Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Obwodnica Hetmańska odcięła od świata pięć gospodarstw. Mieszkańcy brodzą po kostki w błocie, bo buldożery rozwaliły im drogę do miasta. Samochody muszą zostawiać przy obwodnicy, ponieważ dalej jechać się nie da. A urzędnicy nie widzą problemu.
Święta Bożego Narodzenia to czas dzielenia się tym co mamy z potrzebującymi. Jak co roku przypomina o tym Polski Czerwony Krzyż, który także na Zamojszczyźnie organizuje zbiórki darów dla potrzebujących.
Pomysł jest genialny w swojej prostocie. Przecież i tak większość ludzi zapala świeczki na stole wigilijnym. Dlaczego więc nie zapłacić za świeczkę ciut drożej i mieć w domu namacalny dowód, że dzięki nam jakieś dziecko nie chodzi głodne do szkoły?
Do tej pory o Bożym Narodzeniu na zamojskiej Starówce przypominała jedynie samotna choinka, ozdobiona zgrzebnymi lampionami oraz karłowaty neon na ratuszowej wierzy. Te czasy mijają bezpowrotnie. Już na mikołajki Stare Miasto zmieni się nie do poznania.
Jeszcze we wrześniu dyrekcja likwidowanego szpitala „miejskiego” w Zamościu ostrzegała, że pracownicy, którzy egzekwują zaległe pobory przez komornika, nie znajdą zatrudnienia w nowo powstającej placówce niepublicznej. Już wiadomo, że groźby zostaną zrealizowane.
Pod koniec lat 90. hrubieszowska „Jesień plastyczna” była lokalnym przeglądem amatorskich prac plastycznych. Dwa temu do konkursu dopuszczono autorów z całej Lubelszczyzny. Obecnie do Hrubieszowa nadchodzą prace z całej Polski.
Marcina Zamoyskiego trudno jest rozliczać z obietnic przedwyborczych, bo podczas kampanii nie zapowiadał niczego konkretnego. Na dodatek ostatnio opuszcza go szczęście, ale przez dwa lata co nieco jednak zrobił.
Plany Zamościa robiły wrażenie. Obejmowały przebudowę murów obronnych, remont płyty Rynku Wielkiego i kamieniczek. Wciągu trzech lat władze miasta chciały wydać na ten cel ponad 57 mln zł, z czego 43 mln miała dopłacić Unia Europejska . I właśnie dlatego wszystko wzięło w łeb.
Kiedy w 1992 roku lubelski biznesmen Janusz Palikot założył w Woli Dużej koło Biłgoraja małą fabryczkę produkującą wino musujące Dorato, mało kto przypuszczał, że dziś co drugi korek od szampana, który strzela w Polsce, będzie opuszczał tamtejsze linie produkcyjne.
Zamczysko średniowieczne, 300 metrów - informuje gustowny drogowskaz w centrum Skierbieszowa. Jednak już po kilkudziesięciu metrach, zamiast na zamczysko natrafiamy na dzikie wysypisko śmieci i porośnięte sitowiem moczary.