Niskooprocentowana pożyczka, która może sięgać nawet 2 milionów złotych. Spektrum możliwości na które można wydać te pieniądze również jest bardzo duża. – „Pożyczka rozwojowa” jak sama nazwa wskazuje ma być dla przedsiębiorców bodźcem do wprowadzania nowych rozwiązań, które pozwolą zwiększyć konkurencyjność, poprawić ofertę, sprawić, że firma będzie działać lepiej i zdobywać nowych klientów – mówi Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości. Nabór trwa, a zainteresowanie jest duże, bo pożyczka jest nie tylko niskooprocentowana, ale PFP nie pobiera także żadnych opłat i prowizji za pomoc przy wypełnianiu dokumentów oraz za jej udzielanie. – To nie jest oferta komercyjna. To oferta dystrybucji środków unijnych tak, by niosły one gospodarczy progres w Polsce – dodaje prezes Pawłowski.
2 miliony dla innowacyjnych przedsiębiorców dążących do rozwoju. Pożyczkę od PFP można spłacać nawet przez dekadę. „Takich produktów już nie ma na rynku”
Każdemu przedsiębiorcy zależy na rozwijaniu swojej działalności i proponowaniu klientom rozwiązań, których nie ma konkurencja. Współczesny rozwój możemy rozumieć zarówno poprzez innowacje, nowe usługi, szybsze tempo działania, inne rozwiązania niż te oferowane na rynku. Innowacyjność to także posiadanie infrastruktury, która zapewni lepszą pracę zespołu i szersze możliwości działania.
Polska Fundacja Przedsiębiorczości od 28 lat wspiera innowacyjność i rozwój przedsiębiorców w całej Polsce. Oferta „Pożyczki rozwojowej” to szansa dla sektora MŚP z województwa lubelskiego na pozyskanie bardzo atrakcyjnego wsparcia finansowego na rozwijanie swojej firmy.
Pożyczki oferowane przez PFP nie są pożyczkami komercyjnymi. Ich oprocentowanie wynosi zaledwie 2% w skali roku, co powoduje, że jest znacznie korzystniejsze niż to oferowane przez banki. Pożyczki udzielane są bez żadnych opłat oraz bez prowizji.
- Wartość projektu to ponad 21 milionów złotych. Tyle pieniędzy może trafić do lubelskich przedsiębiorców. Jednorazowa kwota pożyczki może sięgnąć 2 milionów złotych. Oferujemy rekordowy okres spłaty. Przedsiębiorca może bowiem rozłożyć spłatę zobowiązania nawet na 10 lat. Przy rocznej karencji. Zależy nam na tym, by to wsparcie było możliwie szeroko dostępne, a jednocześnie atrakcyjne dla sektora MŚP – przyznaje Marcin Pawłowski, prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
Prawne zabezpieczenie pożyczki jest ustalane indywidualnie, przy czym najczęściej oprócz weksla in blanco wraz z deklaracją wekslową jest nim poręczenie osób trzecich czy hipoteka na nieruchomości.
Szansa na zwiększenie konkurencyjności i innowacyjności
Na co przeznaczona może zostać „Pożyczka rozwojowa”? Spektrum możliwości jest naprawdę duże, a przedsiębiorcy mogą zarówno rozwijać innowacyjność swoich firm jak i wprowadzać nową lub udoskonaloną usługę bądź produkt poprzez zakup środków trwałych, w tym m.in. nowoczesnych maszyn i urządzeń, pojazdów elektrycznych, sprzętu medycznego.
- Proponujemy przedsiębiorcom, by budowali za te środki swoją konkurencyjność i innowacyjność. Mowa o zakupie nowoczesnych maszyn, urządzeń, pojazdów elektrycznych, sprzętu medycznego. Jest też możliwość zakupu i adaptacji nieruchomości oraz np. wyposażenia lokalu użytkowego – mówi Michał Niewiadomski, ekspert Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości z województwa lubelskiego.
Z pożyczek finansowane są inwestycje na terenie województwa lubelskiego, związane ze wsparciem dla MŚP dotyczącym inwestycji początkowej związanej z wyposażeniem przedsiębiorstwa w celu wprowadzenia na rynek nowych, udoskonalonych produktów, usług, technologii, jako dodatkowy element projektów wsparcie zastosowania nowoczesnych technologii IT.
- Niedopuszczalne jest finansowanie ze środków pożyczki wydatków obejmujących wynagrodzenia pracowników oraz koszty personelu pracującego na terenie firmy. Pożyczka ta nie wymaga wkładu własnego, nie pobieramy opłat i prowizji, a grupą docelową wsparcia są małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego – mówi Grzegorz Karwat, ekspert Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.
Eksperci Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości przyznają, że zainteresowanie wsparciem rozwojowym jest duże we wszystkich województwach, gdzie pożyczka jest proponowana. – Nie popędzamy, ale pula środków jest ograniczona – dodaje Michał Niewiadomski.
Kim jesteśmy? Poznaj bliżej Polską Fundację Przedsiębiorczości
Polska Fundacja Przedsiębiorczości oferuje bezpłatne doradztwo i pomoc przy wypełnianiu wniosku. Każdy lubelski przedsiębiorca może liczyć na nasze wsparcie i doradztwo.
– Jesteśmy organizacją, która od 1997 roku wspiera rozwój przedsiębiorców poprzez pożyczki, dotacje oraz wsparcie kapitałowe. Jesteśmy administratorem pożyczek finansowanych ze środków europejskich oraz budżetu państwa. Od lat prowadzimy także bezpłatną platformę szkoleniową online, która jest obecnie największym tego typu mechanizmem w Polsce. Przedsiębiorców z województwa lubelskiego również zachęcamy do korzystania z niej oraz do bieżącego kontaktu z naszymi ekspertami w całej Polsce – dodaje prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości Marcin Pawłowski.
Platforma szkoleniowa Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w każdym tygodniu oferuje kilkanaście szkoleń online na żywo. Dostępne są także e-learningi oraz videocasty. Treści, które znajdziecie na naszej platformie zamykają się w takich zagadnieniach jak: prawo, podatki, ABC Przedsiębiorcy, social media i marketing czy kompetencje miękkie. Korzystanie z platformy jest bezpłatne po wcześniejszej rejestracji.
Więcej informacji: https://www.pfp.com.pl/pozyczki/pozyczka-rozwojowa oraz www.szkolenia.pfp.com.pl
#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE