Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

8 lutego 2018 r.
19:04

Civilization VI: Rise and Fall. Premiera dla tych, którzy chcą podbić świat (wideo)

Civilization VI: Rise and Fall
Civilization VI: Rise and Fall (fot. Firaxis Games)

Nowe cywilizacje, nowe jednostki i nowe pomysły. A do tego gubernatorzy i interwencje kryzysowe. Dziś premiera dodatku Civilization VI: Rise and Fall.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gra Civilization VI ukazała się w październiku 2016 roku. Dostało bardzo dobre recenzje i doczekała się uznania graczy. Dostała też serię małych dodatków z nowymi cywilizacjami, które do samej rozgrywki nie wnosiły właściwie nic nowego.

Dziś to się zmienia za sprawą rozszerzenia Rise and Fall, które w istotny sposób zmienia zasady gry.

Zgodnie z tytułem, najważniejszy jest tu system złotych er i ciemnych wieków. Odpowiadają zań punkty epoki, które zdobywamy za udział w różnych wydarzeniach. Działają one na podobnej zasadzie, co "przyspieszacze" odkrywania nowych technologii czy idei.
Punkty możemy zdobyć za odkrycie cudu świata czy zniszczenie pobliskiego obozu barbarzyńców.

Co się stanie jak uzbieramy tych punktów odpowiednio dużo?
Zacznie się złota era. Te skutkują premiami do lojalności mieszkańców naszych miast i ich zadowolenia.

Ciemny wiek wpływa negatywnie na lojalność miast - może powodować bunty mieszkańców, czy odłączenie się miasta od naszego imperium. Żeby sobie móc z tym w miarę szybko poradzić, twórcy gry z Firaxis Games wprowadzili jednak specjalne doktryny ciemnych wieków.
Kolejny plus ciemnych wieków jest taki, że będą one sprzyjały osiągnięciu ery heroicznej zapewniającej aż trzy duże premie.

Ten system wpływa przede wszystkim na współczynnik lojalności mieszkańców. To kolejna duża nowość. Im niższa lojalność, tym większe ryzyko buntu mieszkańców, co ostatecznie może doprowadzić do tego, że miasto odłączy się od naszej cywilizacji. I na przykład przejmie je przeciwnik.

W zarządzaniu lojalnością przyda się kolejna duża nowość, czyli gubernatorzy. Każdy z własnymi umiejętnościami, awansami i na przykład unikalnymi ulepszeniami pola. Gubernatorzy, jak zapowiadają twórcy, pozwolą też na dalej posuniętą specjalizację miast.

Skąd weźmiemy gubernatorów? Za punkty zdobywane podczas gry. Uzbieramy ich odpowiednio dużo, to zatrudnimy gubernatora. Albo awansujemy już posiadanego.

Civilization VI: Rise and Fall wprowadza też inne nowości nie związane z lojalnością czy złotymi erami. To ulepszone sojusze czy interwencje kryzysowe, kiedy kilka cywilizacji zjednoczy się przeciw tej, która osiągnęła zbyt dużą siłę.
Są też nowe jednostki dostępne dla wszystkich cywilizacji.

Wszystko razem prezentuje się tak:

Civilization VI: Rise and Fall to także nowe cywilizacje (osiem) i nowi przywódcy (dziewięć - znane z podstawowej wersji gry Indie otrzymały alternatywnego przywódcę).

Kim można zagrać? Jest Holandia, Indianie Kri, Mongolia, Gruzja.

Są też Zulusi pod przywództwem Czaki. Ta cywilizacja koncentruje się na sile militarnej. Unikalna zdolność Czaki - Amabutho - gwarantuje szybszy dostęp do tworzenia armii i korpusów.

Zdolność Isibongo sprawia zaś, że jednostka, która podbije miasto automatycznie zostanie ulepszona do korpusu lub armii. A dzielnicę wojskową zastępuje Ikanda, która zapewnia dodatkowe obszary mieszkalne i pozwala również na szybsze tworzenie armii i korpusów.

Jest też piechota Impi; unikalna jednostka zastępująca pikinierów. Ma większe premie do oskrzydlenia, jest tańsza w produkcji i w utrzymaniu, a także szybciej zdobywa doświadczenie.

Możemy też wybrać Szkotów i Roberta I. Po opracowaniu idei taktyki wojennej może on wypowiadać wojnę wyzwoleńczą. W pierwszych turach tejże szkockie jednostki dostają premię do ruchu, a miasta: premię do produkcji.

Unikalna umiejętność Szkocji to Szkockie oświecenie. Miasta szczęśliwe i w ekstazie dostają dodatkowe punkty nauki i produkcji, a także dodatkowe punkty wielkich ludzi.

Szkoci mają też unikalne ulepszenie w postaci pola golfowego, które zapewnia udogodnienia i dodatkowe złoto. A jeżeli sąsiaduje z centrum miasta lub dzielnicą rozrywkową, to także dodatkową kulturę.
Do obrony miast przydadzą się zaś Szkoccy górale, renesansowa jednostka z premią bojową podczas walki w lasach i na wzgórzach.

Pozostałe informacje

Strażacy w Lublinie mają nowego komendanta. Już oficjalnie
ZDJĘCIA
galeria

Strażacy w Lublinie mają nowego komendanta. Już oficjalnie

Jest strażakiem już 25 lat, a teraz został komendantem komendy miejskiej Państwowej Strażyt Pożarnej w Lublinie.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Mieliśmy dużo szczęścia przy nieuznanej bramce dla rywali

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Mieliśmy dużo szczęścia przy nieuznanej bramce dla rywali

Górnik Łęczna w niedzielę bezbramkowo zremisował w Opolu z tamtejszą Odrą i zakończył serię zwycięstw na pięciu spotkaniach. Jak starcie podsumowali trenerzy obu drużyn?

"Zawsze jest ciężko kiedy przyjeżdżamy do Wrocławia" czyli opinie po wygranej Orlen Oil Motoru nad Betard Spartą

"Zawsze jest ciężko kiedy przyjeżdżamy do Wrocławia" czyli opinie po wygranej Orlen Oil Motoru nad Betard Spartą

Orlen Oil Motor Lublin stoczył zacięty wyjazdowy pojedynek z Betard Spartą Wrocław zakończony zwycięstwem. Jak niedzielne spotkanie podsumowali reprezentanci trzykrotnych mistrzów Polski?

Zwłoki w Bugu. Prokuratura czeka na opinie biegłych

Zwłoki w Bugu. Prokuratura czeka na opinie biegłych

W ostatnich tygodniach z Bugu w gminie Janów Podlaski wyłowiono zwłoki pięciu osób. Straż Graniczna podejrzewa, że to migranci. A prokuratura prowadzi pięć postępowań w sprawie „nieumyślnego spowodowania śmierci”.

Rafał Trzaskowski, Karol Nawrocki i Sławomir Mentzen
galeria

Trzaskowski i Mentzen tracą. A kto zyskuje w sondażu przed czwartą debatą prezydencką?

Rafał Trzaskowski, Karol Nawrocki i Sławomir Mentzen - pierwsza trójka w sondażach prezydenckich się nie zmienia. Kolejność również. Ale poparcie dla poszczególnych kandydatów już tak. A co zmieni dzisiejsza debata w której mają wziąć udział wszyscy kandydaci?

28 kwietnia w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie Polskie Elektrownie Jądrowe podpisały z konsorcjum Westinghouse-Bechtel umowę pomostową EDA ws. pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Bez tej umowy nie będzie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce

Zmieniliśmy w 16 obszarach wiele kluczowych kwestii, dzięki temu inwestycja staje się pewniejsza – zapewnił Donald Tusk. A kiedy rozpocznie się budowa pierwszej elektrowni atomowej w Polsce?

Madryt: pusta stacja metra po ewakuacji pasażerów

Ciemność i chaos. Hiszpania i Portugalia bez prądu

W Madrycie i Lizbonie nie działało metro i sygnalizacja świetlna. W obu krajach stanęły pociągi, a w Portugalii brak prądu zakłócił funkcjonowanie części szpitali.

Po alkoholu i bez badań. A na liczniku 173 km/h

Po alkoholu i bez badań. A na liczniku 173 km/h

Miał być tylko mandat za przekroczenie prędkości, ale skończyło sie znaczniesurowszą karą. Przekonał się o tym 46-letni kierowca z powiatu janowskiego.

Australia —  unikalne miejsca, które musicie poznać!

Australia — unikalne miejsca, które musicie poznać!

Australia to jeden z najbardziej niesamowitych krajów na świecie. Z jego wyjątkowymi widokami, niezwykłą przyrodą i bogactwem krajobrazów, jest to doskonałe miejsce na wakacyjny wyjazd. W niniejszym artykule przedstawiono kilka luksusowych miejsc, które warto zobaczyć, wybierając się w podróż po Australii. Znajdziesz tu wszystko, od tropikalnych wycieczek na wyspy z Wielką Rafą Koralową, po relaks w luksusowych hotelach, a nawet przygodę na jachcie. Przygotuj się na niezapomnianą podróż na Antypody!

Cztery osoby ranne w wypadku na drodze krajowej nr 2

Cztery osoby ranne w wypadku na drodze krajowej nr 2

W poniedziałek po południu na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Tłuściec samochód osobowy wypadł z drogi. Cztery osoby zostały ranne.

Tanew Majdan Stary ograła 4:0 Kryształ Werbkowice

Strzelecki popis Mateusza Dziurdzy z Tanwi Majdan Stary. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Tanew Majdan Stary nie odpuszcza walki o awans. W sobotę ekipa trenera Bogdana Antolaka pokonała na swoim boisku odmieniony wiosną Kryształ Werbkowice. Bohaterem gospodarzy okazał się Mateusz Dziurdza, który strzelił dla Tanwi aż cztery gole

Lublinalia 2025: Bilety już w sprzedaży, ale jeszcze nie wiadomo, kto wystąpi
23 maja 2025, 0:00

Lublinalia 2025: Bilety już w sprzedaży, ale jeszcze nie wiadomo, kto wystąpi

Znamy datę imprezy, wiemy ile kosztują bilety, ale nie wiemy, kto jest na liście wykonawców. A organizatorzy Lublinaliów zapewniają, że będą to "3 dni szalonej zabawy".

Wyrwa zabezpieczona
galeria

Ogromna wyrwa w Bugu zagrażała Jabłecznej. Ale znaleźli na to sposób

100-metrowa wyrwa w Bugu już nie zagraża prawosławnemu klasztorowi w Jabłecznej. Wody Polskie wydały blisko pół miliona złotych na zabezpieczenie linii brzegowej.

Edach Budowlani przegrali na wyjeździe z mistrzem Polski ORLEN Orkanem Sochaczew

Edach Budowlani rozbici w Sochaczewie

Edach Budowlani nie mieli za wiele do powiedzenia w Sochaczewie. Ekipa z Lublina musiała się pogodzić z wysoką porażką z tamtejszym ORLEN Orkanem 10:43.

54-latek zabił swoją partnerkę? Sprawę bada policja

54-latek zabił swoją partnerkę? Sprawę bada policja

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi 54-letni mieszkaniec powiatu chełmskiego, który podejrzewany jest o zabójstwo swojej 57-letniej partnerki.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium