Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Czy to już czas na powtórkę do matury? Lublin zaprasza na „koleżeńskie korepetycje”.
W tym roku Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie obchodzi okrągłą, 80. rocznicę swojego istnienia. Z tej okazji planowane są liczne wydarzenia, które nie tylko uczczą bogatą historię uczelni, ale także zwrócą uwagę na jej osiągnięcia i przyszłe cele. Jednym z najbardziej spektakularnych wydarzeń będzie międzynarodowy kongres pod hasłem "Innowacja jest kobietą", nawiązujący do patronki Uniwersytetu.
Oddali hołd Żołnierzom Wyklętym, pobiegli w 12. edycji biegu Tropem Wilczym oraz "Małym Tropem". Osiemset osób w tym 400 dzieci, wzięło udział w niedzielnym biegu w Ogrodzie Saskim.
Muzeum Narodowe w Lublinie oferuje nowy cykl wykładów na temat kultury ludowej Lubelszczyzny.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej w Lublinie, już po raz trzeci wzięli udział w swoim szkolnym Biegu Tropem Wilczym upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Dystans jaki mieli do pokonania wynosił 1963 metry i nie jest przypadkowy. To data śmierci Józefa Franczaka ps. "Lalek", ostatniego poległego w walce Żołnierza Wyklętego. W piątkowym biegu pobiegło ok. 450 uczniów oraz ok. 30 nauczycieli.
"Mniej narzekania, więcej zorganizowanego działania", tymi słowami podsumował swój sobotni wykład pt. "Ustroje a warunki życia w kraju", ceniony ekonomista i były wiceprezes Rady Ministrów i minister finansów Leszek Balcerowicz w Lubelskiej Akademii WSEI.
Rusza „Stasie Radio”. To okazja dla uczniów, aby poznać pracę dziennikarza, ale również kreatywnie spędzić czas bez telefonu oraz nabrać ciekawości świata, krytycznego myślenia czy przemawiania.
Niepokojące doniesienia o kolejnych przestępstwach otworzyły w II Rzeczypospolitej szeroką debatę kryminologiczną. Akademicy, psychiatrzy i inni eksperci z ożywieniem dyskutowali nad mroczną stroną natury człowieka. Skąd bierze się zło, jakie są przyczyny przestępczości i w jaki sposób jej zapobiegać?
Spośród 200 uczestników najlepszym okazał się Kacper Hanaka. Uczeń I LO im. ONZ w Biłgoraju wygrał Konkurs Języka Angielskiego zorganizowany przez Instytut Filologii Akademii Zamojskiej.
Technik informatyk, policjant, kierownik budowy, a może pilot odrzutowca? W wyborze ścieżki kariery młodym ludziom miały pomóc piątkowe targi zorganizowane w hali Zespołu Szkół Technicznych. Swoje stoiska przygotowały uczelnie wyższe, szkoły branżowe i lokalne firmy.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przygotował dla chętnych ponad 90 kierunków. Na tej liście jest kilkanaście nowości.
Układanie puzzli na czas i escape roomy zawodowe – Tak Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie próbował przyciągnąć do siebie nowych uczniów.
Decyzją śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Nie tylko Lublin dogodzi nauczycielom. Biała Podlaska również w marcu wypłaci im podwyżki.
1 marca miasto wypłaci nauczycielom z lubelskich szkół podwyżki związane ze wzrostem minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego. Dotyczą one prawie 7,3 tys. osób.
Dzisiaj przed komisją konkursową na pytania odpowiadali kandydaci na dyrektora najstarszej puławskiej szkoły - I Liceum Ogólnokształcącego im. A. J. ks. Czartoryskiego. W tym finałowym etapie obecny dyrektor zmierzył się z jednym z nauczycieli tej samej placówki.
Będzie konkurs na stanowisko dyrektora XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie. Jednym z najpopularniejszych ogólniaków w mieście tymczasowo pokieruje dotychczasowa wicedyrektor.
223. absolwentów kierunku pielęgniarskiego, pochodzących z 63. krajów świata m.in. Nigerii, Egiptu, Filipin, Turcji czy Zimbabwe, odebrało dyplomy ukończenia studiów pierwszego stopnia w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie.
Rusza kolejna edycja programu „Odkryj Lublin - zainspiruj się historią naszego miasta”. Uczniowie mogą zwiedzić zabytki, wziąć udział w grach miejskich czy pospacerować z przewodnikiem.
Prokuratura weryfikuje wyjaśnienia młodego działacza Suwerennej Polski, który usłyszał zarzuty włamania i kradzieży. Klaudiusz B. został też wydalony ze swojej szkoły. Ale Kuratorium Oświaty podjęło już pewną decyzję.
O pomyśle na edukację nowego lubelskiego kuratora oświaty rozmawiamy w porannym cyklu "Dzień Wschodzi" z Dziennikiem Wschodnim.
Maciej Pytka z Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych w Lublinie stworzył aplikację, która może odmienić życie osób niepełnosprawnych. Do tej pory nikt nie wpadł na taki pomysł.
Od piątku obowiązki lubelskiego kuratora oświaty obejmie Tomasz Szabłowski. To dyrektor jednego z najpopularniejszych liceów w Lublinie.
Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku zachęca do udziału w konkursie „Święta Wielkiej Nocy” – tradycja i współczesność 2024.
Można wybrać najbliższą albo taką, która dziecku spodoba się najbardziej. Dlatego podstawówki prześcigują się w atrakcyjnym zorganizowaniu dni otwartych. Szkoła Podstawowa nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie kusiła w sobotę uczniów i rodziców wyprawą do „Kosmicznej krainy”.