Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Złota Setka

30 września 2021 r.
19:14

Kraśnik. Zatrudniają 700 osób i zapowiadają, że przyjmą blisko 80 kolejnych

7 0 A A
(fot. Jacek Szydłowski)

W Gościeradowie znajduje się największy zakład firmy Erkado, rodzinnego przedsiębiorstwa, które 70 lat temu zaczęło produkować drzwi. Firma zatrudniająca łącznie ponad 700 osób, produkuje blisko 780 tysięcy drzwi rocznie. I na tym ich plany się nie kończą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kolejny ważny etap w rozwoju polskiej, rodzinnej firmy Erkado właśnie się rozpoczął. Pod koniec wakacji w Gościeradowie (powiat kraśnicki) została uroczyście otwarta najnowsza hala, w której będą produkowane drzwi stalowe.

– Pozwoli nam to umocnić naszą pozycję na rynku polskim i międzynarodowym, ale przede wszystkim pozwoli zatrudnić nowych fachowców – mówił podczas uroczystości Mateusz Kozłowski, wiceprezes i dyrektor zarządzający Erkado. – Nasze plany na najbliższe lata to inwestycja warta 65 milionów złotych, polegająca na rozbudowie istniejących linii produkcyjnych w Gościeradowie. Pozwoli nam to zrealizować nasz plan produkcji: 900 tysięcy drzwi rocznie (obecnie to blisko 780 tys. drzwi rocznie - red.). Plan, na którym nam zależy, jest bardzo ambitny, ale chcemy go zrealizować.

Do sukcesu firmy dołożyli się też pracownicy.

– Erkado to nie tylko nasze hale, maszyny, wyniki finansowe i liczby. Erkado to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą z nami tę firmę, do których kieruję szczególne podziękowania. My z tatą sami byśmy tego wszystkiego nie zrobili. Bez pomocy nie zbudowalibyśmy tego wszystkiego.

>>>Ranking Złota Setka 2020 do pobrania w tym miejscu<<<

Mateusz Kozłowski zwraca  też uwagę na coś innego.

– Erkado to także poczucie bezpieczeństwa poprzez nasz stabilny rozwój - podkreśla. – To też współpraca z samorządami oraz dostawcami i odbiorcami. Dla nas bardzo ważne są też takie wartości jak rodzinność, rzetelność i wierność zasadom. Jestem przekonany, że zostaną one z nami  w tej firmie także za 20, 50, a nawet 100 lat.

Początki

– Jakieś 30 lat temu marzyłem o takim zakładzie, ale jak poznałem ceny maszyn, to wydawało mi się, że rzemieślnik nie jest w stanie tego dokonać – przyznaje Zbigniew Kozłowski, prezes firmy Erkado i podkreśla, że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia. – Dzisiaj to mamy. To maszyny na skalę światową.

– Rodzinę Kozłowskich poznałem jakieś 20 lat temu, za pośrednictwem Antoniego Kozłowskiego (brat prezesa firmy Erkado - red.), który opowiedział mi o zakładzie w Chwałowicach – wspomina Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego, który pochodzi z Kraśnika, oddalonego o ok. 20 km od Gościeradowa. – Później dotarła do mnie informacja, że w Gościeradowie, na bazie dawnego Państwowego Ośrodka Maszynowego powstał zakład, że likwidator sprzedał halę Zbigniewowi Kozłowskiemu. To było 15 lat temu. Teraz, po tych kilkunastu latach, mamy w tym miejscu kilka nowoczesnych hal, kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, których nie powstydziłby się żaden inwestor na świecie. To jest skok technologiczny, na miarę wielkiej rewolucji przemysłowej.

Zakłady

– W Gościeradowie jesteśmy obecni od 2006 roku. W tym czasie na tyle rozbudowaliśmy zakład, że pracuje w nim już 700 osób – mówi wiceprezes spółki Erkado. – Nasz macierzysty zakład w Chwałowicach (Podkarpacie), gdzie od 70 lat produkujemy drzwi, bo produkcję rozpoczął jeszcze mój dziadek, a później kontynuował mój ojciec, także rozbudowaliśmy do 4 tysięcy mkw. powierzchni hal. W Gościeradowie mamy 45 tys. mkw. hal produkcyjnych, a w Radomiu, to najnowsza nasza lokalizacja, powierzchnia hal wynosi 11 tys. mkw.

Gościeradów

W Gościeradowie są produkowane drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. – Płytowe, ramiakowe (czyli takie, które posiadają konstrukcję tworzącą wyraźną ramę - red.) oraz ościeżnice – wylicza wiceprezes spółki oprowadzając nas po fabryce. – W hali, w której się znajdujemy – o powierzchni 10 tys. mkw. - będziemy produkować drzwi stalowe: wewnętrzne, zewnętrzne, wejściowe do domów, przeciwpożarowe, antywłamaniowe itd.

Zwiększenie zatrudnienia

W związku z nową inwestycją w Gościeradowie firma chce zatrudnić dodatkowo 78 osób.

– Rekrutacja już ruszyła. Potrzebujemy głównie inżynierów, operatorów maszyn, ale zapraszamy też wszystkich chętnych do pracy. Zapewniamy ścieżkę kariery- mówi wiceprezes i dodaje, że mile widziana jest każda osoba, która chce zdobyć nowe umiejętności. – Zapewniamy szkolenia. Możemy przeszkolić też osoby z programowania robotów, bo na terenie zakładu mamy ich kilkanaście. Robimy szkolenia ze sterowników. Ktoś, kto do nas przyjdzie do pracy, po 2-3 latach może być fachowcem w danej dziedzinie.

Plan rozwoju

Drzwi produkowane przez Erkado są sprzedawane przede wszystkim na rynku krajowym. – Niemniej naszą jakość cenią sobie też Czesi, Słowacy, Bułgarzy, Rumunii, Węgrzy, Irlandczycy, Włosi, a także Amerykanie. Tak więc sprzedajemy nasze drzwi do różnych krajów – zaznacza wiceprezes. – W Stanach Zjednoczonych mamy naprawdę dobrych partnerów, z którymi zaczynamy współpracę.

Firma chce wejść na nowe rynki europejskie. – Pokazać, że stalowe drzwi z Polski to jest naprawdę dobry produkt – mówi Mateusz Kozłowski. – Że drzwi nie muszą być aluminiowe i nie muszą kosztować 3 tysiące euro. Że dobrej jakości produkt może kosztować też mniej, że będzie naprawdę solidny, porządny, antywłamaniowy z super wzornictwem.

Pomoc

 Właściciele firmy Erkado, w której pracują przede wszystkim mieszkańcy gminy Gościeradów, współpracują z samorządowcami.

– Kozłowscy wspierają też stowarzyszenia, strażaków i sportowców – zwraca uwagę Andrzej Rolla, starosta kraśnicki.

Od lat firma współpracuje i wspomaga lokalne placówki oświatowe, ośrodki kulturalne, grupy sportowe, ośrodki kultu religijnego, a także podmioty medyczne zakupując niezbędny sprzęt oraz udzielając wsparcia finansowego. Pomagają też bohaterom Dziennika Wschodniego. Kiedy napisaliśmy o walczącej z chorobą nowotworową emerytowanej nauczycielce, Grażynie Maciążek, która praktycznie z dnia na dzień została bez dachu nad głową, szefowie Erkado nie wahali się ani chwili.

- Jak możemy pomóc? – pytali. A gdy okazało się, że pani Grażyna dostanie mieszkanie do remontu, od razu zaoferowali wymianę wszystkich drzwi.

- Są piękne! – cieszy się pani Grażyna. – Nie spodziewałam się, że spotka mnie w życiu jeszcze tyle dobra, a na mojej drodze stanie tylu ludzi o wielkich sercach.

Zobacz także: Gala Złotej Setki 2020

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Wojsko otrzyma nowe wozy i haubice. Umowa warta 17 miliardów podpisana
Kraj

Wojsko otrzyma nowe wozy i haubice. Umowa warta 17 miliardów podpisana

Dzisiaj w Stalowej Woli zawarta została umowa na zakup 250 wozów towarzyszących do samobieżnych haubic K9 oraz 96 haubic Krab wraz z wozami towarzyszącymi. Do tego dochodzi pakiet szkoleniowy i logistyczny. - To historyczny moment, inwestycja w bezpieczeństwo - ocenił wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz.

Zmiany na rondzie przy zamku potrzebne? Lubelski radny ma propozycję

Zmiany na rondzie przy zamku potrzebne? Lubelski radny ma propozycję

Radny miejski Konrad Wcisło zwrócił się do prezydenta Lublina z prośbą o zmianę organizacji ruchu na ul. Podzamcze. W odpowiedzi zastępca prezydenta Tomasz Fulara poinformował, że miasto nie planuje wprowadzenia proponowanych modyfikacji.

Desperat groził, że wysadzi komisariat i zabije rodzinę policjanta

Desperat groził, że wysadzi komisariat i zabije rodzinę policjanta

Podejrzany za kratkami spędzi całą zimę. Mieszkaniec Kraśnika został aresztowany na trzy miesiące po tym, jak znieważył policjantkę, straszył wysadzeniem komisariatu i groził śmiercią innemu z funkcjonariuszy. Wcześniej używał przemocy wobec bliskiej osoby.

Zbliża się koszmar dla kierowców: najpierw ślisko i mokro, a potem mgła

Zbliża się koszmar dla kierowców: najpierw ślisko i mokro, a potem mgła

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa lubelskiego.

