Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Leszek K. w więzieniu na Rickers Island: \"Mówiłem polskim policjantom, jak 3 czerwca br. sam wzywałem straż pożarną, bo inni bezdomni wywołali pożar na nabrzeżu paląc opony. Zostałem oskarżony, że to ja... tak podpaliłem magazyny 2 maja br.”
W poprzedniej korespondencji sugerowaliśmy, że oskarżony o spowodowanie gigantycznego pożaru na nowojorskim Greeinpoincie, 59-letni mieszkaniec lubelskiego LSM-u może być niewinny. Dziś kolejny argument: lublinianin ma mocne alibi.
We wczorajszym wydaniu pisaliśmy o gigantycznym pożarze na Greenpoincie, polskiej enklawie metropolii nowojorskiej, jaki miał wzniecić pochodzący z Lublina 59-letni Leszek K. Pod takim zarzutem został aresztowany i tak sportretowany przez amerykańskie media. Okazuje się, że są wątpliwości.
Panie Boże, dlaczego? – dramatyczne pytanie. I po chwili: „Wola Twoja, Panie...” Tak zareagowała wczoraj mieszkanka Lublina, małżonka 59-letniego Leszka K. na wieść, że jej mąż jest na czołówkach wszystkich nowojorskich gazet. Odpowie za spowodowanie największego od 25 lat pożaru na Brooklynie.
Musical \"Jesus Christ Superstar” miał być wystawiony na terenie muzeum-obozu na Majdanku w Lublinie. Po fali krytyki w kraju i za granicą, i interwencji Ministerstwa Kultury z wystawienia musicalu na Majdanku w końcu zrezygnowano
Miało być oratorium o ostatnich dniach życia Chrystusa. A są protesty zagranicznych środowisk żydowskich. Efekt jest taki, że musical Jesus Christ Superstar nie zostanie wystawiony na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie.
Idea pokazania na Majdanku musicalu „Jesus Christ Superstar”, o czym napisaliśmy jako pierwsi w wielkanocnym wydaniu Dziennika, bulwersuje opinię publiczną w USA i Izraelu.
Dzień 6 kwietnia br. wejdzie bez wątpienia do historii. W siedzibie National Geographic Society w centrum Waszyngtonu odbyła się promocja tłumaczenia na język angielski religijnego dokumentu, który od 180 roku budził wielkie emocje, a jego istnieniu albo zaprzeczano w ogóle, albo treści w nim zawarte uznawano za herezję i ścigano. U progu niedzieli palmowej światło dzienne ujrzała i trafia do masowego odbiorcy Ewangelia według Judasza.
Izraelski Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem jest zainteresowany zbadaniem historii obozu na terenie dawnych zakładów lotniczych Plage-Laśkiewicz w Lublinie. W akcję szukania śladów jednego z najważniejszych miejsc na hitlerowskiej mapie Lublina chcą się też włączyć lubelscy historycy.