Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Złota Setka

30 września 2021 r.
19:14

Kraśnik. Zatrudniają 700 osób i zapowiadają, że przyjmą blisko 80 kolejnych

(fot. Jacek Szydłowski)

W Gościeradowie znajduje się największy zakład firmy Erkado, rodzinnego przedsiębiorstwa, które 70 lat temu zaczęło produkować drzwi. Firma zatrudniająca łącznie ponad 700 osób, produkuje blisko 780 tysięcy drzwi rocznie. I na tym ich plany się nie kończą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kolejny ważny etap w rozwoju polskiej, rodzinnej firmy Erkado właśnie się rozpoczął. Pod koniec wakacji w Gościeradowie (powiat kraśnicki) została uroczyście otwarta najnowsza hala, w której będą produkowane drzwi stalowe.

– Pozwoli nam to umocnić naszą pozycję na rynku polskim i międzynarodowym, ale przede wszystkim pozwoli zatrudnić nowych fachowców – mówił podczas uroczystości Mateusz Kozłowski, wiceprezes i dyrektor zarządzający Erkado. – Nasze plany na najbliższe lata to inwestycja warta 65 milionów złotych, polegająca na rozbudowie istniejących linii produkcyjnych w Gościeradowie. Pozwoli nam to zrealizować nasz plan produkcji: 900 tysięcy drzwi rocznie (obecnie to blisko 780 tys. drzwi rocznie - red.). Plan, na którym nam zależy, jest bardzo ambitny, ale chcemy go zrealizować.

Do sukcesu firmy dołożyli się też pracownicy.

– Erkado to nie tylko nasze hale, maszyny, wyniki finansowe i liczby. Erkado to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą z nami tę firmę, do których kieruję szczególne podziękowania. My z tatą sami byśmy tego wszystkiego nie zrobili. Bez pomocy nie zbudowalibyśmy tego wszystkiego.

>>>Ranking Złota Setka 2020 do pobrania w tym miejscu<<<

Mateusz Kozłowski zwraca  też uwagę na coś innego.

– Erkado to także poczucie bezpieczeństwa poprzez nasz stabilny rozwój - podkreśla. – To też współpraca z samorządami oraz dostawcami i odbiorcami. Dla nas bardzo ważne są też takie wartości jak rodzinność, rzetelność i wierność zasadom. Jestem przekonany, że zostaną one z nami  w tej firmie także za 20, 50, a nawet 100 lat.

Początki

– Jakieś 30 lat temu marzyłem o takim zakładzie, ale jak poznałem ceny maszyn, to wydawało mi się, że rzemieślnik nie jest w stanie tego dokonać – przyznaje Zbigniew Kozłowski, prezes firmy Erkado i podkreśla, że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia. – Dzisiaj to mamy. To maszyny na skalę światową.

– Rodzinę Kozłowskich poznałem jakieś 20 lat temu, za pośrednictwem Antoniego Kozłowskiego (brat prezesa firmy Erkado - red.), który opowiedział mi o zakładzie w Chwałowicach – wspomina Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego, który pochodzi z Kraśnika, oddalonego o ok. 20 km od Gościeradowa. – Później dotarła do mnie informacja, że w Gościeradowie, na bazie dawnego Państwowego Ośrodka Maszynowego powstał zakład, że likwidator sprzedał halę Zbigniewowi Kozłowskiemu. To było 15 lat temu. Teraz, po tych kilkunastu latach, mamy w tym miejscu kilka nowoczesnych hal, kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, których nie powstydziłby się żaden inwestor na świecie. To jest skok technologiczny, na miarę wielkiej rewolucji przemysłowej.

Zakłady

– W Gościeradowie jesteśmy obecni od 2006 roku. W tym czasie na tyle rozbudowaliśmy zakład, że pracuje w nim już 700 osób – mówi wiceprezes spółki Erkado. – Nasz macierzysty zakład w Chwałowicach (Podkarpacie), gdzie od 70 lat produkujemy drzwi, bo produkcję rozpoczął jeszcze mój dziadek, a później kontynuował mój ojciec, także rozbudowaliśmy do 4 tysięcy mkw. powierzchni hal. W Gościeradowie mamy 45 tys. mkw. hal produkcyjnych, a w Radomiu, to najnowsza nasza lokalizacja, powierzchnia hal wynosi 11 tys. mkw.

Gościeradów

W Gościeradowie są produkowane drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. – Płytowe, ramiakowe (czyli takie, które posiadają konstrukcję tworzącą wyraźną ramę - red.) oraz ościeżnice – wylicza wiceprezes spółki oprowadzając nas po fabryce. – W hali, w której się znajdujemy – o powierzchni 10 tys. mkw. - będziemy produkować drzwi stalowe: wewnętrzne, zewnętrzne, wejściowe do domów, przeciwpożarowe, antywłamaniowe itd.

Zwiększenie zatrudnienia

W związku z nową inwestycją w Gościeradowie firma chce zatrudnić dodatkowo 78 osób.

