Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Do lubelskiego oddziału NFZ dotarły sygnały o próbie sprzedaży przewodnika po lekarzach, przychodniach i szpitalach.
Kilkumilimetrowe złote znaczniki wszczepiane chorym na raka gruczołu krokowego w Centrum Onkologii - Instytucie im. M. Skłodowskiej-Curie w Gliwicach pozwalają precyzyjnie naświetlać chorych podczas radioterapii i uniknąć groźnych odczynów popromiennych.
Powodzianie z gminy Annopol będą mogli skorzystać z porad lekarzy specjalistów. W najbliższą niedzielę w Annopolu zaplanowano akcję pomocy medyczną.
Na początku czerwca w szpitalu przy ul. Biernackiego w Lublinie była hospitalizowana pacjentka ukąszona przez żmiję. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. I pamiętajmy też o tym, że nie wszystkie takie incydenty kończą się szczęśliwie.
Kocimiętka, jaskry, piołun, lawenda, a także olejki: herbaciany, goździkowy, cytrynowy czy miętowe - to sprawdzone sposoby na komary.
Od wczoraj w Wojewódzkiej Przychodni Ginekologiczno-Położniczej w Lublinie trwa kampania społeczna ,,Płeć a tytoń”. Organizatorzy chcą kobietom planującym ciążę, ciężarnym i młodym matkom uzmysłowić, jaki wpływ ma dym tytoniowy na zdrowie kobiet i ich potomstwa.
Na wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego czy biodrowego trzeba czekać nawet kilka lat. Ale nie wszędzie.
Dobra wiadomość dla cierpiących na nadczynność przytarczyc Pacjenci, którzy przy chorobie nerek cierpią na nadczynność przytarczyc, nie będą już musieli kłaść się do szpitala, aby otrzymać lek przeciw np. odwapnieniu kości. Choroba ta powoduje m.in. zanikanie mięśni i kości mogą się łamać nawet podczas niewielkiego nacisku. Na Lubelszczyźnie schorzenie to dotyka ponad 100 osób. Rozwój choroby hamuje lek o nazwie mimpara. Dr Wojciech Załuska, wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii podkreśla, że specyfik ratuje życie chorych, a co ważne – nie musi być przyjmowany w szpitalu. Teraz pacjenci będą mogli go otrzymać podczas wizyt w stacjach dializ. Koszt miesięcznej terapii preparatem wynosi od 800 zł do 2 tys. zł. W 2009 roku lek był podawany pacjentom tylko podczas hospitalizacji. Z początkiem roku prezes NFZ zmienił zasady i zezwolił na finansowanie leku również podczas wizyt ambulatoryjnych. Lubelski oddział NFZ, jako jeden z ostatnich w kraju, ogłosił konkurs na \"terapeutyczny program zdrowotny: Leczenia wtórnej nadczynności przytarczyc u pacjentów hemodializowanych.” – Zakontraktowanie tego programu umożliwi 100 pacjentom otrzymywanie leku bez konieczności hospitalizacji – poinformował Karol Ługowski, rzecznik LOW NFZ. (tom)
Pracownik biurowy, kierowca zawodowy i polityk to profesje, które, według Polaków, najbardziej sprzyjają otyłości – wynika tak z badania przeprowadzonego na zlecenie organizatorów programu \"Chitinin Extra. Lżej w pracy”.
Jedna wizyta u lekarza za granicą, a kontynuacja leczenia już w Polsce. Tak było do tej pory. Od 1 maja wchodzą w życie nowe zasady leczenia w Unii Europejskiej. Karta EKUZ będzie dawała więcej uprawnień.
Pracujesz w stresie lub w miejscu gdzie narażony jesteś na różnego rodzaju choroby zawodowe? Skorzystaj z bezpłatnych programów profilaktycznych, które organizuje Centrum Profilaktyczno-Lecznicze Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy. Programy finansowane są przez samorząd województwa lubelskiego.
Skąd u kobiety takie przywiązanie do mężczyzny, z którym poszła do łóżka? Dlaczego decyduje się na to później niż on? Czy facet pokocha kobietę za to, że oddała mu się po raz pierwszy? Odpowiedzi na te pytania najlepiej szukać w… mózgu.
Otyłość jest nie tylko problemem estetycznym. Bardzo często osoby z nadwagą zaczynają z nią walczyć w rezultacie rozwijających się na jej tle chorób. Dla niezdecydowanych – podajemy kilka powodów, dla których warto ograniczać rosnącą masę tkanki tłuszczowej.
Najnowsze odkrycia naukowców sugerują, że kobiety chorujące na nowotwór piersi, które jednocześnie posiadają mutacje w genach predysponujące je do raka, mogą być skutecznie leczone z pominięciem zabiegu mastektomii (usunięcie piersi). Wyniki badań przedstawione zostały konferencji poświęconej rakowi piersi, w Barcelonie.
Obsługę ośrodka rehabilitacyjno-wypoczynkowego w Lalikach w Beskidzie Żywieckim stanowią głównie osoby niepełnosprawne. Rejestrują gości, sprzątają pokoje, przygotowują posiłki, a nawet pracują jako rehabilitanci.
Wystartował program „Mleczny Start wspiera Super Mamy”, zainicjowany przez Partnerstwo dla Zdrowia. Jego celem jest upowszechnienie wśród mam wiedzy dotyczącej zasad prawidłowego odżywiania dzieci oraz zachęcenie najmłodszych do jedzenia śniadania – najważniejszego posiłku w ciągu dnia.
Czy trener mistrza świata sam musi być mistrzem? Czy nie wystarczy że posiada umiejętność przekazania wiedzy i odpowiedniego motywowania do działania?
Mężczyźni, którzy wcześnie łysieją są mniej zagrożeni rakiem prostaty - portal onet.pl cytuje pismo Cancer Epidemiology. Tak wynika z badań, które przeprowadzili amerykańcy naukowcy.
Zdecydowana większość mężczyzn chrapie. Statystyki mówią, że aż 70 proc.! A mało kto wie, że to pierwszy objaw śmiertelnej dolegliwości - bezdechu.
Średni czas współżycia to 18,7 minut - wynika z ankiet, które wypełniali polscy internauci. - Niektórzy twierdzą, że ten wynik jest zawyżony. Słychać nawet głosy, że czas ten obejmuje dojazd i prysznic przed stosunkiem - mówi autor ankiet seksuolog prof. Zbigniew Izdebski.
Są mniejsze i bardziej dostosowane dla 12-latków. Już wkrótce pojawią się na półkach sklepów. Na razie w Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.
Kiedy przyjmuje lekarz rodzinny i gdzie się zgłosić, gdy już nie przyjmuje? Jakie kompetencje ma lekarz pierwszego kontaktu?
Jak wybrać lekarza rodzinnego, kiedy i ile razy można go zmienić. Ile to kosztuje. Kiedy i jak zapisać noworodka do lekarza pierwszego kontaktu.
Do redakcji \"Dziennika Wschodniego\" zadzwoniła zbulwersowana Czytelniczka. Kupiła w sklepie chiński czosnek. A ten spleśniał po kilku dniach. Dlaczego? Z pytaniem zwróciliśmy się do naszych ekspertów.
Jąkanie ma przyczyny genetyczne - twierdzą amerykańscy naukowcy i wskazują mutacje, które mogą za to odpowiadać.