Jacek Barczyński
barczynski@dziennikwschodni.pl
– To wyróżnienie to dla mnie wielki honor – mówi Brodowski. – Tym większy, że nie pochodzę z Krasnegostawu. Jako mieszkaniec tego miasta czuję się więc szczególnie dowartościowany.
Brodowski postrzega przyznane mu „Złote Karpie” jako wyróżnienie nie tylko dla niego, ale całego zespołu, z którym na co dzień współpracuje. Na myśli ma zarówno podwładnych z Powiatowego Centrum, ale też ze Stowarzyszenia Integracyjnego Magnum Bonum, któremu prezesuje. Twierdzi, że pracując na obu tych stanowiskach wraz z zespołami ludzi starał się robić zawsze więcej, niż od nich oczekiwano. Bywało, że dla osiągnięcia wyznaczonego celu dużo też ryzykował. Zapewne wszystko to zwróciło na niego uwagę członków kapituły. I jakby tego wszystkiego było jeszcze mało, to znajduje czas, aby z powodzeniem pełnić obowiązki radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego.
– Jestem przekonany, że inne powiaty mogą uczyć się od niego prowadzenia spraw związanych z opieką społeczną – mówi Bogusław Kalinecki, przewodniczący kapituły. – To, co osiągnął daje mu jak najlepsze świadectwo.
Za drugim z laureatów, ks. Skowronem, murem opowiedziała się niemal cała parafia. Popierając go parafianie wyrazili mu wdzięczność za wzorowe utrzymywanie ich świątyni, uporządkowanie zabytkowego cmentarza, prowadzenie kuchni dla ubogich, a przede wszystkim za jego otwartość i życzliwość.
– Naprawdę cieszę się z tego wyróżnienia – mówi ks. Skowron. – Uważam jednak, że robię po prostu to, do czego zostałem powołany. Przecież w każdym z nas drzemią jakieś talenty. Skoro ludzie chcieli dla mnie tego wyróżnienia, to cieszę się razem z nimi, że je otrzymaliśmy.
„Złote Karpie” zostaną wręczone obu laureatom 29 maja 2009 r. podczas Dni Złotego Karpia – Dni Powiatu i Miasta Krasnystaw.