Zamość

8 czerwca 2021 r.
19:00

Czas na remonty najbardziej dziurawych odcinków dróg. W dwóch częściach regionu

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (fot. Archiwum)

360 milionów złotych Urząd Marszałkowski przeznaczy w tym roku na drogi. Chodzi o cztery duże inwestycje i szereg remontów najbardziej zdegradowanych tras, przede wszystkim na Zamojszczyźnie i w Chełmskiem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wydaje się nam, że to co robimy, to droga w dobrym kierunku. W tym roku realizujemy cztery duże inwestycje za olbrzymią kwotę 315 milionów złotych. Kolejne 45 milionów wydamy na remonty – mówi marszałek Jarosław Stawiarski.

Wśród czterech sztandarowych inwestycji jest budowa obwodnicy Dęblina o długości 5 kilometrów, za 45 milionów złotych. Kolejne to rozbudowa drogi 833 Chodel-Kraśnik o długości ponad 26 km za 77 milionów złotych, budowa mostu w Piaskach na rzece Sierotka za kilkanaście milionów.

– Oczywiście nasza najważniejsza inwestycja, czyli rozbudowa drogi wojewódzkiej 835 na odcinku od Biłgoraja przez Tarnogród do granicy z Podkarpaciem. Długość tego odcinka to 25 kilometrów, a wartość inwestycji to 177 milionów złotych – dodaje marszałek Stawiarski. Dobrą informacją jest także fakt, że podkarpacki odcinek drogi 835 będzie również remontowany. – Taką obietnicę złożył Władysław Ortyl, marszałek woj. podkarpackiego – dodaje Stawiarski.

– Te inwestycje są także powiązane z budową dróg ekspresowych. W razie wypadku czy sytuacji zablokowania ekspresówki, to właśnie drogi wojewódzkie mają przejąć ruch z dróg krajowych. Dlatego np. droga 835 jest tak ważna, bo jest alternatywą dla S19 – dodaje marszałek.

Kolejne 45 milionów trafi na remonty dróg. – W dawnym województwie lubelskim trakty mamy w miarę przyzwoite, na Południowym Podlasiu także nie jest źle. Teraz przyszedł czas na remonty traktów w dawnych województwach chełmskim i zamojskim. Tam drogi, szczególnie w dawnym województwie zamojskim, są w najgorszym stanie. W ten sposób wyrównujemy szansę – dodaje Jarosław Stawiarski.

– Rok 2021 jest rekordowy, jeśli chodzi o remonty i modernizację dróg wojewódzkich. Remontem zostało objęte prawie 72 kilometry dróg – mówi Paweł Szumera, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. – Na szczęście nie ma problemów z wykonawcami. Do każdego przetargu staje po kilka firm – dodaje dyr. Szumera.

Wykaz najdłuższych odcinków dróg wojewódzkich, które w 2021 roku zostały objęte remontem

* DW nr 812 na odcinkach: Rudka – Adamów i Rejowiec – Siennica Nadolna. Ponad 14 kilometrów. Koszt remontu ponad 6 milionów złotych

* DW nr 816 na odcinkach: Dobratycze – Kostomłoty (5 kilometrów za prawie 2 miliony złotych); Uhrusk – Marysin (długość odcinka to 5 kilometrów, inwestycja jest w przygotowaniu i wstępnej realizacji); Krynica – Skryhiczyn (około 2 kilometrów, inwestycja jest w fazie przygotowania i wstępnej realizacji)

* DW nr 834 na odcinkach: Wola Gałęzowska – Stara Wieś i w mieście Bychawa (prawie 5,5 kilometra, a koszt realizacji tego remontu to prawie 2,5 miliona złotych)

* DW nr 843 na odcinku Skierbieszów – Udrycze. (ponad 3 kilometry, modernizacja tej drogi kosztuje prawie 2 miliony złotych)

* DW nr 844 na odcinku Białopole – Raciborowice (4 kilometry, inwestycja w fazie przygotowania i wstępnej realizacji)

* DW nr 849 na odcinku Józefów – Osuchy (remontem, którego koszt to 5,5 miliona złotych, został objęty prawie
10 kilometrowy odcinek)

* DW nr 853 na odcinku Józefów – Długi Kąt (prawie 5 kilometrów, to prawie 2,5 miliona złotych)

* DW nr 855 na odcinku Olbięcin – Trzydnik Duży. Remontem został objęty odcinek o długości prawie 4,5 kilometra. Koszt tych prac to 1,8 miliona złotych. Na tej drodze wojewódzkiej remontem został także objęty odcinek w miejscowości Węglin o długości 864 metrów. Ta inwestycja jest obecnie w przygotowaniu i wstępnej realizacji.

W 2021 roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie ogłosił także przetargi między innymi na opracowanie dokumentacji budowy obwodnicy północnej Hrubieszowa w ramach drogi wojewódzkiej nr 844, budowy obwodnicy Tarnogrodu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835, rozbudowy drogi wojewódzkiej 844, od granicy miasta Chełm do miejscowości Białopole (długość ponad 27 kilometrów).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Jarosław Milcz na jesieni w meczu z Huraganem zdobył dwa gole, a w niedzielę zaaplikował rywalom trzy

Huragan przegrywał z Lublinianką 0:3, ale dostał pomoc z góry i wywalczył punkt

Od 3:0 do 3:3. Lublinianka miała już solidną zaliczkę w Międzyrzecu Podlaskim, ale dopisała do swojego konta tylko punkt. A to oznacza, że strata do lidera z Kraśnika wzrosła do sześciu „oczek”.

Ciało mężczyzny wyłowiono z rzeki Bug. Czy to cudzoziemiec z Afryki?

Ciało mężczyzny wyłowiono z rzeki Bug. Czy to cudzoziemiec z Afryki?

Patrol Straży Granicznej natrafił na zwłoki w rzece Bug. Najprawdopodobniej to jeden z migrantów utonął kilka tygodni temu przy próbie nielegalnego przedostania się przez granicę z Białorusi do Polski.

 Nagrodzili najpiękniejsze palmy i pisanki
galeria

Nagrodzili najpiękniejsze palmy i pisanki

W niedzielę 6 kwietnia w foyer Sali Operowej CSK odbył się finał VI Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Ideą tego wydarzenia było popularyzowanie zanikającego zwyczaju własnoręcznego tworzenia palm i pisanek wielkanocnych.

Dominik Kubera wygrywa Memoriał Alfreda Smoczyka w Lesznie

Dominik Kubera wygrywa Memoriał Alfreda Smoczyka w Lesznie

W niedzielę w Lesznie odbył się Memoriał Alfreda Smoczyka, w którym najlepszy okazał się Dominik Kubera dokładając kolejny sukces do sobotniego zwycięstwa w mistrzostwach Polski Par Klubowych

Mandat na 2000 zł każdego "boli"

52 wiosny na karku i zero rozsądku

Mandat karny w wysokości 2 000 złotych oraz 14 punktów to finał kontroli drogowej 52-latka z Siedlec. Kierowca mitsubishi pędził krajową dwójką 154 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 64 km/h. Mężczyzna tłumaczył się pośpiechem.

Zatrzymany Gruzin w drodze do aresztu

Lubelscy „łowcy głów” namierzyli go w Zakopanem

Lubelscy „łowcy głów” i poszukiwacze z IV komisariatu w Lublinie zatrzymali 55-letniego obywatela Gruzji, który poszukiwany był m.in. listem gończym. Mężczyzna łącznie do odbycia ma karę prawie roku pozbawienia wolności. Poszukiwany był za jazdę w stanie nietrzeźwości i przywłaszczenie samochodu marki volkswagen transporter. Wpadł w Zakopanem.

Mieszkańcy nie mogą doczekać się wdychania solanki

Mieszkańcy nie mogą doczekać się wdychania solanki

Mieszkańcy nie mogą doczekać się otwarcia sezonu w tężni solankowej. Instalacja stanęła w maju ubiegłego roku nad Krzną, ale póki co jest obklejona taśmą.

Mecz Śląsk – Motor. Poczuj gorącą atmosferę na trybunach
galeria

Mecz Śląsk – Motor. Poczuj gorącą atmosferę na trybunach

Wprawdzie emocje po wczorajszym meczu we Wrocławiu już opadły, ale wciąż kibice czują gorącą atmosferę z trybun. Zobaczmy, jak obie drużyny były dopingowane.

Efekt sobotniego sprzątania
Józefów nad Wisłą

To jest ekologia! Mimo chłodu posprzątali brzegi Wyżnicy

Mimo przenikliwego chłodu nikt nie spóźnił się wczoraj na zbiórkę nad rzeczka Wyżnicą przepływającą przez gminę Józefów nad Wisłą. W sobotni poranek dzieci, młodzież i dorośli w ramach „Operacji Czysta Rzeka” posprzątali brzegi tej rzeczki.

Tak się bawi Lublin w Helium Club
foto
galeria

Tak się bawi Lublin w Helium Club

Jeśli nie było Was na imprezie "Back to the Past" w klubie Heliume, to… cóż, żałujcie, że przegapiliście prawdziwe szaleństwo. Na szczęście mamy dla Was fotogalerię, która udowodni, że taniec, błysk fleszy i dobra zabawa to w Helium Club absolutna norma. Zobaczcie, kto rządził na parkiecie i jak się bawił Lublin.

Nowa tężnia przy Szkole Podstawowej nr 11 im. H. Sienkiewicza w Puławach na osiedlu Niwa czeka na pierwsze uruchomienie. To jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego

Starsza tężnia już działa, na nową zaczekają dłużej

W tym roku po raz pierwszy uruchomiona zostanie nowa tężnia solankowa na osiedlu Niwa w Puławach. To efekt budżetu obywatelskiego, w którym inwestycję tę poparło 837 osób. Starsza tężnia, ta przy ul. Polnej wznowiła pracę 1 kwietnia.

Tajemnicza historia kradzieży ikony z bialskiego muzeum

Tajemnicza historia kradzieży ikony z bialskiego muzeum

Tajemnicza historia kradzieży ikony z Muzeum Południowego Podlasia. Najpierw ktoś ją ukradł w 2016 roku. A w 2021 roku anonimowy nadawca odesłał ją do bialskiej placówki.

Julia Szeremeta ma za sobą dobry występ w Brazylii

Julia Szeremeta zajęła drugie miejsce w turnieju Pucharu Świata w brazylijskim Foz de Igacu

Dla pieściarki Paco Lublin to był bardzo wymagający tydzień, ponieważ w Brazylii stoczyła trzy walki. Dwie z nich odbyły się w odstępie 24 godzin, co na pewno było dla wicemistrzyni olimpijskiej sporym wyzwaniem. Warto jednak podkreślić, że w każdym z pojedynków zaprezentowała równą i wysoką formę.

Trener Motoru Mateusz Stolarski szanuje punkt zdobyty we Wrocławiu, ale nie był do końca zadowolony z wyniku

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Szacunek dla kibiców, po to się pracuje, żeby grać takie mecze

Motor w sobotni wieczór zremisował we Wrocławiu ze Śląskiem 1:1. Obie drużyny po końcowym gwizdku odczuwały niedosyt. Co na konferencji prasowej mówili trenerzy?

Zima wróciła

Zima kontratakuje. Drogi mogą być śliskie

Polska jest pod wpływem klina wyżu z centrami nad Morzem Norweskim i Morzem Północnym, jedynie początkowo krańce południowo-wschodnie pozostaną jeszcze w zasięgu frontu związanego z niżem znad Ukrainy. Z północy napływa zimne powietrze arktyczne.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium