Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Branża mieszkaniowa nadal bije rekordy, ale eksperci obserwują już spowolnienie, powodowane m.in. znaczącymi wzrostami cen gruntów i robocizny. Spada liczba nowych pozwoleń na budowę. Wyjaśniamy, co to oznacza dla kupujących i sprzedających.
Wyładowania atmosferyczne tylko w ubiegłym roku doprowadziły do 540 pożarów – pokazują statystyki straży pożarnej. Nasze domy i budynki gospodarcze czy powinniśmy więc zabezpieczyć przed sezonem letnich burz – szczególnie mając na uwadze konsekwencje uderzenia pioruna.
400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.
43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich
W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.
Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.
Lokatorzy „Mieszkań Plus” dostaną aneksy do swoich umów. Będzie w nich zapis o możliwości dojścia do własności – obiecuje prezydent Białej Podlaskiej po serii krytycznych publikacji na ten temat
W skali kraju ceny mieszkań coraz mocniej idą w górę. Średnia stawka za metr kwadratowy w największych miastach wzrosła w ostatnim roku o 8,5 proc. W części miast wzrost liczony jest w skali dwucyfrowej.
Nieruchomości to nadal jedna z najpopularniejszych form inwestowania kapitału. Kupno mieszkania i jego wynajem to jednak nie jedyny pomysł na zarabianie w tej branży. Można postawić na własny projekt z pewnym i wysokim zyskiem. Rynek mieszkań na wynajem rośnie z roku na rok – zwracają uwagę eksperci. To jednak z ulubionych form lokaty kapitału przez Polaków.
Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.
Decydujemy się na zakup nieukończonej inwestycji, która nadal jest w budowie, lub jej budowa ma się dopiero rozpocząć? Warto pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, dotyczących przenoszenia pozwoleń na budowę.
Od przyszłego roku ruszy system dopłat do czynszu w pierwszych latach najmu mieszkania. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych.
Coraz więcej osób przekonuje się do pomysłu zastosowania ogrzewania podłogowego w łazience. Oprócz odczuwalnego komfortu termicznego takie rozwiązanie zapewnia wygodę użytkowania i estetykę. Jakie technologie najlepiej wybrać, by dodatkowo oszczędzić na zużyciu energii?
Nie będzie już nowych domów mieszkalnych w rejonie ul. Dzierżawnej w Lublinie, a w istniejących budynkach nie będzie wolno przeprowadzić kapitalnego remontu. Takie zasady chcą wprowadzić miejscy planiści, którzy w tym miejscu przewidują nadrzeczne tereny zielone.
Zaplanowana przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Metalowiec” budowa domów przy ul. Francuskiej w Kraśniku stanęła w miejscu. Okazało się bowiem, że inwestycja może znajdować się w kolizji ze stanowiskiem archeologicznym.
PORADY Kupno mieszkania to często jedna z najpoważniejszych życiowych decyzji. Zły wybór może mieć długoletnie konsekwencje. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie na rynku wtórnym i pierwotnym.
Lubelscy deweloperzy coraz częściej inwestują na lubelskim Wrotkowie. W najbliższych latach powstaną tam tysiące nowych mieszkań. Kupujących kusić ma m.in. bliskość Zalewu Zemborzyckiego i dobry dojazd do centrum miasta.
Nawet 1,5 mln Polaków może się stać właścicielami nieruchomości, na których stoją ich domy i bloki. Rząd chce zlikwidować prawo użytkowania wieczystego i zastąpić je prawem własności. Za przekształcenie trzeba będzie zapłacić. Zmiany obejmą także grunty komercyjne, o ile zgodzi się na to Komisja Europejska.
W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.
Przy ul. Pancerniaków we Włodawie lada dzień ruszy budowa dwóch budynków z mieszkaniami socjalnymi. Potrzeby mieszkaniowe są tam jednak tak duże, że gospodarze miasta zastanawiają się nad przystąpieniem do rządowego Programu „Mieszkanie Plus”.
Nie ma mowy o budowie bloków z rządowego programu Mieszkanie Plus na działce przy ul. Sierpińskiego 26. Urząd Miasta wydał decyzję uniemożliwiającą ich postawienie. Tłumaczy, że nie należy wstawiać takiej zabudowy między domy jednorodzinne dominujące w tej dzielnicy.
26 maja pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. W trzech blokach powstało 186 mieszkań.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dysponuje gruntami rolnymi w miastach. Tereny te mogłyby być wykorzystane pod budownictwo mieszkaniowe w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Działki takie są także w naszym wojewódzkie.
W Jarocinie oddano pierwsze mieszkania z programu Mieszkanie+, a premier zapowiedział, że w ciągu roku w jego ramach rozpocznie się budowa kilkudziesięciu tysięcy mieszkań.
Mieszkań ma powstać setka, a chętnych już jest pięć razy więcej. Właśnie powstała spółka celowa, która zajmie się budową bloków w Świdniku w ramach rządowego programu. Pierwsi lokatorzy na ul. Gen. Stefana Roweckiego „Grota” wprowadzą się za dwa lata.