
Jak dbać o przyrodę i ograniczać swój wpływ na środowisko? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczestnicy „Zielonych Warsztatów”, które odbyły się w chełmskiej cementowni. W zajęciach zorganizowanych z inicjatywy Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość” uczestniczyło 115 dzieci i dorosłych. Chełmska cementowania oraz fundacja zaprosiły mieszkańców Chełma i okolic na „Zielone Warsztaty”. Na cykl spotkań składały się zajęcia zorganizowane dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych.
Jest wygodne łóżko, miłe otoczenie i widok na las na ścianie. Nic, tylko spać. W takich warunkach zaburzenia snu, a konkretnie tzw. bezdech senny bada się, a później leczy się w szpitalu chorób płuc w Poniatowej.
Wakacje to czas wyjazdów, zabaw i przygód, zwłaszcza dla najmłodszych. Jednak beztroski wypoczynek może wiązać się z różnymi zagrożeniami. O tym, jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo podczas letnich wojaży, rozmawialiśmy z Wojciechem Dzikowskim z Katedry Edukacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Miasto przypomina potrzebującym wsparcia mieszkańcom o możliwości skorzystania z pomocy w obszarze uzależnień i ich profilaktyki. Z pomocy mieszkańcy będą mogli skorzystać również w czasie wakacji. Kampanię przeciwko narkotykom prowadzi również lubelska policja.
Wakacje to czas beztroski i zabawy, jednak dla organizatorów kolonii i obozów to również okres wzmożonej pracy i odpowiedzialności. Bezpieczeństwo najmłodszych uczestników wypoczynku jest priorytetem, dlatego Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie prowadzi regularne kontrole tych miejsc. Gościem porannej rozmowy Dzień Wschodzi, jest dr Renata Gawron, kierownik działu Nadzoru Sanitarnego WSSE w Lublinie.
AB RHD+ - to grupa krwi, której na tyle dużym zapasem dysponuje w tej chwili Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, że wystosowało do krwiodawców apel, by z jej oddawaniem się wstrzymać.
Nastąpiła zmiana na stanowisku ordynatora oddziału chirurgii ogólnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Stanowisko w tym miesiącu objął dr Marcin Kubiak.
Lilianka to pogodna dziewczynka, która już od dzieciństwa ma pod górkę. Rodzice robią dla niej wszystko i walczą o jej życie, ale potrzebna jest pomoc.
Przebywanie na słońcu ma pozytywne skutki, ale wiąże się również z dużym ryzykiem poparzeń, zwłaszcza kiedy nie przestrzegamy zasad. O tym, jak bezpiecznie korzystać z lata, jak uniknąć poparzeń i jak je łagodzić rozmawiamy z dr hab. n. med. Joanną Bartosińską, dermatolog i wenerolog z Zakładu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Nie żyje prof. Tomasz Zubilewicz, kierownik Kliniki Chirurgii Naczyniowej i Angiologii szpitala przy ul. Staszica. Odszedł 20 czerwca w wieku 59 lat.
Neurologia dziecięca, stan psychiczny, szczepienia i prawa pacjenta. Eksperci podyskutują o zdrowiu społeczeństwa, aspektach prawnych i społecznych po pandemii Covid 19.
Personel przeszedł specjalistyczne szkolenie i w poniedziałek po raz pierwszy w zamojskim NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej przeprowadzono brachyterapię. To nowa metoda leczenia raka piersi.
Jak nauka wpłynęła na diagnostykę i leczenie schorzeń nerek? O tym specjaliści podyskutują podczas XXVIII Konferencji Naukowo-Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego.
Przed nami kolejny z cyklu otwarty wykład organizowany przez Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1. O faktach i mitach chemioterapii opowie specjalista onkologii.
Szacuje się, że około 1,5 mln polskich par zmaga się z niepłodnością. Od czerwca działa ministerialny program wsparcia in vitro, który zapewnia bezpłatną procedurę.
Już po pierwszej dostawie. Do szpitala w Tomaszowie Lubelskim dotarła część sprzętu, w który ma być doposażony Szpitalny Oddział Ratunkowy.
Przekraczającą dopuszczalny poziom obecność pestycydu - glufosynatu stwierdzono w partii fasolki Adzuki z Argentyny. Główny Inspektorat Sanitarny wydał nakaz wycofania jednej z partii produktu z rynku.
Nie było jej, ale niedawno powstała. W szpitalu "papieskim" w Zamościu uruchomiono poradnię okulistyki dziecięcej.
Po raz pierwszy w Lublinie odbył się wyjątkowy bieg, który promował wyjątkową ideę
2000 pracowników, 27 oddziałów i 500 łóżek. Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 zakończył wieloletni remont.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa znów szuka dawców. Obecnie w banku krwi na wyczerpaniu są grupy 0 RhD- i 0 RhD +.