Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
XII Ogólnopolski Festiwal Studencka Wiosna Teatralna powraca! Przygotujcie się na trzy dni pełne amatorskiego teatru studenckiego! W dniach 22-24 maja, w kolebce teatru alternatywnego – ACKiM UMCS Chatka Żaka w Lublinie wystąpią teatry studenckie z całego kraju.
Trwa Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” 2024. Przed nami finałowe wydarzenia.
34. Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku „Opowieści” odbywają się w Lublinie. Czterodniowe święto teatru, muzyki i wspólnej zabawy to zwieńczenie całorocznego cyklu imprez kulturalnych osób z niepełnosprawnością. Na deskach Opery Lubelskiej teatry z całej Polski, a także świata.
Zapraszamy na wyjątkowy wieczór do Piwnic Centrum Kultury w Lublinie. Z premierowym programem wystąpi Grupa Oł Maj Gad oraz lubelska performerka, tancerka i producentka burleski Harpy Queen.
Przyjemność, praca, pasja i miłość splatają się w moim życiu i płyną szczęśliwie w różnych dawkach. Myślę, że nie jest dobrze być poza życiowym balansem. Dobrze jest stać równo na obu nogach – ROZMOWA z Janem Hussakowskim, reżyserem spektaklu „Balladyna”, którego premierę zobaczymy 10 maja w Teatrze Osterwy
Festiwal po raz ósmy odbędzie się w CSK w Lublinie, w dniach 7-18 maja. Kantor, Mądzik, Szajna – to nazwiska, które będą osią przewodnią wydarzenia. Spektaklom towarzyszyć będą wystawy i specjalne pokazy filmowe. Festiwal zwieńczy Gala Finałowa „Złota Kieszeń”.
Za twórczość artystyczną, upowszechnianie kultury i opiekę nad zabytkami. Do rąk stypendystów trafiło łącznie blisko 600 tys. złotych.
Potańcówka na świeżym powietrzu to tylko jeden z punktów programu obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca. Zobacz, co jeszcze przed nami.
W najbliższą niedzielę na scenie Sali Operowej w lubelskim CSK z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca odbędzie się przedstawienie „Z kapelusza”.
Teatr Andersena wystawia spektakl pt. „Bestia” w reżyserii Doroty Abbe. Spektakl dostępny jest dla młodzieży od 14 roku życia.
Kwietniowy repertuar lubelskiego Teatru im. Juliusza Osterwy jest bardzo zróżnicowany pod względem gatunkowym. Przedstawiamy szczegółowy harmonogram spektakli na bieżący miesiąc.
W ramach „Dekalogu Teatralnego” zobaczymy spektakle inspirowane biblijnymi przykazaniami, ale też filmowym „Dekalogiem” Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza.
Pierwszy akt był jak „Reformackie z zakonnikiem” które „przeczyszczały łagodnie nie przerywając snu”. W drugim aktorzy wzięli się do roboty, podkręcili tempo i dało się „Wielkiego człowieka do małych interesów” oglądać bez nadmiernego znużenia. Ale szału na scenie nie było. Sceny były na widowni. Po pierwszym akcie wybiegł z niej podekscytowany nastolatek krzycząc do matki: „To kicz, straszny kicz, nie będę tego oglądał!”. Trochę widzów po przerwie nie wróciło do oglądania komedii Fredry.
W wieku 90 lat zmarła Zofia Kucówna - aktorka, pedagożka i pisarka. Ostatnie lata życia spędziła w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.
Przeglądając teksty Fredy natrafiłam na komedię „Wielki człowiek do małych interesów”. Okazało się, że jest to tekst bardzo aktualny, w dodatku zgrywa się z okolicznością wyborów samorządowych w Polsce – ROZMOWA z Anną Wieczur, reżyserem premierowego spektaklu „Wielki człowiek do małych interesów”, którego premierę zobaczymy w sobotę w Teatrze Osterwy
Kacper Jan Lechowicz został laureatem nagrody na II Festiwalu Sztuki Aktorskiej Teatropolis. Ten młody, pochodzący z Zamościa aktor został wyróżniony w kategorii „Debiut”.
W piątek (22 marca) zapraszamy na przedstawienie „Szklana menażeria”. Jest to dramat psychologiczny opowiadający o losach pewnej amerykańskiej rodziny autorstwa Tennessee Williamsa.
W tej komedii jest wszystko to, co tygrysy lubią najbardziej: duże pieniądze, wpływowi ludzie, wielkie tajemnice i bawi do łez. Przedstawienie będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę (22 marca) w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
23 marca Opera Lubelska wystawi premierę sceniczną kultowej rock opery „Jesus Christ Superstar”. To hipisowska wersja Ewangelii, historia ostatnich dni życia Jezusa Chrystusa opowiedziana oczami jego zwolenników i przeciwników. Po wystąpieniach scenicznych na deskach teatrów na całym świecie, 63 lata od światowej premiery, spektakl zobaczą lubelscy widzowie na scenie Sali Operowej CSK.
„Wszystko co mówimy o śmierci, tak naprawdę jest o życiu” - to tytuł spektaklu, na który w środę 27 marca (godz. 17) zaprasza Grupa Teatralna Glosa. Darmowe wejściówki są do odbioru w Zamojskim Domu Kultury.
Czy jesteście gotowi na teatralne spotkanie z własnymi lękami i tajemnicami? W spektaklu "Kilka słów tylko do Ciebie, które powtarzam bez końca" dowiemy się, co kryje się za maską codzienności. Inspirując się „Procesem” Franza Kafki, „Fizyką Smutku” Georgiego Gospodinowa i „Językiem Przyszłości” Laurie Anderson, przeniesiemy się w mroczne korytarze ludzkiej psychiki.
Odkryj bogactwo polskich korzeni i obyczajów. W ramach spotkania z tradycją ludową widzowie będą mogli obejrzeć dwa spektakle, które przeniosą nas w klimat starej, polskiej wsi. Pierwsza lubelska odsłona Dnia Teatrów Ludowych Onegdaje czyli “Spotkania z Tradycją Ludową” odbędzie się w sobotę 16 marca o godzinie 18:00 na Dużej Scenie Teatru im. J. Osterwy w Lublinie.
82 lata temu, w nocy z 16 na 17 marca 1942 roku, Niemcy przystąpili do likwidacji lubelskiego getta, rozpoczynając tym samym ludobójczą operację „Einsatz Reinhardt”. 16 marca z Lublina do obozu zagłady w Bełżcu wyruszył pierwszy transport żydowskiej ludności z Lublina. Była to zakrojona na szeroką skalę eksterminacja ludności żydowskiej, w wyniku której zamordowano około 2 miliony dzieci, kobiet i mężczyzn.
Rozpoczęła się XIX edycja Spotkań Teatralnych "Zwierciadła". Młodzież ze szkół licealnych pokazuje swoje talenty i rywalizuje o nagrody.
Po ubiegłorocznej premierze na scenę lubelskiego CK wracają cenione przez publiczność spektakle Sceny InVitro. „Hańba” i „Pod lodem” to inspirowane dziesięcioma przykazaniami historie, z doborową obsadą i scenariuszami Artura Pałygi.