Pierwsze miejsce i 400 tysięcy złotych! Lubelski startup Walletmed, który zamierza zrewolucjonizować pomiar poziomu glukozy znalazł największe uznane wśród jurorów czwartej edycji Programu Grantowego ING. W konkursie pokonał aż 214 rywali!
Tym razem bank szukał pomysłów na to, jak zadbać o zdrowe życie w każdym wieku. Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się aż 215 start-upów i naukowców.
– Tak duże zainteresowanie projektem potwierdza, że nasza inicjatywa jest właściwym kierunkiem działań. Pomagamy przejść od innowacyjnego pomysłu do dobrze prosperującego biznesu. Kompleksowo adresujemy potrzeby zespołów pracujących nad swoim rozwiązaniem, pomagając im wejść na rynek, pozyskać pierwszych klientów, czy rozszerzyć działalność na nowe rynki. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że mamy realny wpływ na pomoc w transformacji środowiskowej i realizacji ważnych w tym kontekście inicjatyw – mówi Joanna Erdman, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.
Wyboru najlepszych dokonała kapituła złożona z przedstawicieli ING Banku Śląskiego, świata biznesu oraz nauki. W wielkim finale Walletmed, podskórny implant dla diabetyków do pomiaru poziomu glukozy we krwi pokonał dziewięć innych pomysłów. Jury jednogłośnie zadecydowało, że lubelskiemu start’upowi należy się pierwsze miejsce i główna nagroda w wysokości 400 tysięcy złotych.
– Czujemy się jakbyśmy wygrali Mam talent dla startupów – mówi Wojtek Paprota, pomysłodawca i prezes Walletmed. – To ogromna satysfakcja, ale też i ulga. Niewielkiej, rozwijającej się firmie pieniądze zawsze spędzają sen z powiek. Taki zastrzyk gotówki pozwoli nam na dalsze funkcjonowanie i rozwijanie naszego pomysłu – dodaje.
>>>>>Lubelski startup Walletmed chce zrewolucjonizować pomiar poziomu glukozy
Walletmed to przełomowe odkrycie w dziedzinie monitorowania poziomu glukozy, które może zrewolucjonizować życie osób
cierpiących na cukrzycę na całym świecie. Badania przeprowadzone przez firmę wykazały, że precyzyjny pomiar glukozy w płynie międzykomórkowym jest teraz możliwy dzięki implantowi optycznemu, który nie wymaga wymiany, czy kalibracji. Dzięki temu
wynalazkowi, pacjenci być może będą mogli na zawsze zapomnieć o nakłuwaniu palca, czy regularnej wymianie popularnych na
rynku sensorów.
Drugie miejsce w Programie grantowym ING zajęło rozwiązanie zgłoszone przez UHURA Bionics - krtań cyfrowa oraz wzmacniacz głosu z konwerterem mowy a jego autorzy otrzymali 300 tys. zł. Pomysłem, który spotkał się również z dużym uznaniem kapituły było zgłoszenie Calmsie: platforma gamingowa wspierająca dzieci w walce z depresją lub lękiem i otrzymało grant w wysokości 150 tys. zł.