Już po raz trzeci inwestorzy Lubelszczyzny walczą o Kryształową Cegłę w konkursie „Dom 2003” organizowanym przez lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego.
Poprzednie edycje konkursu: „Dom 2000” i „Modernizacja 2001” cieszyły się dużym zaintere-sowaniem inwestorów, projektantów i wykonawców z naszego regionu. Zgłosili oni około 100 obiektów z różnych miejscowości województwa, m.in. Lublina, Puław, Chełma, Zamościa, Białej Podlaskiej. Okazało się, że na ich terenie powstają bardzo interesujące budynki, które koniecznie trzeba zauważyć i nagrodzić.
Organizatorzy konkursu, lubelski Oddział PTM poprzez ten konkurs chce promować pomysło-wość, inicjatywę oraz wysoką jakość i nowoczesność rozwiązań architektonicznych, technicznych i funkcjonalnych budynków zgłoszonych do rywalizacji. Jurorzy będą także szczególną uwagę zwracać na dobrą organizację i ekonomikę realizacji inwestycji.
Budynki do konkursu zgłaszać mogą administracje reprezentujące samorządy miejskie, zarząd-cy administratorzy, developerzy, biura projektowe, wykonawcy oraz sami inwestorzy.
Kapituła konkursowa przy ocenie inwestycji będzie oceniała m.in. nowoczesność rozwiązań technicznych i architektonicznych, funkcjonalność obiektów, praktyczny sposób eksploatacji i wykorzystania zastosowanych rozwiązań, wpływ i inwestycji na środowiska i gospodarkę osie-dla oraz jakość robót i czas realizacji.
Jak zapowiadają organizatorzy, konkursowi towarzyszyć będą różne imprezy, np. seminaria, prezentacje i wystawy. Rozstrzygnięcie budowlanej rywalizacji zaplanowano na trzeci kwartał 2003 r.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursu uzyskać można w lubelskim Oddziale Polskiego Towarzystwa Mieszkaniowego, mieszczącym się przy ul. Nadbystrzyckiej 17, tel. (081) 743 49 64. (e)
NA PODDRUKU
Nagrody w konkursie „Dom 2003” będą przyznawane w kategoriach:
* budynki mieszkalne i mieszkalno – usługowe jedno- i wielorodzinne nowo wybudowane
* budynki mieszkalne nowo wybudowane z udziałem środków Krajowego Funduszu Mieszkal-nictwa
* budynki mieszkalne i mieszkalno - usługowe jedno- i wielorodzinne modernizowane
* zespoły mieszkaniowe (osiedlowe) nowo wybudowane
* modernizacja zagospodarowania przestrzeni publicznych w osiedlach mieszkaniowych i historycznych zespołach zabudowy
* obiekty mieszkalnictwa zbiorowego
W kategoriach specjalnych:
* obiekty techniczne i inżynieryjne towarzyszące i obsługujące budownictwo mieszkaniowe
* centra handlowe osiedlowe, dzielnicowe, salony handlowo - usługowe
* inne obiekty użyteczności publicznej
* oferty finansowe związane z realizacją i rozwojem budownictwa