Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
28 października o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy Edwarda Barana "W przestrzeni papieru".
W przestrzeniach Dzielnicowego Domu Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) można obecnie podziwiać kolekcję fotografii Pawła Totoro Adamca.
Popularny "Dudi", czyli Andrzej Dudziński, pokaże swoje prace w Galerii Wirydarz w Lublinie (ul. Grodzka 19). Będzie to już jego trzecia wystawa w tym miejscu. Wernisaż ekspozycji w piątek o godz. 18.
Malarstwo oraz grafiki Artura Popka będzie można podziwiać od piątku w Galerii Gardzienice (ul. Grodzka 5a). Otwarcie ekspozycji zaplanowano na godz. 18.
W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Agnieszka Wójtowicz zaprezentuje kilka cyklów prac. Inspiracje czerpała z najbliższego otoczenia i nawiązuje do lokalnego Street artu pochodzącego z zaułków lubelskich dzielnic, przystanków, Starego Miasta
Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza w niedzielę, 24 października o godz. 15 na zwiedzanie wystaw "Mame-Loshn", "Pomnik ofiar biowładzy" oraz "Sztuka wybaczania".
Wystawę prac ikony polskiego streetartu, Roberta Procha, zaprezentuje lubelska Brain Damage Gallery (CSK, plac Teatralny 1). Wernisaż ekspozycji nastąpi 23 października o godz. 19.
W piątek o godz. 17 w Galerii "Przy Bramie" Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie (ul. Grodzka 34/36) odbędzie się wernisaż wystawy prac Anny Celińskiej-Banaszek i Tomasza Banaszka - "Nasz Świat".
Z okazji 100. rocznicy urodzin Julii Hartwig na placu Litewskim w Lublinie, można oglądać wystawę. To zaproszenie do lektury jej wierszy i fragmentów tekstów oraz oglądania archiwalnych zdjęć
Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń realizuje w Lublinie pierwszą edycję Przeglądu "Kolekcje Sztuki", w ramach którego do końca roku podczas różnych działań interdyscyplinarnych w naszym mieście prezentowane będą dzieła staropolskie, tak ważne dla początków kształtowania się rodzimej kultury.
W niedzielę, 10 października o godz. 12 w puławskim Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) będzie miał miejsce wernisaż wystawy artystów Klubu Twórców Ludowych - "Artystyczna Twórczość Wsi".
Prace malarskie Mariusza Drzewińskiego będzie można podziwiać w Galerii im. Michała Elwiro Andriollego w Nałęczowie (ul. Lipowa 5) od piątku, 8 października. Wernisaż ekspozycji zaplanowano na godz. 17.
"Pomnik ofiar biowładzy", czyli nowa wystawa w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5), będzie dostępna od 8 października. Na godz. 19 zaplanowano wernisaż ekspozycji, której autorem jest Daniel Kotowski.
W sobotę, 9 października o godz. 13.30 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) odbędzie się wernisaż wystawy "Malarstwo" Andrzeja Kołodziejka.
W piątek, 8 października o godz. 17 w Zespole Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie (ul. Muzyczna 10a) nastąpi otwarcie wystawy prof. Adeli Adamczyk z okazji jubileuszu 65-lecia pracy twórczej artystki.
Już można oglądać wystawę „Julia Hartwig. Przestrzenie literatury”. Wydarzenie jest jednym z elementów obchodów 100-lecia urodzin związanej z Lublinem poetki i tłumaczki
Intencje były szczytne, ale całość wypada niestety słabo. Być może twórców przerosła koncepcja, a może zwyczajnie nie mieli dobrych pomysłów. Nie poczułem tam ducha języka żydowskiego, raczej upiora niesławnych kiedyś „majufes”, czyli niby żydowskich utworów muzycznych na skoczną i szybką nutę.
"Gwiezdna flota przybywa! to nowa propozycja wystawiennicza Centrum Spotkania Kultur. W ramach wystawy, której wernisaż nastąpi 1 października o godz. 18, zaprezentowanych zostanie ponad 30 eksponatów związanych z uniwersum "Gwiezdnych Wojen".
Roztoczański Park Narodowy zaprasza na wernisaż...rzeźby. Będzie można zobaczyć prace Jana Chodara, mało znanego artysty, uznawanego za jednego z najoryginalniejszych polskich rzeźbiarzy ludowych przełomu XX i XXI wieku
29 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy "Wrażenia" Pawła Znamierowskiego z okazji 35-lecia pracy twórczej artysty.
Podczas Międzynarodowej Konferencji "Recurrence Plot" w ramach Sesji Posterowej, na Politechnice Lubelskiej będzie można podziwiać wyjątkową wystawę prac olejnych "NASA in my home" autorstwa Lidii Gajek. Prezentacja odbędzie się 22 września o godz. 16.45.
Skręcając z deptaka w ulicę Staszica, łatwo przegapić tę jedną z najmniejszych galerii świata. Podpowiadam: patrzymy w pierwszą witrynę kamienicy pod numerem 2, należącą do zakładu fotograficznego Kodak Express. Już dziś wieczorem pojawi się tam coś nowego.
Złodzieje ukradli kopię obrazu Rafaela Santi z dworku w Neplach. Fundacja Stare Zaburze oszacowała straty na 12 tys. zł. Musiała też odwołać uroczystości.
17 września zostanie zainaugurowana 13. edycja Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej "Otwarte Miasto/Open City". W tym roku projekt Ośrodka Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" będzie się koncertował wokół dwóch haseł: "War" i "Art", czyli "wojna" i "sztuka".
14 artystów z całej Polski pokazuje swoje prace w ramach Parku Sztuki w Białej Podlaskiej. – Wyprowadzamy sztukę z galerii do przestrzeni otwartej – tak ideę wydarzenia tłumaczą organizatorzy.