Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

INNE

13 lutego 2022 r.
16:40

Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Sztafeta biegaczek poza czołową dziesiątką

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 0 A A
14 miejsce w drużynie – to na razie najlepszy wynik Moniki Skinder osiągnięty w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie<br />
14 miejsce w drużynie – to na razie najlepszy wynik Moniki Skinder osiągnięty w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie
(fot. MATERIAŁY PRASOWE LUBELSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU NARCIARSKIEGO)

Polki ukończyły bieg sztafetowy w biegach narciarskich 4x5 km na 14 pozycji. Monika Skinder może być zadowolona ze swojego występu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Niestety, w ostatnich dniach dużo więcej niż o wynikach sportowych naszych biegaczek mówi się o konflikcie w kadrze. Głównymi bohaterkami zamieszania są Izabela Marcisz i Monika Skinder. Obie są najważniejszymi postaciami naszego zespołu i jednymi z najzdolniejszych biegaczek młodego pokolenia na świecie. W środę mają stworzyć jeden zespół w sprincie drużynowym, co jednak wcale nie jest do końca oczywiste. Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego, odtrąbił już sukces jakim jest namówienie Marcisz do startu, ale sama zawodniczka wciąż sceptycznie podchodzi do tego pomysłu. – Czuję duże zmęczenie. Myślę, że powinnam odpuścić Team Sprint. Nie jestem maszyną. Jestem zbudowana z tych samych kości i mięśni, co inni – powiedziała na antenie TVP Sport po biegu sztafetowym.

Zawodniczka SS Prządki Ski w sobotę pobiegła na pierwszej zmianie naszej sztafety i miała za zadanie utrzymać się w głównej grupie. Nie udało jej się to i dość szybko odpadła od rywalek. Ostatecznie przyprowadziła nasz zespół na 12 pozycji z ponad minutową stratą do prowadzących Rosjanek. Później natomiast kolejny raz błysnęła przed kamerami. – Miałam zadanie, by utrzymać się czołówki. Kurczę, dla mnie apetyt rośnie w miarę jedzenia. Strata nie jest zadowalająca. Odczuwam już te kilka startów. To mój obowiązek zawodniczy, wziąć udział w takim biegu. Sztafetę biega się z przyjemnością. To duch walki całej drużyny. Można powiedzieć "drużyny" – dodała na antenie TVP Sport.

Na drugiej zmianie w polskiej ekipie pobiegła Monika Skinder. Zawodniczka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski rozpoczęła bardzo mocno i po kilometrze przesunęła się o pozycję. Później jednak osłabła i ostatecznie oddała zespół na 13 pozycji w towarzystwie Estonek, Francuzek czy Łotyszek. – Myślę, że pobiegłam na tyle, na ile mnie było stać – przyznała na antenie TVP Sport Monika Skinder.

Już przed startem biegu było wiadomo, że trzecia i czwarta zmiana będą dla nas najtrudniejsze. I rzeczywiście Weronika Kaleta i Karolina Kukuczka nie myślały o tym, aby atakować rywalki, ale celowały prze wszystkim w uniknięcie zdublowania. Skutkowałoby ono bowiem usunięciem z trasy. Kaleta przeżywała na trasie bardzo trudne chwile i na zakończenie swojej zmiany spadła na 15 miejsce. Kukuczka przez moment była natomiast nawet 16. Finiszowała jednak w znakomitym stylu i na metę naszą sztafetę przyprowadziła na 14 pozycji.

Złoty medal zdobyły Rosjanki, które startowały w składzie Yulia Stupak, Natalia Nepryaeva, Tatiana Sorina i Veronika Stepanova. Drugie miejsce zajęły Niemki, które na metę wpadły z 18 sek. straty. Reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów pobiegły w składzie Katherine Sauerbrey, Katharina Hennig, Victoria Carl i Sofie Krehl. Ostatnie miejsce na podium zajęły Szwedki, które do Rosjanek straciły 20 sek. Przedstawicielski Trzech Koron wystartowały w składzie Maja Dahlqvist, Ebba Andersson, Frida Karlsson i Jonna Sundling.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Lubelskie lotnisko radzi sobie coraz lepiej. Jaki to był rok?
film

Lubelskie lotnisko radzi sobie coraz lepiej. Jaki to był rok?

Nowe kierunki, coraz więcej pasażerów i ambitne plany na przyszłość. Tak w skrócie można opisać obecną sytuację lubelskiego lotniska. O tym, co obecnie dzieje się w porcie lotniczym Lublin i jaka czeka go przyszłość opowiada w programie Dzień Wschodzi rzecznik Piotr Jankowski.

Fredro w rytmie rocka
teatr
30 listopada 2024, 18:00

Fredro w rytmie rocka

Jedyne i niepowtarzalne zestawienie najciekawszych tekstów mistrza komedii – Aleksandra Fredry, w wykonaniu aktorów Teatru Seniora. Wszystko to w rytm klasycznych rockowych hitów już w sobotę w lubelskim Centrum Kultury.

"Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!". Protestują przeciwko zmianom minister Nowackiej

"Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!". Protestują przeciwko zmianom minister Nowackiej

Największy protest odbędzie się w Warszawie, ale 1 grudnia również w Białej Podlaskiej odbędzie się manifestacja pod hasłem "Tak dla edukacji! Nie dla deprawacji!".

