Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Szpital papieski w Zamościu znalazł się na ósmym miejscu najnowszego rankingu polskich szpitali. Oprócz niego, w pierwszej setce publicznych szpitali znalazło się jeszcze sześć placówek z Lubelszczyzny.
– Obecnie mamy zupełnie inną sytuację, odmienną od tej ubiegłorocznej czy wcześniejszych. Spotykają się dwa szczepy wirusa – grypy sezonowej i nowej grypy – mówi dr. n. med. Sławomir Kiciak, specjalista chorób zakaźnych z Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w Lublinie
Rejestrujesz się do dentysty. Termin ustalasz z miesięcznym wyprzedzeniem. Przyjeżdżasz, a… wizyta odwołana. Niestety, nikt cię o tym nie uprzedził.
Ryzyko rozwoju choroby serca u pacjentów z depresją jest blisko 2 razy większe niż u osób zdrowych. Dbając o dobrą kondycję psychiczną, dbasz zatem o sprawność serca
Jesienna pogoda sprzyja pogorszeniu samopoczucia. Wiele osób rezygnuje z aktywności fizycznej z powodu zmiennej pogody i chłodu. Tymczasem ruch na świeżym powietrzu pomaga pokonać sezonową depresję, wzmacnia organizm, a nawet leczy.
Jakość odżywcza wędlin, oferowanych przez handel, zwłaszcza tych najtańszych, jest skandaliczna – grzmią o ostatnim czasie media, podając dane z różnych kontroli. W niektórych tzw. wyrobach mięsnych zawartość mięsa nie przekracza... 10 proc. Zamiast niego, osłonkę wypełnia tłuszcz, kasza manna, woda, ścięgna, błony, zmielone chrząstki, chemia i inne bezwartościowe, smacznie przyprawione paskudztwo
Polacy sięgają pięciokrotnie rzadziej po mrożone owoce i warzywa w porównaniu z mieszkańcami innych krajów UE – wynika z badań OBOP
60 tys. uczniów wzięło udział w ogólnopolskim konkursie \"Owoce, warzywa i soki są na 5!”. Na Lubelszczyźnie triumfowała szkoła w Klementowicach
Eksperymentalny lek obniżył o ponad 31 proc. ryzyko zakażenia wirusem HIV. To przełom w badaniach międzynarodowych naukowców, bo wcześniejsze szczepionki były nieskuteczne.
Rozmowa z Zygmuntem Pęcakiem, akustykiem słuchu z firmy Słuchmed w Lublinie
Jesteś kobietą po 50-tce, bolą cię stopy (tzw. podbicie, palce stóp) – sprawdź, czy nie jest to spowodowane osteoporozą. W mieście trwa program bezpłatnych badań. Osteobus ma odwiedzić blisko 100 miejsc w województwie.
Jak się okazuje - z bardzo praktycznych powodów: by zabić nudę, utrzymać związek, zmniejszyć ból głowy czy zmusić męża do wynoszenia śmieci. Romantyzm i namiętność znalazły się na końcu listy.
Oznaczenia na paczkach papierosów wprowadzają w błąd – twierdzą badacze z uniwersytetu Nottingham. Badanie wykazały, że nazwy \"Silver”, \"Smooth” czy \"Gold” sugerują kupującym mniejszą szkodliwość.
Chrapanie to poważna dolegliwość, dotykająca coraz więcej ludzi. Jego skutki mogą być bardzo poważne – zarówno społeczne, jak i zdrowotne. Niewiele osób wie, że w walce z chrapaniem pomocna może okazać się wizyta u stomatologa.
Dziesięć procent nastolatków przyznaje się do seksu z przypadkową, dopiero co poznaną osobą. Co trzeci z tej grupy nie stosował wtedy antykoncepcji.
Jeszcze tylko przez tydzień można zgłaszać się do udziału w programie \"Owoce szkole”. Dzięki niemu dzieci z pierwszych klas podstawówek będą otrzymywały bezpłatnie owoce i warzywa.
Naukowcy donoszą: dieta śródziemnomorska jest wskazana dla osób chorych na artretyzm.
Badania wykazują, że osoby z grubymi udami są mniej narażone na choroby serca.
Prognozy Światowej Organizacji Zdrowia są jednoznaczne: za dwadzieścia lat depresja stanie się pierwszą chorobą świata. Organizacja podaje, że najwięcej samobójstw popełniają mężczyźni z Europy Wschodniej.
W sierpniu ZUS nasilił kontrole osób przebywających na chorobowym. Wypłaty zasiłków nie dostanie 30 procent osób. A ZUS zapowiada, że to dopiero początek fali intensywnych kontroli.
Za elegancję, ładny zapach i utrzymanie naszego ciała w świeżości przez cały dzień można zapłacić bardzo wysoką cenę. Naukowcy ostrzegają, że substancje chemiczne stosowane w dezodorantach zwiększają ryzyko zachorowania na raka.
Brazylijscy naukowcy twierdzą, że białko odkryte w ślinie kleszcza pomaga w leczeniu niektórych typów nowotworów.
Jutro w Lublinie pojawi się odbywający wakacyjne tournee po Polsce autobus do poboru krwi im. Jana Pawła II. Najnowocześniejszy w Europie ambulans odwiedzi miasto w ramach \"Wakacyjnej trasy Fundacji Krewniacy i ING Usługi Finansowe”.
I-port to małe urządzenie, wynalezione przez amerykankę borykającą się z cukrzycą, znacznie zmniejsza obciążenie związane z tradycyjną terapią, która wymaga wielokrotnego codziennego przyjmowania zastrzyków insuliny. i-port aplikuje się tylko raz na trzy dni, co znacznie poprawia zarówno komfort chorego, jak i skuteczność leczenia.
Warzywa i owoce oraz soki z nich potrafią czynić cuda. I to... na poczekaniu!