Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Urazy, ukąszenie żmii czy użądlenie pszczoły – na takie niebezpieczeństwa jesteśmy narażeni podczas wakacyjnych wypraw. Warto być na nie przygotowanym.
Tak wynika z najnowszego badania świadomości przeprowadzonego przez IQS w ramach programu Stop Zakażeniom Szpitalnym. Program Promocji Higieny Szpitalnej.
Rozmowa z Dorotą Tokarską, lekarzem z Praktyki Lekarza Rodzinnego \"Życie” w Lublinie.
Latem szybciej dajemy się skusić na lody i gofry z ulicznej budki.
Jakie dolegliwości, to może być poważniejsze schorzenie przewodu pokarmowego: choroba wrzodowa żołądka albo jelita grubego, uchyłek jelitowy, a nawet wyjałowienie z flory jelitowej na skutek przyjmowania antybiotyków.
Jak twierdzą inspektorzy sanepidu, od czasu, kiedy do produkcji lodów nie używa się surowych jajek, ilość zachorowań na salmonellę w lecie zdecydowanie spadła.
Narodowy Fundusz Zdrowia od lipca wprowadza nowe zasady rozliczania świadczeń w poradniach.
Do szpitala w Rzeszowie trafiło dziecko, któremu po użądleniu pszczoły spuchła cała twarz. Lekarze ostrzegają: szczególnie ostrożni musimy być latem.
Coraz więcej osób chorych na nowotwory decyduje się na wyjazd na leczenie do Chin. Uważają, że tamta terapia, która kosztuje minimum 200 tysięcy złotych, jest skuteczniejsza od leczenia oferowanego przez polskich onkologów.
Zawsze wskazane jest, żeby przed podjęciem takiej decyzji poradziła się lekarza prowadzącego. Wcześniej warto sprawdzić, czy będzie miała dobre warunki higieniczne, spokój, lekkostrawne posiłki co 3 godziny. Jeśli ciąża jest zagrożona – lepiej niech zostanie w domu.
Rozmowa z ekspertem - Beata Gulanowska-Gędek lek. med. z Oddziału Ginekologiczno Położniczego i Izby Przyjęć Woj. S. S. im. Kardynała S. Wyszyńskiego.
Skuteczne, ale i kosztowne – tak lubelscy onkolodzy określają innowacyjny sposób leczenia chłoniaków. Mowa o celowej terapii rutyksymabem, która skutecznie zwiększa szanse pacjenta onkologicznego na przeżycie.
Drzewa promieniują dobrą energią, z której powinniśmy chętnie i często korzystać.
Nasza Czytelniczka skorzystała z laserowej depilacji nóg. Zabieg okazał się kosztowny i bardzo bolesny.
Nie każdy dobrze znosi jazdę autobusem lub samolotem, nie dla każdego wskazany jest pobyt w górach albo w tropikach. Warto rozsądnie zaplanować wakacje, a przede wszystkim brać pod uwagę wiek, stan zdrowia, ograniczenia fizyczne.
Trzecia edycja konkursu plastycznego \"Bądź zdrowa, Mamo. Zbadaj się!” została rozstrzygnięta. Akcja miała zachęcić jak najwięcej mam do badań profilaktycznych.
Wykonanie tatuażu to żaden problem. Warto jednak przemyśleć tę decyzję i zachować umiar. Jak twierdzą psychologowie, od ozdabiania ciała można się uzależnić.
Owady dają się we znaki wszystkim i wszędzie. Chociaż komary nie są tak groźne jak meszki czy osy, jednak są wyjątkowo uciążliwe.
Uzdrawiające zabiegi wcale nie muszą być przykrą koniecznością. Można skutecznie zapobiegać bólom mięśni poprzez stosowanie przeróżnych technik masażu relaksacyjnego.
Stres towarzyszy nam w wielu sytuacjach. Czasami działa mobilizująco, ale innym razem może mieć zły wpływ na nasze zdrowie. W radzeniu sobie ze stresem pomagają zioła.
W czasie ciąży nie musisz rezygnować z gimnastyki. Wręcz przeciwnie. Dobrze dobrane ćwiczenia doskonale przygotują kobietę do porodu zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym.
Ciąża i pierwsze dni macierzyństwa to bardzo trudny okres dla przyszłej matki. Podpowiadamy, jak się odżywiać i spędzać czas przed porodem.
Usuwanie znamion, operacje zaćmy czy drobne zabiegi laryngologiczne od 1 lipca nie będą wymagały pobytu w szpitalu. Przeprowadzą je lekarze w przychodniach.
Wciąż nie brakuje tzw. lewych zwolnień lekarskich. Po ostatniej kontroli ZUS zakwestionował prawie 10 tysięcy L4.
W tym roku lubelskie położne przyjęły prawie 20 domowych porodów. – Poród w domu to ogromne ryzyko dla życia matki i dziecka – przestrzega prof. Jan Oleszczuk, konsultant wojewódzki do spraw położnictwa i ginekologii.