Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

26 czerwca 2015 r.
15:11

Międzyrzec Podlaski: Odejście nie oznacza zapomnienia. Odsłonięto pamiątkową tablicę

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 0 A A
– Myślę, że mąż się teraz uśmiecha i jest szczęśliwy słysząc tyle pięknych słów, miłych wspomnień. On sam był skromnym człowiekiem – mówi Ewa Stolarczyk<br />
– Myślę, że mąż się teraz uśmiecha i jest szczęśliwy słysząc tyle pięknych słów, miłych wspomnień. On sam był skromnym człowiekiem – mówi Ewa Stolarczyk

- Cieszę się i jestem dumna, że dokonania męża zostały docenione i upamiętnione – mówiła podczas odsłonięcia pamiątkowej tablicy wdowa po Ireneuszu Stolarczyku. Ten wieloletni dyrektor międzyrzeckiego szpitala rok temu przegrał walkę z rakiem

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już miesiąc po jego śmierci zawiązał się Komitet Uhonorowania Pamięci Dyrektora Ireneusza Stolarczyka. Oprócz tablicy odsłoniętej na budynku szpitala, rada miasta przyznała dyrektorowi pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Międzyrzeca Podlaskiego. Odebrała go Ewa Stolarczyk, wdowa po dyrektorze.

– Myślę, że mąż się teraz uśmiecha i jest szczęśliwy słysząc tyle pięknych słów, miłych wspomnień. On sam był skromnym człowiekiem. Zawsze powtarzałam, że szpital i służba zdrowia były moimi rywalkami – przypomina Ewa Stolarczyk. – Mąż swoją postawą i zaangażowaniem potwierdził, że odejście nie oznacza zapomnienia – dodaje.

Jednym z inicjatorów ufundowania tablicy był poseł Franciszek Jerzy Stefaniuk (PSL), przewodniczący rady społecznej międzyrzeckiego szpitala i wieloletni przyjaciel dyrektora.

– Mimo pogarszającego się stanu zdrowia, determinacja dyrektora w osiąganiu wytyczonych celów, efektywna i skuteczna polityka zarządzania, umiejętność pozyskiwania środków zewnętrznych zaowocowały. Szpital w Międzyrzecu Podlaskim stał się nowoczesną jednostką służby zdrowia – podkreśla poseł Stefaniuk. W 2013 roku placówka otrzymała certyfikat Rzetelni w Ochronie Zdrowia oraz certyfikat akredytacyjny Ministerstwa Zdrowia.

Ireneusz Stolarczyk od 1990 roku był dyrektorem placówki. Nie tylko nią zarządzał, ale był też aktywnym neurologiem. – Nawet kiedy choroba nie pozwalała mu wyjść z domu, robił plany na przyszłość. Jakby resztkami sił chciał wykonać do końca to, co zamierzał – opowiada parlamentarzysta z Drelowa.

Na tablicy pamiątkowej prawdopodobnie się nie skończy. – Są pomysły, by nazwać szpital jego imieniem. Na pewno doczekamy się tego, ale takich rzeczy nie robi się ad hoc – przyznaje Stefaniuk.

Od 2006 roku do 2014 roku Ireneusz Stolarczyk był też radnym PSL w sejmiku województwa lubelskiego, gdzie pełnił m.in. funkcję przewodniczącego komisji ochrony zdrowia.

– To był wzór do naśladowania, wspaniały kolega, uczciwy człowiek, dobry samorządowiec, zdeterminowany lekarz, z powołania. Każdy z nas może być dzisiaj wdzięczny, że mógł spotkać na swojej drodze tak dobrego człowieka - tak o Stolarczyku mówił podczas czwartkowej uroczystości europoseł i szef PSL w regionie, Krzysztof Hetman.

Zarząd Województwa przyznał pamiątkowy medal infułatowi ks. Kazimierzowi Korszniewiczowi, prezesowi Międzyrzeckiej Fundacji na rzecz Ochrony Zdrowia. – Za wsparcie dyrektora poprzedniego i obecnego w działaniach na rzecz rozwoju szpitala. W uznaniu za zasługi – uzasadniał marszałek województwa Sławomir Sosnowski.

 Dziś międzyrzeckim szpitalem kieruje Wiesław Zaniewicz, który wcześniej był zastępcą do spraw administracyjno-ekonomicznych.

Czytaj więcej o:

Pozostałe informacje

Od lewej: Anna Szczepańska-Świszcz z Niezależnych oraz Mariusz Cytryński i Katarzyna Dębska z Koalicji Obywatelskiej. Cała trójka otrzymała funkcje w prezydiach kilku komisji nowej kadencji rady miasta
Puławy

Szefowie komisji wybrani. Dla PiS miejsc zabrakło

Zakończyło się formowanie składów komisji puławskiej rady miasta. Wszystkie miejsca w ich prezydiach trafiły w ręce nowej większości, gdzie pierwsze skrzypca gra Koalicja Obywatelska wspomagana trójką samorządowców z innych ugrupowań.

Towary zostały zabezpieczone przez lubelską Służbę Celno-Skarbową, a wszyscy sprawcy usłyszeli zarzuty.

Podróbki na straganie. "Światowe marki" wciąż zalewają rynek

Tylko w ostatnich tygodniach funkcjonariusze administracji skarbowej zabezpieczyli ponad 2 tysiące podrobionych ubrań, zabawek i kosmetyków. Sprawcy muszą liczyć się z wysokimi karami.

Start Krasnystaw w sobotę pokonał Ładę w lidze, a w środę wyeliminował tego samego rywala z Pucharu Polski

Start Krasnystaw znowu lepszy od Łady 1945 Biłgoraj, tym razem po rzutach karnych

Drugi raz w przeciągu kilku dni Start Krasnystaw okazał się lepszy od Łady 1945 Biłgoraj. W środę podopieczni Marka Kwietnia pokonali rywali po rzutach karnych 5:4 (2:2 po 120 minutach gry) i awansowali do finału Pucharu Polski na szczeblu województwa.

Obecne władze Grupy Azoty potwierdziły zlecenie analiz prawnych, które mają określić legalność decyzji podejmowanych przez ich poprzedników w kontekście kluczowych inwestycji w Puławach i Policach

Kłopoty z nową elektrociepłownią dla "Puław". Czy złamano prawo?

Czarne chmury nadal wiszą nad budową nowej, wartej ponad 1,2 mld złotych węglowej elektrociepłowni puławskiego kombinatu chemicznego. Inwestycja łapie opóźnienia, a nowy zarząd Grupy Azoty zlecił analizy prawne, które mogą zakończyć się zawiadomieniem prokuratury.

Kiepska seria Orląt trwa, Avia Świdnik pierwszym finalistą wojewódzkiego Pucharu Polski

Kiepska seria Orląt trwa, Avia Świdnik pierwszym finalistą wojewódzkiego Pucharu Polski

Nie było niespodzianki w Świdniku. Tamtejsza Avia pokonała w środę, w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu województwa Orleta Spomlek Radzyń Podlaski 3:0.

Czuby Południowe świętują. Zabawa potrwa do 22!
Zdjęcia
galeria

Czuby Południowe świętują. Zabawa potrwa do 22!

Koncerty, spektakle, pokazy taneczne, strefa DJ oraz warsztaty, gry i zabawy dla najmłodszych - atrakcji podczas dzisiejszego Święta Dzielnicy Czuby Południowe w Lublinie nie brakowało.

84. rocznica pierwszych egzekucji niemieckich w Lublinie
galeria

84. rocznica pierwszych egzekucji niemieckich w Lublinie

W 1940 roku Niemcy dokonali pierwszych rozstrzeliwań więźniów z lubelskiego zamku. Najwięcej osób zginęło jednak między 29 czerwca a 15 sierpnia 1940 roku. Jednym z miejsc egzekucji był wąwóz Rury. We wtorek to właśnie tam uczczono pamięć tych, którzy stracili życie przeszło 80 lat temu.

W dniu urodzin pani Mariannie towarzyszyli jej najbliżsi. Z życzeniami przybył również wójt

Pani Marianna miała urodziny. Skończyła właśnie 100 lat

Wtorek, 28 maja był wyjątkowym dniem dla pani Marianny Szymańskiej. Mieszkanka gminy Krasnystaw obchodziła swoje setne urodziny.

(Do)RADCY - Radcy prawni pomogą
(do)RADCY
film

(Do)RADCY - Radcy prawni pomogą

W życiu każdego z nas przychodzi taka chwila, że potrzebujemy skorzystać z pomocy radcy prawnego. Już dzisiaj stratujemy z nowym programem "(do)RADCY". W każdą środę o 18 goście z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie będą w prosty sposób wyjaśniać zawiłości przepisów, które dotyczą nas wszystkich.

Wirtuoz skrzypiec w CSK
7 czerwca 2024, 19:00

Wirtuoz skrzypiec w CSK

Nigel Kennedy jest jednym z najwybitniejszych żyjących skrzypków. Brytyjski wirtuoz skrzypiec wraz ze swoim zespołem wystąpi 7 czerwca w lubelskim Centrum Spotkania Kultur z programem „Spiritual Connection”.

Zmarł Aleksander Zdybel, legenda puławskiej lekkoatletyki

Zmarł Aleksander Zdybel, legenda puławskiej lekkoatletyki

W wieku 83 lat zmarł Aleksander Zdybel, legenda puławskiej lekkoatletyki, wieloletni trener, działacz, a także społecznik.

Noc Kultury 2023
WYDARZENIE
1 czerwca 2024, 19:00
galeria

Już szykują Noc Kultury 2024: To będzie noc pełna niespodzianek

Najbardziej ekscytujący i magiczny festiwal w Polsce. Noc Kultury już w nocy z soboty na niedzielę (1-2 czerwca). Będą spektakle, spacery, film, warsztaty, instalacje artystyczne oraz koncerty. Podpowiadamy, na co warto się wybrać. Dzisiaj podpatrywaliśmy, na jakim etapie są przygotowania.

Zastępca awansował na szefa. Zmiana kolejnego komendanta policji
galeria

Zastępca awansował na szefa. Zmiana kolejnego komendanta policji

Służył w policji ponad 30 lat, a dzisiaj oficjalnie pożegnał się z mundurem. Insp. Marek Jamroz, komendant powiatowy policji w Biłgoraju przechodzi na emeryturę. Jednostką ma zarządzać jego dotychczasowy zastępca - mł. insp. Ryszard Smoluch.

Naruszenie miru domowego – co to oznacza? Gdzie zgłosić?

Naruszenie miru domowego – co to oznacza? Gdzie zgłosić?

Termin "mir domowy" rzadko pojawia się w potocznym języku, ale większość osób prawdopodobnie słyszała o naruszeniu tej sfery lub jej zakłóceniu. Niemniej jednak może być niejasne, co dokładnie oznacza ten termin.

Czym jest alergia i jak sobie z nią radzić
WIDEO
film

Czym jest alergia i jak sobie z nią radzić

"Dzieci wiejskie do niedawna miały mniej alergii np. niż dzieci miejskie". Trwa pełnia sezonu alergicznego. Czym jest alergia i co możemy zrobić aby sobie z nią radzić? Omówiliśmy to z dr n. med. Markiem Michnarem z Oddziału Pneumonologii, Onkologii i Alergologii w SPSK nr 4 w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium