Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od 13 września do 31 października będzie można w Kiosku ze sztuką przy DDK Węglin (ul. Judyma 2a) podziwiać nową wystawę, czyli "Sekretne życie owadów" Moniki Matysiak. Oficjalne otwarcie wystawy połączonej z warsztatami dla dzieci prowadzonymi przez Monikę Matysiak i Jakuba Orłowskiego (Inspektora Bywak) – 13 września, godz. 10.30.
To będzie jedna z najważniejszych ekspozycji w historii mieszczącej się przy Grodzkiej 5a Galerii Gardzienice. Już w październiku będzie można podziwiać w niej prace rzeźbiarskie zmarłej przed czterema laty wybitnej artystki - Magdaleny Abakanowicz. Otwarcie wystawy "Bestiariusz współczesny" zaplanowano na 7 października o godz. 18.
"Symbole religijne w górach" to tytuł wystawy fotografii Roberta Małkusa, którą będzie można podziwiać w puławskim Domu Chemika. Wernisaż ekspozycji nastąpi 15 września o godz. 18:00.
W czwartek wernisaż połączony z prelekcją. Kto interesuje się historią miasta i lubi jego fotograficzną przeszłość, powinien o godz. 16 przyjść do Próba Cafe (Grodzka 5a).
W piątek, 10 września o godz. 18 w Galerii Białej nastąpi wernisaż wystawy zbiorowej "Wieża Bab²", podejmującej tematykę kobiecej egzystencji.
Od 3 września w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) będzie można podziwiać wystawę "Mame-Loshn" traktującą o języku jidysz. Wernisaż zaplanowano na godz. 19.
27 sierpnia o godz. 18 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) zostanie otwarta wystawa prac malarskich Bartosza Leszczyny. Ekspozycja pt. "Tatry nad Wisłą" będzie dostępna dla oglądających do 1 października.
Prace fotograficzne Romana Krawczenko będzie można podziwiać od 27 sierpnia w Muzeum Historii Miasta Lublina (Brama Krakowska w Lublinie, pl. Łokietka 3). Wernisaż odbędzie się o godz. 17.
Od 19 sierpnia w Galerii Wydziału Artystycznego UMCS (ul. Zana 11) będzie można podziwiać wystawę retrospektywną ś.p. Roberta Znajomskiego. Wernisaż zaplanowano na godz. 18.
"The Journey" to tytuł wystawy norweskiego teatru Stella Polaris, którą do października będzie można podziwiać w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Wernisaż zaplanowano na 26 sierpnia o godz. 18.
Wspierany przez Grażynę Torbicką festiwal filmowy Dwa Brzegi w tym roku wystartuje 31 lipca i potrwa do 8 sierpnia. Do Kazimierza Dolnego i Janowca powróci wielkie kino, bo choć wydarzenie odbyło się także przed rokiem, to z powodu pandemii filmy dostępne były głównie online. Tym razem na kinomaniaków czeka aż 8 dni projekcji w różnych przestrzeniach.
Prace fotograficzne Artura Pastora będzie można w sierpniu podziwiać w Zaułku Hartwigów. Wystawa będzie prezentować Portugalki w różnych rolach społecznych.
W piątek, 23 lipca o godz. 18 w Galerii 0 Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie miał miejsce wernisaż wystawy prac Moniki Trypuz "Atencja".
To będzie wieczór pełen kulturalnych atrakcji w Ludwinie w w powiecie łęczyńskim. W piątek, 23 lipca o godz. 19 w tamtejszej Bibliotece Publicznej odbędzie się po raz pierwszy Ludwiński Festiwal Kultury.
Od 17 lipca w Centrum Spotkania Kultur będzie można podziwiać wystawę prac Piotra Kmiecia oraz jego synów - Ziemowita i Przemysława. Wernisaż nastąpi o godz. 18.
W ramach inicjatywy wystawienniczej "Nowy Złoty" Galeria Labirynt (ul. Popiełuyszki) zaprasza na ekspozycję z cyklu "Ceremoniał". Na maszcie Otwartego Studia Antyfaszystowskiego 11 lipca zawiśnie flaga Nikolaya Karabinovycha.
15 lipca o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur zostanie otwarta wystawa "Niebezpieczne zabawy" Henryka Cześnika.
Na placu Teatralnym w Lublinie od dzisiaj można oglądać wystawę, która prezentuje murale o tematyce żydowskiej. Dwa z nich, od lat są w przestrzeni naszego miasta.
Jeszcze tylko kilka dni można w lubelskim CSK oglądać prace jednego z ważniejszych polskich twórców – Jana Lebensteina. Ekspozycja, to retrospektywa prac artysty, pochodzących z trzech prywatnych kolekcji.
6 lipca o godz. 12 na placu Litewskim zostanie otwarta wystawa "Pamięć Polski. Lista Krajowa Programu UNESCO "Pamięć Świata".
Od 3 lipca na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać prace Andrzeja Ziółkowskiego w ramach wystawy "Człowiek wobec sacrum". Wernisaż wydarzenia nastąpi o godz. 12.
Miłośnicy historii miasta mogą już zwiedzać internetową wystawę „Wieniawa pany!” poświęconą historii sportu żydowskiego w Lublinie.
Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na wernisaż wystawy "Obraz Treblinki w oczach Samuela Willenberga", który odbędzie się 3 lipca o godz. 13 w Centrum Obsługi Zwiedzających Muzeum.
2 lipca o godz. 18 w Puławskiej Galerii Sztuki (Dom Chemika, ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Piotra Floriana Myślickiego. Ekspozycja będzie dostępna do 20 sierpnia.
W sobotę, 26 czerwca o godz. 19 w Brain Damage Gallery (Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1) nastąpi otwarcie wystawy prac Tomasza Górnickiego "Silent Shout".