Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kraśnik ma największą cegłę świata. Jej wymiary to: 10,5 x 21,5 x 43,5. Rekordzistka została dokładnie zmierzona przez Małgorzatę Gęborek, kontrolera Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych. – Śledzę rekordy. To największa cegła na świecie – zapewnia Małgorzata Gęborek odczytując protokół ustanowienia rekordu podczas niedzielnego festynu „Kup Pan Cegłę” na starym rynku w Kraśniku.
Mieszkańcy wsi Borów gm. Annopol domagają się poprawy wadliwie ich zdaniem wykonanej renowacji mogiły ofiar hitleryzmu. Burmistrz twierdzi, że komisyjnie odebrana robota została wykonana zgodna z umową i kosztorysem”. – Czujemy się oszukani – mówi Marek Kolerski, mieszkaniec Borowa. – W projekcie mogiła miała być obłożona granitem, tymczasem renowacje zrobiono z piaskowca. Cała inwestycja kosztowała ok. 40 tys. złotych. Szacujemy, że przez zmianę materiału wartość remontu nie przekroczyła połowy tej ceny.
Lubelski Węgiel \"Bogdanka\" chce usypać górki zjazdowe przy okolicznych szkołach. W gminie kręcą nosem. Woleliby obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia.
Miasto zamieni się w wielki plac budowy. Gmina obroniła w Brukseli projekt uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej. Inwestycja szacowana na 2,85 mln euro będzie w 70 proc. dofinansowana ze środków unijnych. Trzy w jednym – tak mówi się o projekcie „kompleksowego uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej w rejonie zalewu”. Przedsięwzięcie obejmuje modernizację zbiornika, skanalizowanie ośrodków turystycznych i włączenie ich do sieci miejskiej oraz budowę kanalizacji deszczowej w mieście.
Od dziś jesteście pracownikami Urzędu Miasta. Będziecie brali pieniądze kiedy i my, czyli 27. - powiedział burmistrz Annopola Czesław Sendrowicz do 50 bezrobotnych zatrudnionych przy robotach publicznych. Mężczyźni dostali pracę z projektu \"Powódź” refundowanego na kwotę 180 tys. zł przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.
Zarząd Łęcznej od kilku miesięcy nie wie, czy otrzymał absolutorium od Rady Miejskiej, czy też nie.
Bychawa gościła ok. 40-osobową grupę Francuzów z La Chapelle sur Erdre. Najmłodszy uczestnik miał 18 lat, najstarszy 67.Odcinek z Wrocławia do Bychawy goście pokonali pieszo i rowerami.
Mieszkańcy wsi Dobre wyrwali z ziemi przy pomocy ciągników pięciometrowy krzyż. Ustawił go miejscowy ksiądz, przeciwny budowie drogi.
Do Piask, leżących na drodze Lublin – Chełm – Zamość wlewa się sznur samochodów. Piętnaście tysięcy pojazdów na dobę. Przejście na drugą stronę jezdni w mieście, mimo ograniczenia prędkości do 50 km, to przedsięwzięcie graniczące z cudem. Budowa obwodnicy w Piaskach miała ruszyć w tym miesiącu. Tymczasem w rejonie planowanej budowy cisza: na łąkach można spotkać żaby, motyle, ale żadnej koparki.
To był obłęd - mówi Zofia Kurlak. - Zza lasu wyszła mała chmura. Spadło kilka kropel deszczu, a za moment biała ściana gradu i wiatr, że głowę urywa. Modliłam się tylko, żeby dachu nie zerwało i domu nie zawaliło.