Puławskie Azoty pozywają Polimex. Chodzi o prawie 250 mln zł

Puławskie Azoty pozywają Polimex. Chodzi o prawie 250 mln zł

Dzisiaj do Sądu Okręgowego w Lublinie trafił pozew o sporą sumę. Zakłady Azotowe w Puławach za opóźnienie w rozbudowie swojej elektrociepłowni oczekują od wykonawcy prac 249,2 mln zł. To suma kar umownych nałożonych na konsorcjum odpowiedzialne za nowy węglowy blok o mocy 100 MW.

Uwaga, ślisko. Przekonali się o tym kierowcy

Uwaga, ślisko. Przekonali się o tym kierowcy

Niskie temperatury i opady marznącego deszczu i śniegu dały się we znaki. Od północy w poniedziałek na lubelskich drogach doszło do 44 zdarzeń drogowych.

Do wylicytowania będą chociażby: rękawica Julii Szeremety oraz koszulka Wilfredo Leona

VII Charytatywny Turniej w Siatkonogę już w sobotę. Pamiątki od Wilfredo Leona i Julii Szeremety na aukcjach

Charytatywny Turniej w Siatkonogę, to już tradycja w Kraśniku. W najbliższą sobotę o godz. 9 wystartuje siódma edycja imprezy, w której chodzi przede wszystkim o pomaganie. Tym razem pieniądze będą zbierane na rzecz 13-letniego Alana, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dodatkowo uczestnicy zagrają dla dzieci z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej nr 1 i nr 2. Jak zwykle w zebraniu środków mają pomóc aukcje pamiątek, głównie sportowych, ale w tym roku nie tylko.

Lodowisko w Krasnymstawie

Lodowisko w Krasnymstawie już otwarte. Znamy cennik i godziny otwarcia

Czekali na to duzi i mali mieszkańcy miasta, bo dotąd takiej atrakcji nie mieli. Doczekali się. W sobotę otwarte zostało w centrum Krasnegostawu miejskie lodowisko. Będzie funkcjonowało do końca lutego. Znamy jego cennik i godziny otwarcia.

Doradztwo podatkowe a zmieniające się przepisy – dlaczego warto być na bieżąco?

Doradztwo podatkowe a zmieniające się przepisy – dlaczego warto być na bieżąco?

Doradztwo podatkowe to kluczowy element strategii finansowej każdej firmy. W obliczu rosnącej liczby przepisów oraz ich częstych zmian, zrozumienie, jak te regulacje wpływają na działalność przedsiębiorstwa, staje się niezwykle istotne.

Grzegorz Król był całe życie związany ze Szczebrzeszynem

Nie żyje Grzegorz Król. Żył i tworzył w Szczebrzeszynie

W wieku 67 lat zmarł w niedzielę 22 grudnia Grzegorz Król, artysta malarz ze Szczebrzeszyna.

Wesołych Świąt życzy redakcja Dziennika Wschodniego

Wesołych Świąt życzy redakcja Dziennika Wschodniego

Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia, dużo zdrowia, radości oraz pogody ducha życzy redakcja Dziennika Wschodniego

Prezydent Białej Podlaskiej z rodziną śp. Riada Haidara

Burza po ostrych słowach syna Riada Haidara. Są reakcje biskupa i prezydenta

Boli nas zakłamywanie historii- pisze w oświadczeniu biskup siedlecki Kazimierz Gurda. To reakcja na słowa Kamila Haidara, który podczas otwarcia mostu w Białej Podlaskiej stwierdził, że święty Jozafat Kuncewicz wsławił się mordowaniem prawosławnych. Prezydent Michał Litwiniuk przyznaje, że taka wypowiedź nie powinna w ogóle paść podczas miejskiej uroczystości.

Górnik Łęczna kończy rok 2024 w czołowej szóstce. Jak przedstawiają się liczby zielono-czarnych?

Górnik Łęczna kończy rok 2024 w czołowej szóstce. Jak przedstawiają się liczby zielono-czarnych?

Koniec roku to dobry czas do podsumowań. Górnik Łęczna na półmetku sezonu plasuje się na szóstym miejscu w Betlic I Lidze i wiosną maluje się przed nim perspektywa włączenia do walki o awans do PKO BP Ekstraklasy. Jak miniona runda wyglądała dla zielono-czarnych w liczbach? Zapraszamy na nasz subiektywny ranking

Dwie pieczenie na jednym ogniu. Kolejna udana akcja "łowców głów"

Dwie pieczenie na jednym ogniu. Kolejna udana akcja "łowców głów"

Lubelscy „łowcy głów” złapali w Lublinie dwie osoby poszukiwane listami gończymi. Tuż przed zatrzymaniem, pod nogi policjantów wypadły paczki z narkotykami.

Romanowski może wrócić do Polski, ale ma kilka warunków

Romanowski może wrócić do Polski, ale ma kilka warunków

Marcin Romanowski, były wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości podejrzany w śledztwie dot. Funduszu Sprawiedliwości, na portalu X zadeklarował, że może wrócić do Polski w ciągu 6 godzin. Pod warunkiem, że zostaną spełnione jego warunki.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium