Podczas Festiwalu Inne Brzmienia ( 8-13 lipca) dzieci mogą wziąć udział w cyklu warsztatów związanych z dźwiękiem i w atmosferze zabawy odkryją swój potencjał twórczy.
Program:
Kilogram Records - warsztaty dla dzieci
9, 10 lipca w Klubie Festiwalowym
W godz. 14.00-16.00
Znakomici instrumentaliści Adam Żuchowski i Michał Górczyński, poprowadzą odpowiednio 9 i 10 lipca warsztaty muzyczno-dźwiękowe, podczas których dowiedzieć się będzie można m.in. skąd się biorą dźwięki, jak łączą się wzajemnie ze sobą i jak powstaje muzyka. Spotkania mają na celu przybliżyć zarówno warsztat muzyczny, czyli pokazać dzieciom na czym polega gra na poszczególnych instrumentach, jak i zachęcić do bardziej świadomego odbioru muzyki.
ArJa operowa to nadal ja
prowadząca: Joanna Mania
10, 11,12,13 lipca w MDK „Pod Akacją” w Lublinie ul. Grodzka 11
godz. 11.00, 14.00
Warsztaty wokalne, których program zbudowany został wokół arii z musicalu „Cats” skomponowanego przez Andrew Webbera. Uczestnicy zajęć zapoznają się z definicją musicalu, będą mieli szansę usłyszeć najbardziej znane standardy muzyczne w historii (np. Memory). Podczas zajęć, grupa pod okiem prowadzącej przygotuje jedną z arii, jako krótki występ z elementami kostiumu, charakteryzacji i inscenizacji.
Drum'n Dreams
- prowadzący: Tomasz Bozdek
10, 11,12,13 lipca na placu przed Teatrem im. H. Ch. Andersena
godz. 11.00, 13.00, 15.00
Warsztaty perkusyjne, podczas których uczestnicy zapoznają się z procesem własnoręcznej produkcji bębna, kija deszczowego i happy drums. W trakcie zajęć , opartych na jednoczesnym graniu i współpracy powstaną utwory improwizowane. Drugim tematem będzie gra inspirowana rytmami pochodzącymi zarówno z sąsiedzkich, jak i bardzo odległych kultur.
One Man Music Multi Show
12,13 lipca na wirydarzu o.o. Dominikanów
godz. 11.00, 12.30, 14.00
Warsztaty z własnoręcznej budowy instrumentów - przede wszystkim perkusyjnych, ale też prostych piszczałek i strunowców oraz specjalnych, wymyślanych na miejscu. Co ciekawe, materiałem do budowy instrumentów, będzie to co na co dzień można znaleźć w niemal każdym domu, czyli butelki, tuby po papierze toaletowych itp. Wszystkie dźwięki zostaną nagrane, przetworzone w programie muzycznym i posłużą do wyprodukowania kociej muzyki oraz próbek, które użyte zostaną do zobrazowania krótkiej animacji o tematyce związanej z dźwiękiem.
Samoróbka - warsztaty z własnoręcznej budowy instrumentów muzycznych
10, 11,12,13 lipca w MDK „Pod Akacją” w Lublinie ul. Grodzka 11
godz. 11.00
„Samoróbka" to hasło dobrze znane większości Polaków. Oznacza jednocześnie tani wytwór amatorski kopiujący oryginał oraz oryginale dzieło, prototypowy obiekt nieposiadający swojego pierwowzoru. Warsztaty prowadzone w ramach „Samoróbki" dotyczą obydwu ujęć własnej twórczości: zmierzają w stronę odkrywania własnych rozwiązań w dziedzinie budowy eksperymentalnych instrumentów muzycznych jak i amatorskiego działania, nieskrępowanego poszukiwania, akceptującego w takim samym stopniu oczekiwane sukcesy i twórcze porażki.