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

W Ratuszu będzie można oglądać wystawę fotografii przedstawiającą wspaniały sezon Orlen Oil Motoru Lublin

Będzie to doskonała okazja, by przypomnieć sobie jakie emocje towarzyszyły mistrzom Polski w drodze po kolejny tytuł PGE Ekstraligi

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Wycinka nad Bugiem pod zaporę. Posłanki Lewicy interweniują u minister klimatu

Przy granicy z Białorusią powstaje zapora elektroniczna, a to wiąże się z wycinką drzew na odcinku ponad 170 kilometrów. Posłanki Lewicy interweniują w tej sprawie w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

zdjęcie ilustracyjne

Śmiertelny wypadek o świcie. Dostawczak najechał na kobietę

Do śmiertelnego wypadku doszło dzisiaj nad ranem na drodze krajowej 74 w miejscowości Gorajec - Zastawie.

Filip Luberecki jest podstawowym zawodnikiem reprezentacji Polski do lat 20

Motor Lublin chce przedłużyć kontrakt z Filipem Lubereckim

Filip Luberecki trafił do Motoru w zimie 2023 roku z Escoli Varsovia. 19-latek systematycznie robi postępy i nie ma co ukrywać, że na pewno przyciąga uwagę większych klubów. Jego umowa z lubelskim klubem obowiązuje do 31 grudnia 2025 roku. Żółto-biało-niebiescy od jakiegoś czasu chcą jednak kontrakt przedłużyć

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Będzie mniej asfaltu w Parku Bronowickim. Wykonawca wybrany

Miasto wybrało przedsiębiorcę, który podejmie się rewitalizacji Parku Bronowickiego w Lublinie. Początkowo mówiło się, że inwestycja może pochłonąć około 14 mln zł. Okazuje się, że może być mniej. Park w nowej odsłonie ma być gotowy do końca maja 2026 roku.

Siedziba rejonu w Radzyniu

Czy powtórzy się historia sprzed dekady? Pracownicy rejonu PGE zaniepokojeni

Czy historia z 2012 roku się powtórzy i PGE Dystrybucja zamknie placówkę w Radzyniu Podlaskim? Takie obawy mają pracownicy, którzy zwrócili się o pomoc do posłanki Małgorzaty Gromadzkiej (PO).

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM
koncert
29 listopada 2024, 18:00

Projekt Volodia - piosenki Wysockiego w Domu Kultury LSM

Projekt Volodia zrodził się z fascynacji twórczością Włodzimierza Wysockiego. Sprawcą powołania tego projektu jest Janusz Kasprowicz muzyk, aranżer, twórca i dyrektor artystyczny pierwszego w Polsce cyklicznego festiwalu poświęconego twórczości Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Pieśni Wysockiego będzie można wysłuchać w piątkowy wieczór w Domu Kultury LSM.

W tym momencie nie ma możliwości zdobycia dofinansowania na budowę mieszkań komunalnych, więc miasto przekażę działkę Towarzystwu Budownictwa Społecznego, które ma szanse uzyskać preferencyjny kredyt i postawić blok z 48 mieszkaniami społecznymi

Rada jest na tak. TBS dostaje działkę i gotowy projekt

Nie mieszkania komunalne, jak pierwotnie zakładano, ale społeczne, należące do TBS powstaną najprawdopodobniej przy ul. Sikorskiego. Rada Miasta Zamość dała w poniedziałek zgodę na to, by miejskiej spółce przekazać działkę oraz przygotowaną wcześniej pełną dokumentację.

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree
koncert
29 listopada 2024, 19:31

Terapia z udziałem Zenka Kupatasy i Dr Gree

Zenek Kupatasa na każdym koncercie idzie ostro w pogo. Już w piątek wystąpi w Kultowej Klubokawiarni. Piątkowy wieczór zapowiada się nad wyraz energetycznie ponieważ publiczność Kultowej Klubokawiarni rozrusza lubelski zespół Dr Gree.

Zdjęcie z II Forum Kultury Studenckiej
MAGAZYN

Od buntu po nowoczesność. Jak zmieniała się kultura studencka?

Rozkwit kultury studenckiej przypada na ok. 50 lat temu. Od tego czasu wiele się jednak zmieniło i nie chodzi tylko o młodzież, ale również o rozwiązania systemowe.

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Sanepid pozwala korzystać z wody, ale z piciem ostrożnie

Chlorowanie wodociągu czerpiącego wodę z ujęcia w Gołębiu w gminie Puławy przyniosło skutek. Ilość groźnych dla zdrowia bakterii spadła do bezpiecznego poziomu. Sanepid warunkowo pozwolił na korzystanie z wody. Ale przed spożyciem warto ją przegotować.

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji
Nasza interwencja
galeria

Pękające ściany w bloku przy ul. Wędrownej. Nadzór budowlany wkracza do akcji

Wracamy do tematu pękających ścian i ugięć stropu w bloku przy ul. Wędrownej w Lublinie. Mieszkaniec bezskutecznie próbuje wyegzekwować od dewelopera naprawę, a Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego miasta Lublin zapowiada kontrolę.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!