Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Autor

AGNIESZKA MAZUŚ

Lista artykułów:

Operacja Czysta Rzeka. Ponad 1000 osób będzie sprzątało Bug

Operacja Czysta Rzeka. Ponad 1000 osób będzie sprzątało Bug

Rozmowa z Danielem Parolem, redaktorem naczelnym czasopisma „Kraina Bugu”, organizatorem akcji Operacja Czysta Rzeka.

- Nawet 70 proc. zbieranych przez nas śmieci to bezzwrotne butelki po Perle – mówi Tomasz Futyma, inicjator trwającej już kilka tygodni akcji „Posprzątajmy Lublin”.

Sprzątają i proszą. Perła odpowiada na petycję mieszkańców Lublina

Trwa zbiórka podpisów pod petycją do Perła Browary Lubelskie. Grupa osób, która z własnej inicjatywy sprząta najbardziej zaśmiecone części miasta, chce m.in., by lubelski producent piwa zrezygnował z butelek bezzwrotnych. – To prośba, nie atak. Nikogo do niczego nie zmuszamy – tłumaczy autor petycji. – Ale nas do sprzątania po kimś też nikt odgórnie nie zmuszał

prof. Matthias Korell
Magazyn

Wiele kobiet nawet nie wie o swojej chorobie. Czym jest endometrioza? Rozmowa z prof. Matthiasem Korellem

Rozmowa z prof. Matthiasem Korellem z Kliniki w Neuss w Niemczech, specjalistą w laparoskopii ginekologicznej, profesorem wizytującym w I Klinice Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii SPSK1.

– Zielone bezzwrotne butelki po Perle to ok. 70 proc. zebranych przez nas śmieci. Tak szacujemy – tłumaczy Tomasz Futyma
galeria

Butelki tylko zwrotne i automaty na szkło. Co zrobi Perła Browary Lubelskie? Jest petycja

– 70 proc. śmieci jakie zbieramy, to bezzwrotne butelki po Perle – wyliczyli mieszkańcy Lublina, którzy w weekendy z własnej inicjatywy sprzątają najbardziej zaniedbane zakątki miasta. Czy ich argumenty przekonają browar z Lublina?

Bolesław Stelmach to jeden z najbardziej uznanych polskich architektów. Jest absolwentem i doktorem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Habilitację uzyskał na WA Politechniki Warszawskiej. Założyciel biura Stelmach i Partnerzy, autor projektów nagradzanych w kraju i za granicą. Wśród nich znajduje się rozbudowa Sejmu RP, Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Centrum Hydroterapii „Atrium” w Nałęczowie (Nagroda Główna SARP za 2004 r.), oddziału NBP w  Lublinie (nagroda MKiDN za najlepszą rewaloryzację), Centrum Chopinowskiego w Warszawie i rewaloryzacji Parku w Żelazowej Woli (projekty nominowane do nagrody architektonicznej Mies van der Rohe Award) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Nagroda Główna SARP za 2016 r.).
Jest dyrektorem Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. Jest też członkiem Miejskiej Komisji Urbanistyczno- Architektonicznej w Lublinie.
Magazyn

Bolesław Stelmach: Nie interesuje mnie ani protest, ani kampania dewelopera

Rozmowa z dr hab. inż. arch. Bolesławem Stelmachem, projektantem osiedla i parku na górkach czechowskich dla TBV Investment.

We wtorek na konferencji prasowej w hotelu Mercure Wojciech Dzioba podpisał oświadczenie, w którym zobowiązał się, że TBV Investment Sp. z o. o urządzi 75 ha parku naturalistycznego i przekaże go miastu za 1 zł w ciągu pięciu lat od rozpoczęcia pierwszego etapu inwestycji mieszkaniowych na górkach Czechowskich. Prezes przyrzekł także, że „pierwszy etap realizacji parku” odda jeszcze przed oddaniem kluczy do pierwszych mieszkań
film

Prezes TBV składa przyrzeczenie ws. budowy parku. Ile bloków ma powstać na górkach czechowskich?

5 lat – tyle czasu daje sobie TBV na zbudowanie parku naturalistycznego na 75 ha i oddanie go miastu. Warunek jest ciągle ten sam: Rada Miasta zgodzi się na taką zmianę przeznaczenia tego terenu, by na 30 ha deweloper mógł zbudować bloki i lokale usługowe.

"Kraina Uśmiechu" w Teatrze Muzycznym. Chiny, Wiedeń, miłość
22 marca 2019, 18:00
galeria

"Kraina Uśmiechu" w Teatrze Muzycznym. Chiny, Wiedeń, miłość

Nie będzie tak jak zawsze. Ani staroświecko jak zwykle. – Chcielibyśmy pokazać coś nowego, coś świeżego, jednocześnie zaspokajając apetyt publiczności na klasyczną operetkę. – To rzecz o marzeniach, które okazują się złudzeniami. O uczuciu, które okazuje się rozgoryczeniem. O gniewie i braku zrozumienia – zapowiadają artyści. Dziś w lubelskim Teatrze Muzycznym premiera „Krainy Uśmiechu”

Paweł Cegiełko
Magazyn

Skarga do WSA na referendum ws. górek. "Normalne życie w tej okolicy będzie niemożliwe"

- Dla mnie i moich sąsiadów ma to ogromne znaczenie, czy za oknem mamy teren zielony, czy kolejne bloki. Jest też dla nas bardzo istotne, jak bardzo wzrośnie natężenie ruchu, jeśli powstanie nowe osiedle. Gdy przybędzie kolejne 10 tys. mieszkańców, a wraz z nimi 5 tys. samochodów, to normalne życie w tej okolicy będzie niemożliwe - uważa Paweł Cegiełko, autorem skargi na uchwałę Rady Miasta Lublin

Paulina Zarębska-Denysiuk

Po wyborach do rad dzielnic w Lublinie. "Społecznicy też mają szansę"

Rozmowa z Pauliną Zarębską-Denysiuk z Lubelskiego Ruchu Miejskiego.

Sebastian Trojak, członek zarządu województwa odpowiedzialny m.in. za rolnictwo i marszałek woj. lubelskiego Jarosław Stawiarski (PiS)

Lubelskie jabłko na billboardach w całym kraju. Ruszyła akcja promocyjna

595 tysięcy złotych będzie kosztować promocja Jabłka Lubelskiego w blisko 500 sklepach sieci Stokrotka w całym kraju i w dwóch lubelskich hipermarketach Leclerc. Akcja ruszyła w poniedzialek. W Stokrotkach potrwa do końca lutego, w Leclerkach przez dwa tygodnie.