Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Teatr

23 marca 2018 r.
16:10

Ciało i Mistyka – dwa światy Leonarda Cohena

Autor: Zdjęcie autora am
0 0 A A
28 marca 2018 19:00

To nie recital, ale spektakl teatralny pełny muzycznych kompozycji Leonarda Cohena w nowych aranżacjach, filmów dokumentalnych i akcji scenicznej. Muzycy staną się aktorami, a aktorzy muzykami. Premiera "A recipe for Leonard Cohen" w środę, 28 marca

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
 W wywiadach powtarzał, że zaczął śpiewać, gdyż trudno mu było wyżyć z pisania. W młodości dużo podróżował, lubił otaczać się pięknymi kobietami i eksperymentował z LSD. W latach 80. był bardziej znany w Polsce niż w rodzinnej Kanadzie.

W 1996 r. już jako światowej sławy muzyk zaszył się w zakonie buddyjskim w Los Angeles. Został mnichem zen i nadał sobie imię Jikan, czyli Cichy. Wstawał o godz. 2.30 rano, ubierał się w ciężką czarną szatę i medytował bądź przygotowywał posiłki dla swojego mistrza Roshi. Po pięciu latach spędzonych w klasztorze uciekł, bo zakochał się w kobiecie.

– Nasz spektakl opowiada o pobycie Cohena w klasztorze i tamże się dzieje – opowiadają twórcy „A recipe for Leonard Cohen”, którego premiera w Centrum Kultury już w środę, 28 marca. W piwnicach CK trwają intensywne próby.

Na scenie zobaczymy Matyldę Damięcką (wokal), Tomasza Deutryka (perkusja), Max Kowalski (kontrabas), Tomasz Kraśkiewicz (gitara), Konrad Ligas (akordeon), Daniel Moński (instrumenty perkusyjne). Spektakl reżyseruje (i śpiewa) Łukasz Witt-Michałowski.

– Czas płynie, a mnisi grani przez muzyków i aktorów wciąż czekają na Leonarda, który wychodząc powiedział, że wróci za kwadrans. Mnisi są głodni i czekają na swojego „kucharza”. Pod wpływem głodu zaczynają halucynować – opowiada reżyser. Jak podkreśla, „spektakl jest humorystyczną narracją o kojarzącym się głównie z mrocznymi aspektami egzystencji twórcy, wydobywającą mało znane nietuzinkowe poczucie humoru wielkiego poety i barda.

W „A recipe for Leonard Cohen” pojawia się też motyw polski - babcia Cohena pochodziła z miejscowości, która przed wojną należała do Polski.

– Wołkowysk to miasteczko na Grodzieńszczyźnie, znane z garnizonu IX Brygady Kawalerii. Tu w XIV wieku polska szlachta zadecydowała, że Jagiełło zostanie królem Polski – przypomina Witt-Michałowski.

 „A recipe for Leonard Cohen” w środę i czwartek (28-29  marca, godz. 19) na Sali Widowiskowej Centrum Kultury. Bilety w cenie 20/30 zł co kupienia w kasie CK (ul. Peowiaków 12).

 A recipe for Leonard Cohen

scenariusz: Łukasz Witt-Michałowski
reżyseria: Łukasz Witt-Michałowski
scenografia: Piotr Bednarski, Łukasz Witt-Michałowski
kostiumy: ElBruzda
projekt plakatu: JO.DA / Matylda Damięcka i Michał Jońca
projekcje: Bart Wolniewicz

reżyseria światła: Marcin "Kabat" Kowalczuk
reżyseria dźwięku: Andrzej "Czopper" Czop
opieka techniczna: Michał "Misiek" Mirgos
tłumaczenie scenariusza: Łukasz Witt-Michałowski
tłumaczenie tekstów piosenek: Jarosław Tomica
tłumaczenie tekstu piosenki "Thousands" : Daniel Wyszogrodzki

Premiera: 28 marca 2018 r.

Pozostałe informacje

Zimowe liczenie ptaków. Spacery, wycieczki i prelekcje

Zimowe liczenie ptaków. Spacery, wycieczki i prelekcje

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zaprasza na weekendowe spacery ornitologiczne. Mieszkańcy Lubelszczyzny mogą wybierać spośród 4 darmowych wycieczek.

Skrzydłowy Azotów Puławy Marek Marciniak zdobył w meczu z Kuwejtem trzy bramki

Z Kuwejtem Polacy rzucili 12 bramek z rzędu. Wygrali 42:32

W drugim spotkaniu o miejsca 25-32 podczas mistrzostw świata reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała Kuwejt 42:32

Stokrotka w sporze zbiorowym

Stokrotka w sporze zbiorowym

Pracownicy sieci sklepów Stokrotka zaapelowali do zarządu firmy o poprawę warunków pracy i płacy, nie wykluczają referendum i strajku. Spółka poinformowała, że w styczniu wynagrodzenie pracowników wrosło o ok. 8 proc. a w planach jest zwiększenie środków na fundusz socjalny.

Lubelskie szkoły w walce z plastikiem. Miasto ogłosiło konkurs z ekologiczną nagrodą

Lubelskie szkoły w walce z plastikiem. Miasto ogłosiło konkurs z ekologiczną nagrodą

Dzień Bez Opakowań Foliowych stał się w Lublinie okazją do rozpoczęcia nowej inicjatywy edukacyjnej dla szkół podstawowych. Konkurs „Dzień bez plastiku w mojej szkole” ma na celu ograniczenie zużycia plastiku i promowanie ekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży. Zwycięska szkoła otrzyma stację do segregacji odpadów.

mł. asp. Piotr Czernik oraz st. sierż. Sławomira Ostapczuk

Wdzięczny za reanimację

Do bialskiej komendy wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy komisariatu w Terespolu, którzy w miniony poniedziałek skutecznie  reanimowali 63-latka. Członek rodziny uratowanego mężczyzny docenił profesjonalną postawę i ogromne zaangażowanie w trakcie wykonywanych obowiązków.

Fiknął salto na rondzie 100-lecia KUL w Lublinie
WIDEO
film

Fiknął salto na rondzie 100-lecia KUL w Lublinie

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na Rondzie 100-lecia KUL. 35-letni kierujący busem marki Peugeot nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i zderzył się z mercedesem. Auto efektownie dachowało. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Lubelski akcent wśród oscarowych nominacji
film

Lubelski akcent wśród oscarowych nominacji

"Prawdziwy ból", czyli film kręcony w większości na Lubelszczyźnie otrzymał nominację do Oscara. Rozdanie nagród już w nocy z 2 na 3 marca.

Kto nada nazwę Arenie Lublin? MOSiR chce znaleźć sponsora tytularnego

Kto nada nazwę Arenie Lublin? MOSiR chce znaleźć sponsora tytularnego

Arena Lublin, największy stadion w regionie, może zmienić swoją nazwę. MOSiR „Bystrzyca” szuka firmy, która stanie się sponsorem tytularnym obiektu.

Solidarność PZL - zwycięzca w kategorii open podczas Turnieju o Puchar Burmistrza Świdnika

Po pięciu latch przerwy w Świdniku ponownie rozegrany został Turniej o Puchar Burmistrza

Solidarność PZL, Neptun i Dywany triumfatorami Turnieju o Puchar Burmistrza Świdnika. Turniej futsalu został reaktywowany za sprawą stowarzyszenia Manufaktura Futbolu. W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Świdniku, która była oficjalnym partnerem turnieju, w trzech kategoriach rywalizowało 17 drużyn.

Antonio Sefer to piąty zawodnik, który dołączył w ostatnich tygodniach do Motoru Lublin

Piąty transfer Motoru Lublin potwierdzony

Zgodnie z planem Motor Lublin ogłosił w czwartek piąty transfer podczas zimowego okienka. Do drużyny beniaminka PKO BP Ekstraklasy dołączył Antonio Sefer. Niespełna 25-letni zawodnik przenosi się do Polski na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Hapoelu Beer Sheva, ale w umowie znalazła się opcja wykupu.

Auto w wodzie, kierowca na brzegu

Auto w wodzie, kierowca na brzegu

 Strażacy z Krasnegostawu mieli mokry czwartek. Musieli wyciągać auto z rzeki Wieprz. Do zdarzenia doszło w Stężycy Nadwieprzańskiej.

Będzie nowy parking przy stacji Lublin Główny

Będzie nowy parking przy stacji Lublin Główny

Kolej podpisała umowę na budowę parkingu przy stacji Lublin Główny. Do końca roku, za 1,5 mln zł, powstaną nowe miejsca postojowe, które ułatwią przesiadkę z samochodów do pociągów. Z tych miejsc będzie można korzystać bezpłatnie.

W zbiórkach na rzecz WOŚP co roku biorą udział m.in. puławskie harcerki i harcerze

Przed nami niedziela z WOŚP. Puławskie sztaby gotowe do zbiórki

Koncerty, biegi, licytacje, wspólne śpiewanie przy ognisku, morsowanie, gwiezdne obserwacje, zbiórki krwi, pokazy strażackie, kulinarne i wiele, wiele więcej - to wszystko w ten weekend czeka na mieszkańców powiatu puławskiego, gdzie już po raz 33. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Australian Open. Kosmiczna walka o finał bez szczęśliwego zakończania dla Igi Świątek

Australian Open. Kosmiczna walka o finał bez szczęśliwego zakończania dla Igi Świątek

Ponad dwuipółgodzinna, kosmiczna batalia o finał Australian Open kobiet bez happy-endu dla Igi Świątek. W czwartek nasza rodaczka uległa po trzech setach Madison Keys ze Stanów Zjednoczonych, ale i tak osiągnęła swój najlepszy wynik na australijskiej ziemi

Groźny przestępca był twarzą kampanii. To pomogło w jego zatrzymaniu

Groźny przestępca był twarzą kampanii. To pomogło w jego zatrzymaniu

Lubelska policja poszukiwała Krystiana K. od 2020 roku. Został zatrzymany w Holandii. Odpowie m.in. za zabójstwo.

Kalendarz
styczeń 2025
P W Ś C Pt S N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31