Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

8 lutego 2018 r.
19:04

Civilization VI: Rise and Fall. Premiera dla tych, którzy chcą podbić świat (wideo)

Civilization VI: Rise and Fall
Civilization VI: Rise and Fall (fot. Firaxis Games)

Nowe cywilizacje, nowe jednostki i nowe pomysły. A do tego gubernatorzy i interwencje kryzysowe. Dziś premiera dodatku Civilization VI: Rise and Fall.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Gra Civilization VI ukazała się w październiku 2016 roku. Dostało bardzo dobre recenzje i doczekała się uznania graczy. Dostała też serię małych dodatków z nowymi cywilizacjami, które do samej rozgrywki nie wnosiły właściwie nic nowego.

Dziś to się zmienia za sprawą rozszerzenia Rise and Fall, które w istotny sposób zmienia zasady gry.

Zgodnie z tytułem, najważniejszy jest tu system złotych er i ciemnych wieków. Odpowiadają zań punkty epoki, które zdobywamy za udział w różnych wydarzeniach. Działają one na podobnej zasadzie, co "przyspieszacze" odkrywania nowych technologii czy idei.
Punkty możemy zdobyć za odkrycie cudu świata czy zniszczenie pobliskiego obozu barbarzyńców.

Co się stanie jak uzbieramy tych punktów odpowiednio dużo?
Zacznie się złota era. Te skutkują premiami do lojalności mieszkańców naszych miast i ich zadowolenia.

Ciemny wiek wpływa negatywnie na lojalność miast - może powodować bunty mieszkańców, czy odłączenie się miasta od naszego imperium. Żeby sobie móc z tym w miarę szybko poradzić, twórcy gry z Firaxis Games wprowadzili jednak specjalne doktryny ciemnych wieków.
Kolejny plus ciemnych wieków jest taki, że będą one sprzyjały osiągnięciu ery heroicznej zapewniającej aż trzy duże premie.

Ten system wpływa przede wszystkim na współczynnik lojalności mieszkańców. To kolejna duża nowość. Im niższa lojalność, tym większe ryzyko buntu mieszkańców, co ostatecznie może doprowadzić do tego, że miasto odłączy się od naszej cywilizacji. I na przykład przejmie je przeciwnik.

W zarządzaniu lojalnością przyda się kolejna duża nowość, czyli gubernatorzy. Każdy z własnymi umiejętnościami, awansami i na przykład unikalnymi ulepszeniami pola. Gubernatorzy, jak zapowiadają twórcy, pozwolą też na dalej posuniętą specjalizację miast.

Skąd weźmiemy gubernatorów? Za punkty zdobywane podczas gry. Uzbieramy ich odpowiednio dużo, to zatrudnimy gubernatora. Albo awansujemy już posiadanego.

Civilization VI: Rise and Fall wprowadza też inne nowości nie związane z lojalnością czy złotymi erami. To ulepszone sojusze czy interwencje kryzysowe, kiedy kilka cywilizacji zjednoczy się przeciw tej, która osiągnęła zbyt dużą siłę.
Są też nowe jednostki dostępne dla wszystkich cywilizacji.

Wszystko razem prezentuje się tak:

Civilization VI: Rise and Fall to także nowe cywilizacje (osiem) i nowi przywódcy (dziewięć - znane z podstawowej wersji gry Indie otrzymały alternatywnego przywódcę).

Kim można zagrać? Jest Holandia, Indianie Kri, Mongolia, Gruzja.

Są też Zulusi pod przywództwem Czaki. Ta cywilizacja koncentruje się na sile militarnej. Unikalna zdolność Czaki - Amabutho - gwarantuje szybszy dostęp do tworzenia armii i korpusów.

Zdolność Isibongo sprawia zaś, że jednostka, która podbije miasto automatycznie zostanie ulepszona do korpusu lub armii. A dzielnicę wojskową zastępuje Ikanda, która zapewnia dodatkowe obszary mieszkalne i pozwala również na szybsze tworzenie armii i korpusów.

Jest też piechota Impi; unikalna jednostka zastępująca pikinierów. Ma większe premie do oskrzydlenia, jest tańsza w produkcji i w utrzymaniu, a także szybciej zdobywa doświadczenie.

Możemy też wybrać Szkotów i Roberta I. Po opracowaniu idei taktyki wojennej może on wypowiadać wojnę wyzwoleńczą. W pierwszych turach tejże szkockie jednostki dostają premię do ruchu, a miasta: premię do produkcji.

Unikalna umiejętność Szkocji to Szkockie oświecenie. Miasta szczęśliwe i w ekstazie dostają dodatkowe punkty nauki i produkcji, a także dodatkowe punkty wielkich ludzi.

Szkoci mają też unikalne ulepszenie w postaci pola golfowego, które zapewnia udogodnienia i dodatkowe złoto. A jeżeli sąsiaduje z centrum miasta lub dzielnicą rozrywkową, to także dodatkową kulturę.
Do obrony miast przydadzą się zaś Szkoccy górale, renesansowa jednostka z premią bojową podczas walki w lasach i na wzgórzach.

Pozostałe informacje

Widmo spadku coraz poważniej zaczyna zagrażać Wiśle Puławy

Widmo spadku coraz poważniej zaczyna zagrażać Wiśle Puławy

Nie o takim wyniku marzyli kibice Wisły Puławy przeciwko GKS Jastrzębie. W starciu dwóch ekip walczących o utrzymanie w sobotę górą byli goście. Podopieczni trenera Macieja Tokarczyka przegrali aż 1:4 i znaleźli się w strefie spadkowej

Giełda w Nowym Jorku straciła 6,4 bln dolarów w dwa dni

Giełda w Nowym Jorku straciła 6,4 bln dolarów w dwa dni

To był najgorszy dzień na giełdzie od czasu pandemii. Indeks Dow Jones stracił w piątek ponad 2 tys. punktów, co w porównaniu z czwartkowymi spadkami oznacza, że nowojorska giełda straciła rekordowe 6,4 biliona dolarów w ciągu dwóch dni – donosi „Wall Street Journal”. To wynik zapowiedzianych przez Trumpa ceł oraz chińskiej zapowiedzi ceł odwetowych.

Naukowcy z Lublina chcą przewidywać awarie sieci energetycznych
WYSOKIE NAPIĘCIE

Naukowcy z Lublina chcą przewidywać awarie sieci energetycznych

Przerw w dostawie energii elektrycznej może być znacznie mniej, bo awarie będzie można przewidywać. Może być też bardziej ekologicznie i z myślą o środowisku – naukowcy Politechniki Lubelskiej tworzą Laboratorium Inteligentnych Systemów Diagnostycznych w Inżynierii Wysokonapięciowej – LabTech.

KMP Biała Podlaska

Było zgłoszenie o jednym, ale saperzy znaleźli jeszcze dwa

Granaty moździerzowe z czasów II wojny światowej znaleziono podczas prac ziemnych przy ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej.

Orlen Oil Motor Lublin mistrzem Polski Par Klubowych po raz czwarty z rzędu!

Orlen Oil Motor Lublin mistrzem Polski Par Klubowych po raz czwarty z rzędu!

Ten weekend z pewnością na długo zapamięta Dominik Kubera. Po bardzo dobrym występie w piątek w MAXTO ITS IMME im. Zenona Plecha „Domin” i Bartosz Zmarzlik zostali mistrzami Polski Par Klubowych

Śląsk i Motor na remis. Beniaminek z Lublina zdobył 40 punkt
ZDJĘCIA, WIDEO
galeria
film

Śląsk i Motor na remis. Beniaminek z Lublina zdobył 40 punkt

Śląsk Wrocław nie poszedł za ciosem. Po domowej wygranej z Lechem Poznań ostatni zespół w tabeli PKO BP Ekstraklasy zremisował w meczu przyjaźni z Motorem 1:1. Gospodarze i tak mogą być zadowoleni, bo niewiele zabrakło, a w końcówce beniaminek z Lublina zgarnąłby pełną pulę.

Mecz Śląsk Wrocław - Motor Lublin na trybunach (galeria)
galeria

Mecz Śląsk Wrocław - Motor Lublin na trybunach (galeria)

Tydzień temu kibice obu drużyn mieli bardzo dużo powodów do radości. Motor Lublin u siebie pokonał Stal Mielec 4-1. A mecz Śląsk Wrocław - Lech Poznań zakończył się wynikiem 3-1.

Chatka Żaka w 1974 roku
WYWIAD

Gdyby nie Chatka Żaka, to nie byłoby w Lublinie kultury jaką znamy

Chatka Żaka ma 60 lat. O historii, teraźniejszości i przyszłości opowiada nam Izabela Pastuszko, dyrektorka Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.

Śnieżna sobota (5 kwietnia) w Lublinie
galeria

Śnieg, przymrozki i oblodzenie w województwie lubelskim

Miało być załamanie pogody i jest. A Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, przymrozkami, opadami śniegu, oblodzeniem i gwałtownym wzrostem stanów wody.

Szalony Beret
foto
galeria

Szalony Beret

Największe muzyczne hity ostatnich lat, pulsujące światła i parkiet wypełniony miłośnikami muzyki oraz tańca – tak wyglądała ostatnia impreza w popularnym lubelskim klubie Rzut Beretem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej niezapomnianej nocy, podczas której królowały największe hity muzyczne!

Moto Session 2025
galeria

Moto Session 2025: Drft i szybkie samochody w Lublinie

Są samochody drogie i luksusowe. Są pokazy motocyklowych akrobacji. Są goście specjalni. W Lublinie trwa Moto Session 2025.

Tainted Grail: The Fall of Avalon
film

Tainted Grail: The Fall of Avalon. Edycja kolekcjonerska za 219 dolarów (wideo)

Twórcy Tainted Grail: The Fall of Avalon przed premierą gry uruchomili kampanię dla edycji kolekcjonerskiej.

W Lublinie przed Lidlem na Al., Solidarności pikietowało kilka osób

Pikietują przed Lidlem. I zapowiadają bojkot

Dęblin, Puławy, Zamość i Lublin – sklepy Lidla w tych miastach naszego regionu znalazły się na liście miast, w których zaplanowano kolejną pikietę przeciw budowie centrum dystrybucyjnego sieci w miejscowości Gietrzwałd.

Motor zdobył w sobotę 40 punkt w tym sezonie

Remis w meczu przyjaźni. Śląsk Wrocław - Motor Lublin (zapis relacji na żywo)

Jak na mecz przyjaźni przystało, spotkanie Śląska Wrocław i Motoru Lublin zakończyło się polubownym wynikiem 1:1.

Świdniczanka przegrała w sobotę z KSZO

Świdniczanka gorsza od KSZO

Druga porażka z rzędu Świdniczanki. Tym razem drużyna trenera Łukasza Gieresza musiała uznać wyższość rywali z Ostrowca Świętokrzyskiego (0:2).

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium