Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

23 października 2023 r.
9:10

Bezdomne psy i koty czeka uczta. Góra karmy od puławian

Autor: Zdjęcie autora rs
(fot. rs)

"Przyjdź, pokochaj, adoptuj" - to hasło akcji zachęcającej do adopcji bezdomnych zwierząt, która jest połączona ze zbiórką dobrej jakości karmy dla psów i kotów z puławskiego schroniska. Tej ostatniej czworonogom nie zabraknie. Padł rekord.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W niedzielę zakończyła się trwająca od początku września zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska przy ul. Przemysłowej w Puławach. Akcja zakończyła się sukcesem.

- Karmę otrzymujemy od instytucji, sponsorów i prywatnych ludzi. Widać ogromne zaangażowanie całego miasta. Myślę, że już teraz mamy ponad tonę, więc idziemy na rekord - mówił nam na kilka godzin przed zakończeniem zbiórki Mateusz Okomski, menedżer restauracji Central Park, pomysłodawca i współorganizator wydarzenia.

O tym jak popularna jest ta charytatywna inicjatywa można było przekonać się podczas jej niedzielnego finału. Na Placu Chopina stanęła scena, na której zaśpiewał m.in. Kacper Gołda oraz zespół Cud nad Wisłą. Na najmłodszych czekały animatorki, była wystawa klasyków motoryzacji, gry i zabawy dla dzieci, a nawet namiot fryzjerski. Dla osób wrażliwych na dobro zwierząt, które wsparły akcje czekała również loteria z setkami upominków. Wartość licznych voucherów, jak tatuaże, usługi kosmetyczne, przybory szkolne, czy kurs motorowodny - przekroczyła 10 tys. zł. Część nagród trafiła na aukcję. Do wygrania był np. namalowany w trakcie finału obraz.

- To jest taka kolorowa papuga. Coś pozytywnego. Jeśli się sprzeda, pieniądze z aukcji trafią na rzecz schroniska - tłumaczył w trakcie tworzenia dzieła Daniel Maraśkiewicz, jeden z artystów street artu "Malowanie Puławy" znany również jako D. Palms.

W zbiórkę zaangażowały się także puławskie szkoły, które rywalizowały ze sobą o to, która uzbiera najwięcej. Bezkonkurencyjna w tym roku była SP nr 6 im. Lotników Polskich. Jej uczniowie przynieśli ok. 320 kg karmy. Najwięcej - 154 kg dostarczyła klasa 7C. Drugie miejsce zajęła klasa 4A, a trzecie klasa 2B. W nagrodę dzieciaki czeka sporo zabawy - wyrabianie kazimierskich kogutów, paintball, a także lekcja gotowania rzemieślniczych makaronów. 

Na Placu Chopina można było spotkać również pracowników i wolontariuszy puławskiego schroniska dla zwierząt, którzy wyprowadzali czworonogi na spacer. Z myślą o bezdomnych psach w sobotę odbył się "Bieg na 6 łap i 2 serca". Inicjatywy takie jak ta, przynoszą skutek - liczba zwierząt przebywających w placówce przy ul. Przemysłowej spada.

- Puławy mają naprawdę dobre serce, jeśli chodzi o zwierzęta. Wszyscy robią świetną robotę - przyznaje Beata Kozik ze stowarzyszenia "Razem dla Puław", współorganizującego wydarzenie.

Zebrana karma jeszcze tego samego dnia trafiła do miejskiego schroniska dla zwierząt. Zebrano dokładnie 1513 kg - najwięcej w czteroletniej historii tej inicjatywy. Organizatorzy są zadowoleni z wyniku, ale zapowiadają już, że w przyszłym roku nowy rekord może zostać poprawiony.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

Urodzinowy weekend
foto
galeria

Urodzinowy weekend

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale Helium Club jest z nami już 10 lat. Jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie obchodził swoje urodziny. Impreza odbyła się w myśl zasady albo grubo albo wcale. Faktycznie tak było, co można zobaczyć w naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki
historia, zdjęcia
galeria

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki

W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Lublin był jednym z liczących się ośrodków przemysłowych w ówczesnej Polsce. W mieście powstały nowe zakłady przemysłowe i fabryki: Fabryka Samochodów Ciężarowych, Zakłady Metalurgiczne „Ursus”, Lubelskie Fabryki Wag czy Lubelska Fabryka Maszyn Rolniczych.

Piłkarze Motoru w dwóch wiosennych kolejkach zapisali na swoim koncie tylko punkt. Ostatnio przegrali w Kielcach 0:1

Motor kontra Jagiellonia. Beniaminek sprawdzi formę mistrza

Po meczach z rywalami znajdującymi się w strefie spadkowej czas na zupełnie inne spotkanie. W niedzielę o godz. 17.30 Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski – Jagiellonią Białystok. Transmisja tradycyjnie na Canal+ Sport 3.

Poloneza zatańczyli w szkole - bal ZSO nr 1 im. KEN w Puławach
zdjęcia, wideo
galeria
film

Poloneza zatańczyli w szkole - bal ZSO nr 1 im. KEN w Puławach

Tuż przed feriami, w sobotę, 15 lutego, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej bawili się uczniowie ostatnich klas II LO. Były piosenki, kwiaty, polonez, walc oraz parodiowanie wychowawców.

Poloneza czas zacząć. Studniówka XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie
ZDJĘCIA / WIDEO
galeria
film

Poloneza czas zacząć. Studniówka XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie

Uczniowie z XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie bawili się do białego rana na swojej studniówce.

Wesele w SERCU
foto
galeria

Wesele w SERCU

To było najbardziej nietypowe wesele w klubie SERCE, a to dlatego ponieważ DJ Bossy postanowił zmienić stan cywilny. Powiedział zdecydowane "Nie" imprezowemu życiu. Z tej okazji zapłakane fanki, jak też koledzy i koleżanki zorganizowali młodej parze imprezę, jakiej SERCE nie widziało, czyli wesele na całego. Były oczepiny, był tort, był ksiądz i co ważnej największe weselne hity. Zobaczcie, co się działo.

Marcin Stromecki (z piłką) w sobotę otworzył wynik meczu pomiędzy Wisłą, a rezerwami Korony

Wisła Puławy kończy intensywny tydzień wygraną z rezerwami Korony Kielce

Po środowym remisie z Bronią Radom w sobotę Wisła Puławy rozegrała kolejny mecze kontrolny. Tym razem podopieczni trenera Macieja Tokarczyka zmierzyli się u siebie z rezerwami Korony Kielce i zapisali na swoje konto zwycięstwo

Avia nie miała litości dla ligowego rywala i rozbiła Lewart aż 5:0

Pracowita sobota Avii Świdnik. Remis ze Stalą Kraśnik i pogrom w meczu z Lewartem

Avia rozegrała w sobotę dwa sparingi. Najpierw w mocno eksperymentalnym składzie zremisowała z czwartoligową Stalą Kraśnik 1:1. Niedługo później żółto-niebiescy rozbili ligowego rywala – Lewart Lubartów aż 5:0. Co ciekawe, cztery gole padły jednak między 70, a 87 minutą spotkania.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium