Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Inne

3 marca 2017 r.
17:08

Targi Rolnicze Agro-Park w Lublinie: Sprawdź jaki sprzęt będzie można zobaczyć

Autor: Zdjęcie autora opr. aa

Na ponad 13 tysiącach mkw zaprezentuje się blisko 200 wystawców – producentów i dystrybutorów wiodących marek rolniczych. W weekend w Targach Lublin Targi Rolnicze Agro-Park. To już 10 edycja tej lubelskiej imprezy. W piątek odwiedziliśmy teren targów i podejrzeliśmy przygotowania do rozpoczęcia imprezy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Bardzo nas cieszy powiększające się z roku na rok grono wystawców i zwiedzających – mówi Krystyna Węclewicz-Grajek, prezes Targów Lublin. – AGRO-PARK to impreza, która otwiera sezon wydarzeń adresowanych do rolników.

Do 2014 roku targi rolnicze w Lublinie były organizowane jesienią. W 2015 r. organizatorzy zdecydowali o przesunięciu terminu tego wydarzenia na wiosnę. Zmiana ta okazała się strzałem w dziesiątkę. Docenili to zarówno wystawcy jak i osoby zwiedzające.

Rekordowe targi

W tym roku targi rolnicze w obiektach Targów Lublin zaplanowano w dniach 4-5 marca.
– Tegoroczna, jubileuszowa edycja zapowiada się rekordowo. Na ponad 13 tys. mkw. zaprezentuje się blisko 200 wystawców, w tym kilkanaście firm na targach w Lublinie pojawi się po raz pierwszy – mówi Mirosław Maciej Wituch, dyrektor projektu ze strony Targów Lublin. – Z nowości na sezon 2017 będziemy mieli premiery ciągników: John Deere 5090 R, Case IH Optum 270 CVX, Zetor Forterra 130 HSX i wielu innych maszyn i urządzeń.

Dla rolników targi to doskonała okazja, aby zapoznać się szeroką ofertą maszyn i urządzeń rolniczych. Obejrzeć, zapytać, porównać.

– Zapraszamy tez osoby zainteresowane budową, modernizacją budynków gospodarskich oraz ich wyposażeniem – zachęca Tomasz Kobierski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich. – Lublin powinni odwiedzić rolnicy zainteresowani kupnem maszyn oraz urządzeń wykorzystywanych w procesie uprawy, zbiorów i przechowywania plonów.

Część ekspozycji bedzie poświęcona wyposażeniu inwentarskiemu i gospodarstwom zajmującym się chowem zwierząt. Na szczególną uwagę zwiedzających zasługuje blisko 20 marek ciągników. Ponadto na targach pojawią się najnowsze kombajny zbożowe oraz nowoczesny sprzęt do wiosennych zasiewów czy sianokosów.

Nie tylko wystawa

Dla wystawców udział w targach to przede wszystkim możliwość nawiązania kontaktów sprzedażowych. Dla rolników to możliwość zapoznania się z ofertą firm, ale też i okazja do uzyskania cennych wskazówek w temacie inwestycji w najnowocześniejszy sprzęt. Rolnicy szukający porad na temat źródeł dofinansowania również znajdą odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Organizatorzy targów zachęcają również do udziału w wykładach i prelekcjach. To kolejny ważny element tego wydarzenia.

– Poprawa efektywności pracy w gospodarstwach rolnych, także w tych mniejszych, kilkuhektarowych, zależy od inwestycji w nowy sprzęt. Niezbędna jest także ciągła edukacja i specjalizacja produkcji. Temu służą właśnie Targi Rolnicze w Lublinie – mówi Łukasz Rachubiński, dyrektor projektu ze strony Międzynarodowych Targów Poznańskich.
AGRO-PARK na terenie Targów Lublin (ul. ul. Dworcowa 11) 4 i 5 marca można zwiedzać w godz. 9 -17.

Wstęp jest bezpłatny.

Program targów 

4 marca (sobota)

• Godz. 10.15-10.45 – dr Elżbieta Mielniczuk, Katedra Fitopatologii i Mykologii, Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, prelekcja: „Choroby zbóż powodowane przez grzyby toksykotwórcze”

• Godz. 11-11.30 – dr hab. Witold Chabuz, Katedra Hodowli i Ochrony Zasobów Genetycznych Bydła, Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, prelekcja: „Współczesne wyzwania hodowli bydła i produkcji mleka w Polsce”

5 marca (niedziela)

• Godz. 11-11.30 dr hab. Marek Babicz, Katedra Hodowli i Technologii Produkcji Trzody Chlewnej, Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki, prelekcja: „Wykorzystanie świń ras krajowych w produkcji wieprzowiny wysokiej jakości”

Pozostałe informacje

W Lublinie przed Lidlem na Al., Solidarności pikietowało kilka osób

Pikietują przed Lidlem. I zapowiadają bojkot

Dęblin, Puławy, Zamość i Lublin – sklepy Lidla w tych miastach naszego regionu znalazły się na liście miast, w których zaplanowano kolejną pikietę przeciw budowie centrum dystrybucyjnego sieci w miejscowości Gietrzwałd.

Motor chce w sobotę dobić do granicy 40 punktów

Śląsk Wrocław - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Śląsk Wrocław - Motor Lublin. Spotkanie przyjaźni rozpocznie się o godz. 17.30.

Świdniczanka przegrała w sobotę z KSZO

Świdniczanka gorsza od KSZO

Druga porażka z rzędu Świdniczanki. Tym razem drużyna trenera Łukasza Gieresza musiała uznać wyższość rywali z Ostrowca Świętokrzyskiego (0:2).

Wrotka i Czajnik mają trzecie jajo. Kiedy będą pisklęta?

Wrotka i Czajnik mają trzecie jajo. Kiedy będą pisklęta?

Sokoły mieszkające na kominie Elektrociepłowni Wrotków w Lublinie doczekały się trzeciego jaja. Jak wszystko pójdzie dobrze, to pod koniec kwietnia pojawią się pisklęta.

Michał Zuber uratował remis dla Avii w meczu z Podhalem

Avia w ostatniej chwili uratowała remis w Nowym Targu

Sporo emocji w Nowym Targu. Tamtejsze Podhale prowadziło z Avią 1:0 i 2:1, ale w piątej minucie doliczonego czasu gry drużyna trenera Wojciecha Szaconia uratowała jeden punkt.

Coraz więcej brutalnych ataków. Szef MON o sytuacji na granicy

Coraz więcej brutalnych ataków. Szef MON o sytuacji na granicy

Wczoraj grupy atakujące kilkunasto-, kilkudziesięcioosobowe. Brutalność wzrasta, rzucanie kamieniami, konarami, szlifierkami, przecinanie bariery, szybkie reakcje polskich służb. Dzisiaj w nocy bardzo dużo prób przekroczenia, chyba około nawet 300, wszystkie udaremnione – wyliczał w sobotę, 5 kwietnia, wicepremier i szef MON, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Przegapiła zjazd na ekspresówce i zaczęła cofać: trzy auta uszkodzone

Przegapiła zjazd na ekspresówce i zaczęła cofać: trzy auta uszkodzone

44-latka jadąca drogą ekspresową przegapiła zjazd. Zatrzymała samochód na powierzchni wyłączonej z ruchu i... zaczęła cofać. To się nie mogło dobrze skończyć.

Ruch wahadłowy na DK nr 19 za Kockiem. Trzy osoby w szpitalu

Ruch wahadłowy na DK nr 19 za Kockiem. Trzy osoby w szpitalu

Dzisiaj ok. godz. 11:30 na drodze krajowej nr 19, na obwodnicy Kocka doszło do kolizji, w której ucierpiały trzy osoby. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala.

Broń i narkotyki u recydywisty. Marihuanę trzymał w stodole

Broń i narkotyki u recydywisty. Marihuanę trzymał w stodole

Ponad pół tysiąca dilerskich porcji marihuany oraz broń, na którą jej właściciel nie miał pozwolenia na jednej z posesji w gminie wiejskiej Puławy znaleźli lubelscy policjanci. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu więzienie.

W niedzielę pierwszy domowy mecz Tytanów Lublin

W niedzielę pierwszy domowy mecz Tytanów Lublin

W Lublinie zostanie rozegrany po raz pierwszy w historii mecz najwyższej klasy rozgrywkowej. W niedzielę na Stadionie Lekkoatletycznym Tytani Lublin podejmą Lowlanders Białystok (godz. 14).

47 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG w piątek złożyło ślubowanie w Komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej
galeria

"Waszym nadrzędnym zadaniem jest ochrona granic". Straż zyskała nowych funkcjonariuszy

Komenda Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie staje się coraz liczniejsza. Uroczystość ślubowania 47 nowych funkcjonariuszy odbyła się w piątek, 4 kwietnia.

Mieszkaniec gminy Baranów na jakiś czas pożegna się z prowadzeniem pojazdów
na sygnale

Motocyklista pędził przez Samoklęski. Stracił prawo jazdy

W tym tygodniu jeden z mieszkańców gminy Baranów z dużą prędkością przejechał przez Samoklęski. Dostał wysoki mandat i sporo punktów karnych. Rozpoczynający się motocyklowy sezon będzie musiał odłożyć o trzy miesiące.

Olimpiada wpisuje się w cel nr 3 Agendy 2030 Unesco – „Dobre zdrowie i jakość życia”
ZDJĘCIA
galeria

Młodzież z Lubelszczyzny walczy o zdrowie – Olimpiada Zdrowia PCK z „Biedronką”

Ponad dwa tysiące uczniów z całego województwa lubelskiego w czwartek wzięło udział w XXXII Olimpiadzie Zdrowia PCK z „Biedronką”. Etap okręgowy wyłonił młodych liderów zdrowia, którzy będą reprezentować województwo w ogólnopolskim finale.

Latynoskie wibracje w El Cubano
foto
galeria

Latynoskie wibracje w El Cubano

Tańce latynoskie to nie tylko kroki i figury, to przede wszystkim eksplozja emocji, rytmu i namiętności. Wszystko to było podczas ostatniej imprezy w El Cubano - gorące rytmy, zmysłowe tańce i atmosfera rodem z Karaibów. Zobaczcie, jak muzyka latynoska porwała wszystkich na parkiet do wspólnej zabawy.

Udaj mi się babko… czyli wielkanocna babka tradycyjnie i nowocześnie
DZIENNIK ZE SMAKIEM
film

Udaj mi się babko… czyli wielkanocna babka tradycyjnie i nowocześnie

Wielkanoc bez babki? Trudno to sobie wyobrazić! W najnowszym odcinku "Dziennika ze smakiem" zabierzemy widzów w kulinarną podróż, której główną bohaterką jest właśnie babka wielkanocna. To ciasto o prostych składnikach, ale jak się okazuje – diabeł tkwi w szczegółach.

Kalendarz
kwiecień 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30