Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
50 uczestników spodziewają się organizatorzy ósmego już Przeglądu Puławskiego Środowiska Artystycznego. Przed nami wystawa prac plastycznych profesjonalistów i amatorów związanych z Puławami.
Prypeć (ukr. Prypjat) to opuszczone miasto w obwodzie kijowskim, w północnej Ukrainie przy granicy z Białorusią, zwane również Miastem Widmo. Założone w 1970 r. jako osiedle dla pracowników elektrowni jądrowej w Czarnobylu. 27 kwietnia 1986 r., dzień po katastrofie ewakuowano 50 tysięcy jego mieszkańców.
W Galerii Gardzienice przy ul. Grodzkiej 5a w Lublinie można oglądać magiczny świat Jana Kantego Pawluśkiewicza, wybitnego kompozytora muzyki teatralnej, filmowej i kabaretowej.
Może bywalcy muzeów zaczną częściej zaglądać do galerii sztuki współczesnej? A muzeum przestanie się niektórym kojarzyć tylko z zakurzonymi gablotami? Wystawa „(A)Symetrie” Lubelskiego Towarzystwa Zachęty na Zamku Lubelskim chce łamać schematy i stereotypy. To eksperyment
Na 30 rocznicę swojej działalności Galeria Biała przygotowała specjalną wystawę poświęconą istnieniu galerii od 1985 roku. W piątek, 23 października o godz. 18 odbędzie się wernisaż „Białej transformacji 1985-2015”.
W piątek, 23 października, o godz. 19 w Brain Damage Gallery (ul. Królewska 13) odbędzie się nietypowy wernisaż twórczości Kamila Kuzko, absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS – „Papiery”.
W piątek, 23 października, o godz. 19, w Muzeum Lubelskim odbędzie się otwarcie wystawy „[A]symetrie. Sztuka współczesna w kontekście muzeum”. To okazja by na nowo spojrzeć na znane muzealne zbiory.
Do końca października można oglądać na Zamku Lubelskim wystawę „Karaj jołłary – karaimskie drogi”, poświęconą społeczności Karaimów.
W środę o godz. 18 w Muzeum Lubelskim „Przeciw wojnie – Międzynarodowe Triennale Sztuki na Majdanku”.
W środę, 30 września, o godzinie 18 w Państwowym Muzeum na Majdanku „Przeciw wojnie – Międzynarodowe Triennale Sztuki na Majdanku”.
W Galerii „Po 111 Schodach” Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 (ul. Bernardyńska) otwarta została wystawa „Był sobie przemysłowy Lublin”.
W poniedziałek (21 września) o godz. 18 w Galerii Inter Libros, (ul. Głęboka 7a) wernisaż fotografii Krystyny Szymańskiej pt. „Nepal, którego już nie ma” połączony z prelekcją i pokazem zdjęć.
W niedzielę (20 września) o godz. 12 w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego (Rynek 19) wernisaż wystawy prac Władysława Skoczylasa.
Artur Orzech gościem specjalnym 40-lecia istnienia Szkolnego Koło Krajoznawczo-Turystycznego PTTK przy I LO w Radzyniu Podlaskim. 17 września dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książki „Wiza do Iranu” opowie o kulturze perskiej. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa fotografii o 40-leciu istnieniu koła.
W niedzielę (13 września) o godz. 12 w Muzeum Nadwiślańskim Oddział Przyrodniczy (ul. Puławska) otwarcie wystawy czasowej „Owad – przyjaciel czy wróg?”.
Blisko 50 polskich rowerów z dwudziestolecia międzywojennego i jeszcze więcej rowerowych akcesoriów. Eksponaty można od piątku oglądać w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej.
W czwartek (10 września) w holu dolnym POK „Dom Chemika” otwarto wystawę historyczną „Legion Puławski 1914–1915” przygotowaną przez historyka Mariusza Karolaka z Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta.
Piątek, 11 września, godz. 18, Galeria Sztuki Wirydarz (ul. Grodzka 19): wernisaż wystawy malarstwa Rafała Ereta „Obrazy”.
W piątek o godz. 19 w Galerii Labirynt (ul. ks. J. Popiełuszki 5) otwarcie nowej wystawy. „Wojna i pokój”. – To szczególna wystawa i każdy będzie ją przeżywał i interpretował na własny sposób – zapowiadają organizatorzy
We wtorek, 8 września, o godzinie 12 w Muzeum Lubelskim otwarta zostanie wystawa „Skarby monet w zbiorach Muzeum Lubelskiego”.
Imprezy w sobotę w Lublinie
Od 20 sierpnia do 15 listopada w Muzeum Zamojskim oglądać można wystawę dedykowaną gimnazjalistom i licealistom „Nauki dawne i niedawne”. W jej trakcie uczniowie będą mogli samodzielnie sprawdzić jak działa nauka.
W Teatralni Muzeum Zamoyskich w Kozłówce można oglądać wystawę „Fotografia dzikiej przyrody”. Ekspozycja właśnie została wzbogacona o nowe eksponaty. To rzeźby znakomitych polskich artystów.
We wtorek o godz. 17 wernisaż wieńczący dwudniowy projekt „Kulturalne Zemborzyce. Badania terenu”.
51 lat temu gnany wiatrem ogień strawił w mieście około 80 budynków. To tragiczne wydarzenie chce przypomnieć Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie, która w czwartek zaprasza na wernisaż wystawy „Wielki pożar Włodawy 22 lipca 1964 r.”