W ramach projektu "Czarna Owca - Stop hejt!" realizowanego przez lubelską młodzież, w Teatrze Muzycznym (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędą się warsztaty finałowe cyklu "RozmOwca – bez tabu o hejcie". Organizatorzy zapraszają 27 lutego o godz. 9.
Inicjatorami projektu są Kajetan, Aleksandra i Malwina – licealiści z V Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. W swoim działaniu skupili się na zjawisku hejtu, a wszystkie wydarzenia realizowane w ramach projektu dotyczą przeciwdziałaniu przemocy słownej w Internecie oraz pomocy tym, którzy doświadczyli hejtu. Całość realizowana jest w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii".
- Teatr Muzyczny w Lublinie swoją działalnością chce udowodnić, że "teatr" jest czymś więcej niż sztuką. Jest instytucją otwartą i dostępną – dla wszystkich. Tworzy bezpieczną przystań dla wymiany myśli i własnych inicjatyw, przede wszystkim dla młodych ludzi oraz osób, które mają utrudniony dostęp do kultury – Teatrowi zależy na likwidacji wszystkich barier. Współpraca z "Czarną Owcą" doskonale wpisuje się w misję instytucji - podkreśla Nadia Gruszka z Teatru Muzycznego.
27 lutego w siedzibie teatru odbędą się warsztaty tematyczne. Oprócz liderów projektu "Czarna Owca", którzy opowiedzą o jego idei i podzielą się własnymi doświadczeniami dot. hejtu, z prelekcjami wystąpią także m.in. Dorota Skałecka, solistka chóru Teatru Muzycznego w Lublinie, która opowie o hejcie w świecie artystycznym, Jakub Romaneczko, psycholog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który fachowo opowie o zjawisku hejtu oraz Monika Baranowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie, która pochyli się nad problemem osób z niepełnosprawnościami w świecie pełnym przemocy.