Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W szkołach mówi się dużo o alkoholu i narkotykach, ale o gwałtach, czy przemocy seksualnej nikt do tej pory z nami nie rozmawiał – mówi Ewelina Sudoł, uczennica III klasy Gimnazjum nr 1 we Włodawie. Tego trudnego zadania podjęli się miejscy strażnicy.
We Włodawie i Wyrykach nie będzie publicznych ośrodków zdrowia. Radni powiatowi storpedowali pomysł dyrekcji szpitala, która chciała rozszerzyć swoją działalność. Dyrektor Andrzej Wiśniewski twierdzi, że rada broni interesu właścicieli prywatnych przychodni.
Mieszkańcy osiedla Kraszewskiego we Włodawie domagają się wykonania chodnika wzdłuż bardzo ruchliwej ulicy. Chodzi im o kilkusetmetrowy odcinek prowadzący z osiedla w kierunku włodawskiego ronda. Urzędnicy twierdzą, że na taką inwestycję nie mają pieniędzy.
Wczoraj rolnicy z gminy Włodawa po raz ostatni otrzymali krowy rasy simentalskiej. Krasule zakupiła Fundacja Rozwoju Drobnotowarowej Produkcji Zwierzęcej HPI z Warszawy i dała gospodarzom.
Ścieki z domków letniskowych nielegalnie postawionych w pobliżu jeziora Glinki spływają wprost do rzeki Tarasienki. Wójt gminy Włodawa chce zalegalizować samowolę budowlaną i podłączyć dacze do kanalizacji. Radni domagają się ich rozbiórki.
W momencie, gdy wielu młodych katolików chce lekcji religii w parafii, prawosławna katecheza wkracza do szkół. Tak jak np. we Włodawie.
Wojciech Tulikowski z Chełma, właściciel domku letniskowego nad jeziorem Glinki, gm. Włodawa, od miesiąca nie może wjechać na swoją posesję. Tylko dlatego że gmina buduje tam drogę. Teraz pojawił się kolejny problem. Brak odwodnienia wzdłuż nowej ulicy spowodował, że domek Tulikowskiego zalała woda.
Rolnicy, którzy chcieli skorzystać z dopłat w ramach programów rolnośrodowiskowych, do 15 czerwca powinni złożyć wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nie złożyli, ponieważ pracownicy Ośrodka Doradztwa Rolniczego nie zdążyli w terminie opracować planów upraw na najbliższe pięć lat.
Na Lubelszczyźnie jest kilka tysięcy samowoli budowlanych. Od roku, bezprawnie postawiony obiekt można zalegalizować, nie ponosząc przy tym żadnej kary. Niestety, na takie rozwiązanie zdecydowali się tylko nieliczni. - Powód jest oczywisty