Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Złota Setka

30 września 2021 r.
19:14

Kraśnik. Zatrudniają 700 osób i zapowiadają, że przyjmą blisko 80 kolejnych

7 0 A A
(fot. Jacek Szydłowski)

W Gościeradowie znajduje się największy zakład firmy Erkado, rodzinnego przedsiębiorstwa, które 70 lat temu zaczęło produkować drzwi. Firma zatrudniająca łącznie ponad 700 osób, produkuje blisko 780 tysięcy drzwi rocznie. I na tym ich plany się nie kończą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kolejny ważny etap w rozwoju polskiej, rodzinnej firmy Erkado właśnie się rozpoczął. Pod koniec wakacji w Gościeradowie (powiat kraśnicki) została uroczyście otwarta najnowsza hala, w której będą produkowane drzwi stalowe.

– Pozwoli nam to umocnić naszą pozycję na rynku polskim i międzynarodowym, ale przede wszystkim pozwoli zatrudnić nowych fachowców – mówił podczas uroczystości Mateusz Kozłowski, wiceprezes i dyrektor zarządzający Erkado. – Nasze plany na najbliższe lata to inwestycja warta 65 milionów złotych, polegająca na rozbudowie istniejących linii produkcyjnych w Gościeradowie. Pozwoli nam to zrealizować nasz plan produkcji: 900 tysięcy drzwi rocznie (obecnie to blisko 780 tys. drzwi rocznie - red.). Plan, na którym nam zależy, jest bardzo ambitny, ale chcemy go zrealizować.

Do sukcesu firmy dołożyli się też pracownicy.

– Erkado to nie tylko nasze hale, maszyny, wyniki finansowe i liczby. Erkado to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą z nami tę firmę, do których kieruję szczególne podziękowania. My z tatą sami byśmy tego wszystkiego nie zrobili. Bez pomocy nie zbudowalibyśmy tego wszystkiego.

>>>Ranking Złota Setka 2020 do pobrania w tym miejscu<<<

Mateusz Kozłowski zwraca  też uwagę na coś innego.

– Erkado to także poczucie bezpieczeństwa poprzez nasz stabilny rozwój - podkreśla. – To też współpraca z samorządami oraz dostawcami i odbiorcami. Dla nas bardzo ważne są też takie wartości jak rodzinność, rzetelność i wierność zasadom. Jestem przekonany, że zostaną one z nami  w tej firmie także za 20, 50, a nawet 100 lat.

Początki

– Jakieś 30 lat temu marzyłem o takim zakładzie, ale jak poznałem ceny maszyn, to wydawało mi się, że rzemieślnik nie jest w stanie tego dokonać – przyznaje Zbigniew Kozłowski, prezes firmy Erkado i podkreśla, że warto mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia. – Dzisiaj to mamy. To maszyny na skalę światową.

– Rodzinę Kozłowskich poznałem jakieś 20 lat temu, za pośrednictwem Antoniego Kozłowskiego (brat prezesa firmy Erkado - red.), który opowiedział mi o zakładzie w Chwałowicach – wspomina Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego, który pochodzi z Kraśnika, oddalonego o ok. 20 km od Gościeradowa. – Później dotarła do mnie informacja, że w Gościeradowie, na bazie dawnego Państwowego Ośrodka Maszynowego powstał zakład, że likwidator sprzedał halę Zbigniewowi Kozłowskiemu. To było 15 lat temu. Teraz, po tych kilkunastu latach, mamy w tym miejscu kilka nowoczesnych hal, kilkadziesiąt tysięcy metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej, których nie powstydziłby się żaden inwestor na świecie. To jest skok technologiczny, na miarę wielkiej rewolucji przemysłowej.

Zakłady

– W Gościeradowie jesteśmy obecni od 2006 roku. W tym czasie na tyle rozbudowaliśmy zakład, że pracuje w nim już 700 osób – mówi wiceprezes spółki Erkado. – Nasz macierzysty zakład w Chwałowicach (Podkarpacie), gdzie od 70 lat produkujemy drzwi, bo produkcję rozpoczął jeszcze mój dziadek, a później kontynuował mój ojciec, także rozbudowaliśmy do 4 tysięcy mkw. powierzchni hal. W Gościeradowie mamy 45 tys. mkw. hal produkcyjnych, a w Radomiu, to najnowsza nasza lokalizacja, powierzchnia hal wynosi 11 tys. mkw.

Gościeradów

W Gościeradowie są produkowane drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. – Płytowe, ramiakowe (czyli takie, które posiadają konstrukcję tworzącą wyraźną ramę - red.) oraz ościeżnice – wylicza wiceprezes spółki oprowadzając nas po fabryce. – W hali, w której się znajdujemy – o powierzchni 10 tys. mkw. - będziemy produkować drzwi stalowe: wewnętrzne, zewnętrzne, wejściowe do domów, przeciwpożarowe, antywłamaniowe itd.

Zwiększenie zatrudnienia

W związku z nową inwestycją w Gościeradowie firma chce zatrudnić dodatkowo 78 osób.

– Rekrutacja już ruszyła. Potrzebujemy głównie inżynierów, operatorów maszyn, ale zapraszamy też wszystkich chętnych do pracy. Zapewniamy ścieżkę kariery- mówi wiceprezes i dodaje, że mile widziana jest każda osoba, która chce zdobyć nowe umiejętności. – Zapewniamy szkolenia. Możemy przeszkolić też osoby z programowania robotów, bo na terenie zakładu mamy ich kilkanaście. Robimy szkolenia ze sterowników. Ktoś, kto do nas przyjdzie do pracy, po 2-3 latach może być fachowcem w danej dziedzinie.

Plan rozwoju

Drzwi produkowane przez Erkado są sprzedawane przede wszystkim na rynku krajowym. – Niemniej naszą jakość cenią sobie też Czesi, Słowacy, Bułgarzy, Rumunii, Węgrzy, Irlandczycy, Włosi, a także Amerykanie. Tak więc sprzedajemy nasze drzwi do różnych krajów – zaznacza wiceprezes. – W Stanach Zjednoczonych mamy naprawdę dobrych partnerów, z którymi zaczynamy współpracę.

Firma chce wejść na nowe rynki europejskie. – Pokazać, że stalowe drzwi z Polski to jest naprawdę dobry produkt – mówi Mateusz Kozłowski. – Że drzwi nie muszą być aluminiowe i nie muszą kosztować 3 tysiące euro. Że dobrej jakości produkt może kosztować też mniej, że będzie naprawdę solidny, porządny, antywłamaniowy z super wzornictwem.

Pomoc

 Właściciele firmy Erkado, w której pracują przede wszystkim mieszkańcy gminy Gościeradów, współpracują z samorządowcami.

– Kozłowscy wspierają też stowarzyszenia, strażaków i sportowców – zwraca uwagę Andrzej Rolla, starosta kraśnicki.

Od lat firma współpracuje i wspomaga lokalne placówki oświatowe, ośrodki kulturalne, grupy sportowe, ośrodki kultu religijnego, a także podmioty medyczne zakupując niezbędny sprzęt oraz udzielając wsparcia finansowego. Pomagają też bohaterom Dziennika Wschodniego. Kiedy napisaliśmy o walczącej z chorobą nowotworową emerytowanej nauczycielce, Grażynie Maciążek, która praktycznie z dnia na dzień została bez dachu nad głową, szefowie Erkado nie wahali się ani chwili.

- Jak możemy pomóc? – pytali. A gdy okazało się, że pani Grażyna dostanie mieszkanie do remontu, od razu zaoferowali wymianę wszystkich drzwi.

- Są piękne! – cieszy się pani Grażyna. – Nie spodziewałam się, że spotka mnie w życiu jeszcze tyle dobra, a na mojej drodze stanie tylu ludzi o wielkich sercach.

Zobacz także: Gala Złotej Setki 2020

e-Wydanie

Pozostałe informacje

ul. Lubelska w Janowcu

Burze nad Lubelszczyzną. Potoki na ulicach, połamane drzewa, nawałnice

Burze nad Lubelszczyzną. Potężna ulewa w Janowcu nad Wisłą, strażacy usuwają szkody w powiatach puławskim, ryckim, opolskim i w rejonie Białej Podlaskiej

Lublinianka wiosną wygrała 10 z 14 ligowych meczów

Lublinianka pokonała rezerwy Górnika Łęczna i zapewniła sobie utrzymanie w IV lidze

Przed tygodniem było już bardzo blisko, a w sobotę wreszcie cel został osiągnięty. Lublinianka po słabej pierwszej połowie i dużo lepszej drugiej ograła u siebie Górnika II Łęczna 2:0. Dzięki temu w kolejnym sezonie na pewno zagra w IV lidze.

Wojciech Kamiński od piątku jest nowym trenerem koszykarzy z Lublina

Nowy trener Polskiego Cukru Start Lublin

W piątek poznaliśmy nazwisko następcy Artura Gronka. W sezonie 24/25 Polski Cukier Start Lublin poprowadzi Wojciech Kamiński, ostatnio szkoleniowiec Legii Warszawa.

Rowerowa stolica Polski. Miasto nie chce oddać pucharu
Zdjęcia
galeria

Rowerowa stolica Polski. Miasto nie chce oddać pucharu

Ambicje są duże, bo mieszkańcy pokochali ten sport i chcą utrzymać puchar Rowerowej Stolicy Polski trzeci rok z rzędu. Rywalizacja ruszyła w sobotę.

Darmowe wycieczki szkolne. Koszty pokryje minister

Darmowe wycieczki szkolne. Koszty pokryje minister

Minister Edukacji ogłosił nowy program dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie będą mogli wyjechać na 5-dniową wycieczkę szkolną, a ministerstwo pokryje 100 procent jej kosztów

VI Marsz Równości w Lublinie (109 zdjęć) - „Jesteśmy u siebie”.
Foto
galeria
film

VI Marsz Równości w Lublinie (109 zdjęć) - „Jesteśmy u siebie”.

Kolejny raz, ulicami miasta przeszła kolorowa parada. Pod hasłem „Miłość, a nie wojna” uczestnicy maszerowali m.in. w imię tolerancji, równości, wolności i pokoju na świecie.

Noc Kultury 2023
WYDARZENIE
1 czerwca 2024, 19:00
galeria

Noc Kultury 2024 już dzisiaj: To będzie noc pełna niespodzianek

Najbardziej ekscytujący i magiczny festiwal w Polsce już dzisiaj. Noc Kultury 2024 już od dzisiejszego wieczora, przez kilka godzin. Będą spektakle, spacery, film, warsztaty, instalacje artystyczne oraz koncerty. Podpowiadamy, na co warto się wybrać

Noc pod znakiem reggae
foto
galeria

Noc pod znakiem reggae

Reggae Night to jedna z popularniejszych imprez w El Cubano. Ciesząca się niesłabnącą popularnością. Tego wieczoru była okazja pokręcić bioderkami. Co działo się na parkiecie? Tego dowiecie się oglądając naszą fotogalerię.

Piłkarze Motoru i Arki w niedzielę raczej nie będą musieli martwić się o poziom sędziowania

Motor w niedzielę zagra z Arką Gdynia. Sędzia z najwyższej półki

W piątek dowiedzieliśmy się, kto będzie prowadził finałowy mecz barażowy o awans do PKO BP Ekstraklasy. Motor Lublin zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Arką Gdynia. Sędzią głównym spotkania będzie doskonale znany kibicom nie tylko w Polsce Szymon Marciniak.

Zwycięzcy Olimpiady otrzymali nagrody

Miejsca na studiach mają już zapewnione

Wygrali indeksy na Politechnikę Lubelską. Chodzi o osiemnastu zwycięzców ogólnopolskiego etapu Olimpiady Zawodowej "Rok przed dyplomem” skierowanej do uczniów techników.

Gorący weekend z Trzydziestką
foto
galeria

Gorący weekend z Trzydziestką

Życie zaczyna się po trzydziestce, a weekend w Klubie 30. To popularne miejsce weekendowych szaleństw jest wybierane przez spragnionych szaleństw lublinian. Zobaczcie, jak się bawiono podczas ostatniej imprezy. Tak się bawi Lublin!

Impreza palce lizać! Rozpoczął się Jarmark Hetmański (sprawdź program)
ZDJĘCIA
galeria

Impreza palce lizać! Rozpoczął się Jarmark Hetmański (sprawdź program)

Jest co zjeść i co wypić. Można też ubrać się od stóp do głów. Kupić biżuterię, ozdoby, kosmetyki, a nawet coś do wyposażenia wnętrz. I tak będzie do jutra na Rynku Wielkim w Zamościu, gdzie trwa 30. Jarmark Hetmański.

Klaudiusz Sypeń zdobył w sobotę pięknego gola

Świdniczanka pożegnała się ze swoim stadionem pięcioma golami i wysokim zwycięstwem nad Sokołem

W ostatnim domowym meczu w sezonie 23/24 piłkarze Świdniczanki wreszcie dali swoim kibicom sporo radości. Drużyna Łukasza Gieresza rozbiła Sokół Sieniawa 5:2. Dzięki temu zapewniła sobie utrzymanie, a przy okazji przełamała się na własnym stadionie. Poprzednio z kompletu punktów przy ul. Turystycznej beniaminek cieszył się… 20 kwietnia.

Historia Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie na zdjęciach
Zdjęcia
galeria

Historia Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie na zdjęciach

W tym roku LAW w Dęblinie obchodzi 97-lecie istnienia. Zapraszamy do obejrzenia jubileuszowej fotogalerii, na której zobaczymy, jak dawniej wyglądała Akademia, szkolenie, obiekty oraz samoloty treningowe

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!