Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Złota Setka

29 września 2020 r.
10:06

Powstała w Lublinie zaczynając od kilku sklepów. W listopadzie otworzy swój 700 sklep w Polsce

8 4 A A
Główną siedzibą Stokrotki, od samego początku jej powstania, jest Lublin
Główną siedzibą Stokrotki, od samego początku jej powstania, jest Lublin

Powstała w Lublinie zaczynając od kilku sklepów. Dziś jest już siecią, która w listopadzie otworzy swój 700 sklep. Stokrotka, bo o niej mowa, powstała w 1994 roku. W tej chwili ma ponad 670 sklepów zlokalizowanych w całej Polsce. Większość z nich działa w formule: supermarket na osiedlach dużych miast, w parkach i galeriach handlowych. Ale e ostatnich latach Stokrotka z sukcesem wkroczyła do mniejszych miejscowości, w których rozwija sklepy w formule „market”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Artykuł pochodzi z dodatku Złota Setka 2019. Pełny Ranking Najlepszych Firm Lubelszczyzny - pobierz e-wydanie z 24 września 2020

Jak przystało na jej lubelski rodowód, duża część z nich działa w województwie lubelskim; jest tu ich ponad 170, z tego w samym Lublinie – 66. Stokrotka każdego roku otwierając około 100 nowych placówek oraz ulepsza prowadzone przez siebie formuły: poza flagowymi supermarketami i marketami, spółka prowadzi działalność handlową poprzez małe sklepy Stokrotka Express, czy też testuje nowe rozwiązania w sklepach Stokrotka Optima. W ostatnich miesiącach uruchomiła sprzedaż internetową na zasadzie „zamów – odbierz”, czy też zainstalowała w swoich sklepach blisko 100 kas samoobsługowych.

– Konkurencja, nieustanna presja cenowa, zmieniające się oczekiwania klientów czy szybkie tempo naszego życia to czynniki które powodują, że poszukujemy coraz to nowych rozwiązań – mówi Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu, dyrektor marketingu i sprzedaży Stokrotka sp. z o.o. – Odpowiedzią na te wyzwania jest właśnie projekt Stokrotka Optima. Cała jego tajemnica kryje się w nazwie. Optima to poszukiwanie odpowiedzi na optymalny asortyment i optymalną politykę cenową i promocyjną. Wszystko po to, żeby stworzyć jeszcze bardziej efektywną formułę sklepu. Już dziś możemy stwierdzić, że w wielu płaszczyznach Optima jest strzałem w dziesiątkę.

Z kolei pomysł uruchomienia sklepu internetowego zrodził się z potrzeb i oczekiwań klientów, a jego start niewątpliwie przyśpieszyło zagrożenie pandemią. Zakupy on-line były dostępne już w ciągu pierwszego miesiąca po wybuchu epidemii koronawirusa.

– Jesteśmy w ciągłym procesie doskonalenia projektu – przyznaje Wawryszczuk. – W marcu w sklepie internetowym mieliśmy tylko 600 podstawowych produktów. Teraz oferujemy ich już 3 tys., a narzędzie internetowe jest znacznie doskonalsze, bardziej intuicyjne i zapewnia więcej wygody. Już w 100 sklepach w Polsce jest możliwość zamówienia towarów i odebrania w sklepie, a w kilkunastu wkrótce wystartuje pilotaż z dowozem do klienta. Na pewno obie te formy, z odbiorem w sklepie i dowozem do klienta, będą przez nas rozwijane.

Krzysztof Trojanowski, członek zarządu i dyrektor operacyjny Stokrotki dodaje: – Bardzo szybko przystosowaliśmy się do warunków pandemii i wdrożyliśmy nowe projekty. W ostatnich miesiącach przyśpieszyliśmy uruchomienie kas samoobsługowych. Obecnie mamy je w ponad 40 sklepach, a najbliższe miesiące przyniosą instalacje w kolejnych. Przez ostatni czas praktycznie nie zwolniliśmy tempa i stale bardzo dynamicznie się rozwijamy.

Między innymi te działania przyniosły wzrost przychodów firmy. W 2019 rok w porównaniu do 2018 roku wzrosły one o ponad 35 proc. Jakie będą one w tym roku, jeszcze nie wiadomo, bo podobnie jak dla innych przedsiębiorców, także dla Stokrotki dużym wyzwaniem była epidemia koronawirusa. Mimo to firma w tym trudnym czasie wsparła cztery szpitale w woj. Lubelskim, przekazując im zapasy produktów żywnościowych oraz higienicznych. W ramach współpracy z Lubelskim Oddziałem Okręgowym Polskiego Czerwonego Krzyża dostarcza żywność osobom starszym mieszkającym w Lublinie.

Tu są korzenie

Główną siedzibą Stokrotki, od samego początku jej powstania, jest Lublin. W centrali przy ul. Projektowej pracuje ponad 600 osób, które w zdecydowanej większości są absolwentami lubelskich uczelni wyższych. W całej sieci zatrudnionych jest ok. 11 tysięcy osób.

Stokrotka współpracuje także z blisko dwustu partnerami handlowymi z województwa lubelskiego. W ten sposób firma pomaga tworzyć nowe miejsca pracy na lokalnym rynku. Ponadto produkty lubelskich dostawców znajdują miejsce na półkach Stokrotek w całej Polsce, co pozwala im zaistnieć na stołach klientów, nie tylko w regionie.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Niespodzianka w Olsztynie. Bogdanka LUK rozbita zagrywką

Niespodzianka w Olsztynie. Bogdanka LUK rozbita zagrywką

W spotkaniu otwierającym 13. kolejkę Bogdanka LUK Lublin przegrała na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3. To niespodzianka weekendowej serii gier.

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. Bezpłatne sprawdzanie świateł w ramach kampanii

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. Bezpłatne sprawdzanie świateł w ramach kampanii

W najbliższą sobotę, 23 listopada, kierowcy w całej Polsce będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach. Akcja jest częścią tegorocznej edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez poprawę widoczności pojazdów.

Lublin żyje teatrem
galeria

Lublin żyje teatrem

W Lublinie trwa Festiwal Teatrów Niewielkich, który od 2005 roku przyciąga do miasta twórców i miłośników sztuki scenicznej z całej Polski. To ogólnopolskie wydarzenie o charakterze konkursowym jest miejscem spotkań aktorów zawodowych i amatorów, łącząc różne pokolenia i style teatralne.

Samuel Mraz zdobył w piątek swojego ósmego gola w tym sezonie
film

Motor nie do zatrzymania. Beniaminek pokonał w Lubinie Zagłębie [zobacz bramki]

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. Tym razem podopieczni Mateusza Stolarskiego pokonali w Lubinie tamtejsze Zagłębie 2:1. Zwycięskiego gola dla gości zdobył były napastnik "Miedziowych" Samuel Mraz.

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy
Kraśnik

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy

Wczoraj wieczorem w Kraśniku, w części fabrycznej miasta, zagubił się mały, niedowidzący piesek. Dzięki szybkiej reakcji asp. Łukasza Guściory z lokalnego komisariatu, czworonóg szybko wrócił do swojej właścicielki, a cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami
Lublin

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami

17 „za” i 13 „przeciw” – taki był wynik trzech głosowań nad przyszłością kilku lubelskich szkół na czwartkowej sesji Rady Miasta. SP19 i SP25 mają być teraz jedną szkołą. Na zmiany czeka również IV LO.

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz
ZDJĘCIA
galeria

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w tym tygodniu obchodzi 90. urodziny. W uroczystościach uczestniczyli dawni i obecni uczniowie.

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
koncert
23 listopada 2024, 20:00

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie

To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. W piątkowy wieczór beniaminek z Lublina ograł na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium