Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, zatańczyli walca, a na zakończenie objadali się tortem. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie w czwartek rozpoczęli świętowanie urodzin patrona swojej szkoły
Przez najbliższy rok nauczyciele informatyki w 28 lubelskich szkołach będą korzystać nowoczesnej platformy do nauczania tego przedmiotu. Wszystko w ramach pilotażowego projektu Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT.
Cebularze, ciasteczka, ciepłe lody, słodkie bułeczki i ciasta, pokazy: kulinarne, obsługi kelnerów oraz fryzjerskie to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na przyszłych uczniów w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Lublinie.
„Wystawa nie byle jaka – pokaż swojego zwierzaka” to nowa inicjatywa licealistek z V LO w Lublinie. Po raz kolejny przyjemne można będzie połączyć z pożytecznym.
Lublinianie mogą przenieść się do Francji nie wyjeżdżając z kraju. Na KUL-u trwają dni kultury francuskiej.
Rozpoczęła się XIX edycja Spotkań Teatralnych "Zwierciadła". Młodzież ze szkół licealnych pokazuje swoje talenty i rywalizuje o nagrody.
Mieszkańcy Lublina przez dwa dni będą mogli przenieść się do kraju miłości i żabich udek. W programie ciekawe wykłady, koncert muzyki francuskiej oraz możliwość poznania kultury tego kraju.
Nasi dziennikarze wspólnie z naukowcami będą współpracować przy tworzeniu materiałów dotyczących zjawisk pogodowych i wszystkiego, co szeroko związane z klimatem. Powstaną popularnonaukowe materiały dotyczące najbardziej interesujących zjawisk.
O potrzebach i planowanych zmianach w polskim systemie edukacji, podwyżkach płac i prestiżu zawodu nauczyciela rozmawiano w sobotę w Świdniku na spotkaniu pedagogów z wiceminister edukacji Joanną Muchą.
Grupa nastolatków z kilku lubelskich szkół zaangażowała się w wolontariat na rzecz seniorów z Domu Pomocy Społecznej. Prowadzą warsztaty, kiermasze i prelekcje także dla swoich rówieśników. Celem jest wzmocnienie międzypokoleniowych relacji.
Powiat Parczewski i Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Okręg Lubelski wspólnie będą popularyzować i utrwalać pamięć o Marszałku Józefie Piłsudskim oraz wychowywać młodzież w duchu patriotyzmu i obywatelskiego oddania Ojczyźnie. Stosowne porozumienie o współpracy podpisali gen. bryg. zw. Leszek Kalinowski i Janusz Hordejuk, starosta parczewski.
Coraz częściej w przestrzeni publicznej funkcjonują żeńskie formy różnych zawodów, chociażby w polityce. Minister, czy ministra? Zwłaszcza ze strony polityczek z lewicy zwracający się w męskiej formie są poprawiani. Ale żeńskie formy nie są niczym nowym.
Ekoprzestępczość, survival, czy kryminalistyka w biogospodarce. Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie kusi nowymi kierunkami.
Już dzisiaj (7 marca) o godz. 17.00 w III Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, aukcja Unici Unitom 2024. Udział może w niej wziąć każdy, zarówno uczniowie, rodzice, absolwenci, jak i wszyscy sympatycy III LO. W katalogu aukcyjnym znalazło 17 różnorodnych atrakcji, w tym niespodzianka od wychowanka „Unii” Janusza Józefowicza, jednego z najbardziej znanych polskich choreografów, aktorów i scenarzystów i reżysera i twórcy słynnych musicali m.in. „Metro”, dyrektora artystycznego Teatru „Studio Buffo” w Warszawie.
Do świata bajek i baśni przenieśli nas uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie, gdzie odbyły się dni otwarte.
Już kształcą pielęgniarki i położne, a w nowym roku do kierunków medycznych Akademii Zamojskiej dołączą dwa nowe. Rekrutacja rusza niebawem.
Na ten cel powiat lubartowski wyda prawie 7,5 mln zł. W poniedziałek samorządowcy podpisali z wykonawcą zadania umowę na nowe boiska przy RCEZ oraz remont sali sportowej ZS nr 2 prz ul. Chopina.
42. uczniów klas o profilu wojskowym z czternastu szkół z terenu województwa lubelskiego, wzięło udział we wtorkowym Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa”. Konkurs odbył się w siedzibie Ośrodka Zamiejscowego w Lublinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.
Wystartowała kolejna edycja konferencji Check IT. W jej ramach młodzież ma okazję do zapoznania się z nowinkami branży technologicznej. Pierwszy dzień konferencji (5 marca) odbył się w formie stacjonarnej na terenie Lubelskiego Centrum Konferencyjnego.
Ponad 50 stoisk kół naukowych i organizacji studenckich oraz niemal 100 warsztatów czeka na zainteresowanych już w najbliższy czwartek (7 marca). Na niektóre z paneli można się jeszcze zapisywać.
Głosowało 15 osób i ani jedna nie było przeciwko temu, by dr hab. Paweł Skrzydlewski został rektorem Akademii Zamojskiej na kolejną czteroletnią kadencję.
Gdyby żył, obchodziłby swoje 121 urodziny. Z okazji urodzin wybitnego lubelskiego poety, muzeum przygotowało specjalny program urodzinowej imprezy.
W poniedziałek w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbył się finał ogólnopolskiego konkursu języka włoskiego. Ponad 30 osób walczyło o złoty indeks na studia.
46 drużyn młodzików rywalizowało w siatkarskim turnieju „dwójek” oraz „trójek”. Oprócz nagród rzeczowych, na uczestników czekali zawodnicy futbolu amerykańskiego.
Co kryje się we łzach, wodzie z kałuży i rzeki, jak wygląda plazma niskotemperaturowa, jak projektuje się domy i drukuje za pomocą długopisu 3D - to część zagadnień, jakie poznawali dzisiaj młodzi uczestnicy warsztatów zorganizowanych na Politechnice Lubelskiej. Okazją był 4 marca - światowy dzień inżynierów.