– Rekrutacja już ruszyła. Potrzebujemy głównie inżynierów, operatorów maszyn, ale zapraszamy też wszystkich chętnych do pracy. Zapewniamy ścieżkę kariery- mówi wiceprezes i dodaje, że mile widziana jest każda osoba, która chce zdobyć nowe umiejętności. – Zapewniamy szkolenia. Możemy przeszkolić też osoby z programowania robotów, bo na terenie zakładu mamy ich kilkanaście. Robimy szkolenia ze sterowników. Ktoś, kto do nas przyjdzie do pracy, po 2-3 latach może być fachowcem w danej dziedzinie.

Plan rozwoju

Drzwi produkowane przez Erkado są sprzedawane przede wszystkim na rynku krajowym. – Niemniej naszą jakość cenią sobie też Czesi, Słowacy, Bułgarzy, Rumunii, Węgrzy, Irlandczycy, Włosi, a także Amerykanie. Tak więc sprzedajemy nasze drzwi do różnych krajów – zaznacza wiceprezes. – W Stanach Zjednoczonych mamy naprawdę dobrych partnerów, z którymi zaczynamy współpracę.

Firma chce wejść na nowe rynki europejskie. – Pokazać, że stalowe drzwi z Polski to jest naprawdę dobry produkt – mówi Mateusz Kozłowski. – Że drzwi nie muszą być aluminiowe i nie muszą kosztować 3 tysiące euro. Że dobrej jakości produkt może kosztować też mniej, że będzie naprawdę solidny, porządny, antywłamaniowy z super wzornictwem.

Pomoc

 Właściciele firmy Erkado, w której pracują przede wszystkim mieszkańcy gminy Gościeradów, współpracują z samorządowcami.

– Kozłowscy wspierają też stowarzyszenia, strażaków i sportowców – zwraca uwagę Andrzej Rolla, starosta kraśnicki.

Od lat firma współpracuje i wspomaga lokalne placówki oświatowe, ośrodki kulturalne, grupy sportowe, ośrodki kultu religijnego, a także podmioty medyczne zakupując niezbędny sprzęt oraz udzielając wsparcia finansowego. Pomagają też bohaterom Dziennika Wschodniego. Kiedy napisaliśmy o walczącej z chorobą nowotworową emerytowanej nauczycielce, Grażynie Maciążek, która praktycznie z dnia na dzień została bez dachu nad głową, szefowie Erkado nie wahali się ani chwili.

- Jak możemy pomóc? – pytali. A gdy okazało się, że pani Grażyna dostanie mieszkanie do remontu, od razu zaoferowali wymianę wszystkich drzwi.

- Są piękne! – cieszy się pani Grażyna. – Nie spodziewałam się, że spotka mnie w życiu jeszcze tyle dobra, a na mojej drodze stanie tylu ludzi o wielkich sercach.

Zobacz także: Gala Złotej Setki 2020

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin zrewanżowała się drużynie z Częstochowy za porażkę w pierwszej rundzie i w rewanżu wygrała w lidze 3:1
ZDJĘCIA
galeria

Bogdanka LUK Lublin lepsza od Steam Hemarpol Norwida Częstochowa

W spotkaniu 26. kolejki Bogdanka LUK Lublin zrewanżowała się drużynie z Częstochowy za porażkę w pierwszej rundzie zwyciężając 3:1. MVP meczu wybrany został przyjmujący gospodarzy Mikołaj Sawicki

Trzy lata od rosyjskiej agresji. Jak wojna zmieniła Ukrainę?
rozmowa

Trzy lata od rosyjskiej agresji. Jak wojna zmieniła Ukrainę?

Uczestnik wielu konwojów na Ukrainę, który trzy lata temu sam przyjął kilkudziesięciu uchodźców, także do własnego domu. O tym jak wyglądały pierwsze miesiące po rosyjskiej agresji, bezinteresownej fali pomocy i tym, jak zmieniła się Ukraina - rozmawiamy z Henrykiem Kozakiem, społecznikiem i prezesem kazimierskiego stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy.

Tegoroczny Sacrofilm w CKF Stylowy w Zamościu planowany jest na pierwszą połowę marca
9 marca 2025, 18:00

Prawie trzy dekady z filmem religijnym. Kolejny przegląd wkrótce

Już po raz 29. w Zamościu odbędą się Międzynarodowe Dni Filmu Religijnego. Tegoroczny Sacrofilm potrwa od 9 do 13 marca. W tym czasie wiele projekcji, prelekcji i spotkań, a także wydarzenia towarzyszące. Hasło tej edycji brzmi: „Pielgrzymi nadziei w spotkaniach w drodze do Jednego Ojca”.

Jakub Lempach był trzeci w biegu na 60 metrów

Sześć medali naszych lekkoatletów na Halowych Mistrzostwach Polski

W weekend Toruń tradycyjnie w ostatnich latach był areną zmagań w ramach Halowych Mistrzostw Polski. To była udana impreza dla naszych zawodników, którzy w sumie wywalczyli sześć medali. Największe powody do radości mieli: Piotr Tarkowski, który okazał się najlepszy w konkursie skoku w dal oraz sztafeta mieszana 4x400 metrów AZS UMCS Lublin.

Kinematografia w Lublinie. Gdzie nasi rodzice chodzili oglądać filmy
foto
galeria

Kinematografia w Lublinie. Gdzie nasi rodzice chodzili oglądać filmy

W szczytowym okresie (lata 60. XX w.) w Lublinie funkcjonowało 16 kin. Do kultowych, które pamiętają całe pokolenia należą nie istniejące już: „Kosmos”, „Robotnik”, „Wyzwolenie” czy „Staromiejskie”. Zobaczmy, jak wyglądały te legendarne miejsca.

Adrian Zanberg w Chełmie

Zandberg w Chełmie: Polska nie może już dłużej stać w przedpokoju

Wzmocnienie obronności Polski, zmiana kursu polityki wobec Stanów Zjednoczonych czy też wyniki wyborów do Bundestagu – to tylko część tematów poruszonych przez Adriana Zandberga, kandydata partii Razem na prezydenta podczas konferencji prasowej w Chełmie.

Jednej grupy krwi jest nadmiar, dwóch innych brakuje. Będą akcje w terenie

Jednej grupy krwi jest nadmiar, dwóch innych brakuje. Będą akcje w terenie

W ambulansach, ale też np. domach kultury, parafiach i urzędach będą w najbliższym czasie organizowane zbiórki krwi. Pracownicy RCKiK w Lublinie pojadą do wielu miejscowości, by przyjąć krwiodawców. Ale tych, którzy mają grupę AB RhD+ wcale specjalnie nie oczekują.

Abdullatef Khmmaj to nowy lekarz w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym

Zatrudnili lekarza z Libii. Kolejki do ważnej poradni mają być krótsze

Dr n. med. Abdullatef Khmmaj, emerytowany profesor nadzwyczajny z Libii jest nowym pracownikiem Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Dołączył do grona medyków poradni hematologicznej. Szefostwo placówki zapewnia, że dzięki temu czas oczekiwania na wizytę znacznie się skróci.

UM Zamość pracuje bez sekretarza już kilka lat

Wakat w Ratuszu do wzięcia. Znów szukają sekretarza

To stanowisko w urzędzie być powinno, ale od kilku lat w Zamościu jest nieobsadzone. Ratusz właśnie ogłosił kolejny nabór. Poszukiwany jest sekretarz do magistratu.

Rafał Król w czwartek spotkał się z kibicami w Perła Sport Pubie, a w poniedziałek oficjalnie pożegna się z Motorem

Motor w poniedziałek oficjalnie pożegna Rafała Króla

Rafał Król w barwach Motoru Lublin rozegrał aż 290 meczów. Pierwszy z nich w 2008 roku. Ostatni pod koniec 2024 roku. W zimie doświadczony pomocnik i kapitan żółto-biało-niebieskich zdecydował się jednak wrócić do czwartoligowej obecnie Stali Kraśnik. W poniedziałek przy okazji meczu z GKS Katowice beniaminek pożegna swoją legendę.

Nie czekały do wiosny. Narodziny w parku narodowym
ZDJĘCIA
galeria

Nie czekały do wiosny. Narodziny w parku narodowym

Najczęściej czas źrebień zaczyna się wiosną. Ale są odstępstwa od reguły. W hodowli rezerwatowej koników polskich Roztoczańskiego Parku Narodowego pierwsze w tym roku młode przyszły na świat już kilka dni temu. I to w wyjątkowo mroźną noc.

W ferie nie ma nudy. Rodzinne oglądanie w kinie Bajka
ZDJĘCIA
galeria

W ferie nie ma nudy. Rodzinne oglądanie w kinie Bajka

Pierwszy tydzień ferii dobiega końca. Miasto przygotowało moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców, by mogły spędzić ten czas w ciekawy sposób.

Pałac Zamoyskich to potężna budowla o powierzchni 6,5 tys. m.kw. Składa się z głównego budynku, a także dochodzących do niego oficyn. Na tyłach nadal są mieszkania komunalne
galeria

Nowy pomysł na pałac. Już nie hotel ze SPA, ale centrum nauki

Po pierwszym liście przyszedł czas na kolejny. Prezydent Zamościa znów napisał do wiceminister kultury z prośbą o wsparcie przy ratowaniu Pałacu Zamoyskich. Przedstawił też pomysł na wykorzystanie zabytku.

Beret na żywo
foto
galeria

Beret na żywo

Ostatnia walentynkowa galeria. Tym razem z Rzut Beretem. Jeśli chcecie sobie przypomnieć jak się bawiliście, to zapraszamy do oglądania naszej fotogalerii. Zobaczcie jak się bawi Lublin.

Opłaty za girlandy na ul. Szambelańskiej. Miasto nieugięte na prośby radnych

Opłaty za girlandy na ul. Szambelańskiej. Miasto nieugięte na prośby radnych

Przedsiębiorcy z ul. Szambelańskiej w Lublinie zawiesili nad swoimi stoiskami girlandy świetlne. Radni zwrócili się do prezydenta miasta z prośbą o zwolnienie ich z opłat za zajęcie pasa drogowego. Miasto odpowiedziało, że nie ma podstaw prawnych do takiej decyzji.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium