Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
13 lat temu, czyli w 2012 r., lubelski Teatr Stary wznowił działalność. Z tej okazji Teatr przygotował cykl wyjątkowych wydarzeń, w których zobaczymy m.in. Krzysztofa Cugowskiego, Wojciecha Mazolewskiego, Andrzeja Seweryna oraz Krystynę Jandę.
Teatr Centralny w Lublinie pochwalił się planami i premierami, które zobaczymy w najbliższym czasie. Będzie dużo Lema, będzie komedia z wątkiem kryminalnym osadzona w sanatorium.
Dom Kultury LSM zaprasza w najbliższy piątek (17 stycznia) na przestawienie pt. „Odlot” w wykonaniu Teatru Panopticum z Młodzieżowego Domu Kultury „Pod akacją” z Lublina. „Odlot” to metaforyczna i uderzająca w scenicznym wyrazie opowieść o uzależnieniu.
Na scenę Teatru Centralnego w lubelskim Centrum Kultury powraca jeden z popularniejszych spektakli ostatnich lat - „Zły”. Jest to autobiograficzna opowieść Dariusza Jeża, który zanim stał się aktorem, był groźnym przestępcą.
Kolejki do lekarzy specjalistów są długie, kto był ten wie ale czy można się z tego śmiać? A z kultowych filmów? Odpowiedzi na te spróbuje udzielić Scena Komedii w Lublinie, która zaprasza na weekend z przedstawieniem pt. „Znachor”.
Za rok minie 60 lat od pierwszego wydania Cyberiady Stanisława Lema. Znacznie wcześniej – już w piątek – zaplanowano premierę nowego spektaklu Teatru Centralnego. A jeszcze wcześniej – bo już teraz – możecie zobaczyć zdjęcia z dzisiejszej próby.
Trwający Festiwal „Percepcje. Nowe Formy Sztuki” oferuje w najbliższy weekend niepowtarzalną okazję, by odkryć, jak nowoczesne technologie wpływają na tradycyjny teatr, poszerzając jego granice. Przez dwa dni (19-20 grudnia) przestrzeń Galerii Labirynt w Lublinie stanie się teatralną sceną.
Już w najbliższy piątek (20 grudnia) Teatr Centralny zaprasza na premierowy spektakl pt. „Cyberiada”, będący adaptacją opowiadań autorstwa Stanisława Lema.
Dziś, 9 grudnia, rozpoczyna się trzecia już edycja Festiwalu Bliski Wschód, prezentującego twórczość teatralną artystów z Polski, Białorusi i Ukrainy. W tym roku pod hasłem „Strategiczny las”.
Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia. Świętowanie rozpoczęło się w piątek na placu po Farze, gdzie uczestnicy mogli podziwiać instalację artystyczną „Pałac Królowej Śniegu” autorstwa Jarosława Koziary i spotkać się z postaciami baśniowymi oraz aktorami teatru. W sobotę z kolei odbyły się oficjalne obchody urodzin teatru.
Teatr ITP, działający przy Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zaprasza już w najbliższy weekend na spektakl „Odys płaczący”.
W najbliższą niedzielę (8 grudnia) na scenie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie rozpocznie się Przegląd Teatrów Młodzieżowych. Na scenie PMDK zaprezentują się cztery teatry z Lubartowa i Lublina.
„La Bombe” to naprawdę bombowa komedia: gwiazdorska obsada, zmysłowa sceneria i kostiumy, a do tego francuska muzyka oraz sceny, które bawią do łez! Spektakl będzie wystawiony w najbliższy piątek (29 listopada) w lubelskim Centrum Kongresowym UP.
Jedyne i niepowtarzalne zestawienie najciekawszych tekstów mistrza komedii – Aleksandra Fredry, w wykonaniu aktorów Teatru Seniora. Wszystko to w rytm klasycznych rockowych hitów już w sobotę w lubelskim Centrum Kultury.
W dniach 23-25 listopada w Lublinie odbywa się 3. FIT – Festiwal Improwizacji Teatralnych, który zaprasza publiczność do świata spontanicznych spektakli, pełnych kreatywności i interakcji. Wydarzenie odbywające się w Domu Kultury LSM to wyjątkowa okazja, by doświadczyć magii, improwizacji i zabawy.
W Lublinie trwa Festiwal Teatrów Niewielkich, który od 2005 roku przyciąga do miasta twórców i miłośników sztuki scenicznej z całej Polski. To ogólnopolskie wydarzenie o charakterze konkursowym jest miejscem spotkań aktorów zawodowych i amatorów, łącząc różne pokolenia i style teatralne.
Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.
Emocje na scenie, emocje na widowni. W piątek i w sobotę, 22 i 23 listopada. XXXIII Ogólnopolskie Spotkania Teatralne SCENA DRAMATYCZNA Bełżyce 2024.
Pełna czarnego humoru, lekka komedia kryminalna - tak najkrócej można opisać nadchodzącą premierę Teatru Centralnego Centrum Kultury w Lublinie.
„Pikantni” to gorąca komedia obyczajowa, która wykorzystuje znany schemat czworokąta. Wystawiana setki razy w całej Polsce, już w najbliższą sobotę w Lublinie.
Spektakl oparty na motywach scenariusza „Chórzystka” Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza oraz filmu „Podwójne życie Weroniki” z muzyką Zbigniewa Preisnera. Do zobacvzenia w sobotę i w niedzielę w Teatrze Andersena.
Czy marzyliście kiedykolwiek o partnerze idealnym? Chcielibyście móc na bieżąco zmieniać jego cechy, dopasowując go do swoich oczekiwań? Czy ucieszylibyście się, gdyby ta wyśniona druga połówka sama was odnalazła? Odpowiedzi na „tak” można szukać w komedii „Lista męskich życzeń”.
W piątek (8 listopada) w lubelskim Teatrze Starym odbędzie się improwizowany spektakl „Niemożliwe Historie w kilku aktach” w wykonaniu Poławiacze Pereł Improv Teatr.
Inspirowany dziełem Abrahama Abulafii, kabalisty z XIII wieku spektakl w reżyserii Pawła Passiniego powstał przy współpracy profesjonalnych artystów, jak i amatorów. Premiera już piątek, 25 października.
„Nowy Jork. Prohibicja” to muzyczna opowieść o narodzinach i historii wielkiej amerykańskiej metropolii z lat 20 ubiegłego stulecia, którą rządziły jazz i blues, mafia oraz prohibicja. Już w niedzielę (27 października) w lubelskim CSK.