Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Warsztaty plastyczne, budowanie na dywanie, roboty z lego, pokazy chemiczne, kąciki relaksu dla młodszych i starszych, a przede wszystkim brak dzwonków. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie otworzyła swoje drzwi dla odwiedzających.
Fani planszówek muszą zapisać sobie w kalendarzu datę 27 lutego. Wtedy odbędzie się planszówkogranie w jednej z przestrzeni młodzieżowych miasta.
Bardzo niebezpieczny trend wśród nastolatków. Przed Paracetamol Challenge ostrzegają specjaliści. Nadmierna dawka tego leku może prowadzić do poważnych uszkodzeń wątroby oraz zagrażać życiu.
Interaktywne tablice, zabawa robotami, zagadki przyrodnicze, doświadczenia chemiczne to tylko część atrakcji, jakie przygotowano na Dzień Otwartych Drzwi w Szkole Podstawowej nr 19 im. Józefa Czechowicza przy ul. Szkolnej w Lublinie. Od września uczniowie nie dostają w niej "jedynek" ani " dwójek", system oceniania w czasie semestru jest procentowy, dzięki temu uczeń może uzupełnić brakująca wiedzę.
Depresja jest chorobą społeczną, którą często trudno jest rozpoznać. Według badań WHO na świecie choruje na nią 350 milionów osób, a w Polsce 4 miliony. Jest to czwarta najpoważniejsza choroba i jedna z głównych przyczyn samobójstw. O tym jak sobie z nią radzić Krzysztof Kot rozmawiał z psycholog, psychoterapeutką Klaudyną Sadowską.
Rozmawiamy z dr Marcinem Badurowiczem z Katedry Informatyki na Politechnice Lubelskiej, badaczem wirtualnej rzeczywistości, zaawansowanym użytkownikiem współczesnych narzędzi opartych na technologii sztucznej inteligencji i miłośnikiem filmów SF.
W czwartek w szkole Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie odbyły się drzwi otwarte. Rodzice oraz najmłodsi mogli zobaczyć jak wygląda szkolne życie.
Państwowa Inspekcja Pracy zachęca młodych do udziału w konkursie. Do wygrania jest dwa tysiące złotych.
Portal WaszaEdukacja.pl opublikował ranking najlepszych szkół podstawowych w Polsce. W pierwszej setce znalazły się dwie szkoły z Lublina.
Język polski należy do jednego z najtrudniejszych. Czasami nawet sami Polacy mają z nim problem. Sprawdzisz się w naszym quizie o języku polskim?
Uczestnicy warsztatów florystycznych pt. Zielone źródła mocy. Suszkowy szał! w Przestrzeni Młodych: Po prostu Fajne Miejsce przy ul. Jana Sawy 5 przenieśli się na łąkę. Stroiki powstawały z suszonych roślin takich jak wrotycz, lawenda, len, krwawnik, nawłoć, makówki, czy zboża. Gotowe kompozycje kwiatowe kursantów nie ustępowały estetyce tych przygotowanych przez instruktorkę Basię.
Choć kandydatów było czterech komisja konkursowa nie miała zbyt trudnego wyboru. Znamy już nowego kuratora oświaty w Lublinie. Teresę Misiuk, która po wygranej w wyborach parlamentarnych Koalicji 15 października pożegnała się z początkiem 2024 roku ze stanowiskiem, zastąpi dyrektor liceum z Lublina, które podczas ubiegłorocznej rekrutacji cieszyło się największym wzięciem. Oficjalnie nominację wiceministra edukacji Joanna Mucha i wojewoda Krzysztof Komorski wręczą zwycięzcy konkursu w najbliższy poniedziałek o godzinie 10.
Minister Edukacji oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisały rozporządzenie określające minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli. Wynagrodzenie nauczycieli początkujących rośnie o 33%, a w przypadku nauczycieli mianowanych i dyplomowanych wzrost wynosi 30%. Podpisane rozporządzenie skierowano do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wzrost wynagrodzeń jest możliwy z powodu zwiększenia subwencji oświatowej - poinformowało niedawno MEN
Komisja pod przewodnictwem Małgorzaty Noskowskiej wyłoni zwycięzcę konkursu na dyrektora najstarszej puławskiej szkoły - I LO im. A. J. ks. Czartoryskiego. Przesłuchania w przyszłym tygodniu.
Uczniowie szkół prowadzonych przez powiat puławski otrzymają większy wpływ na oświatowe inwestycje. Wkrótce rozpoczną się naboru wniosków do szkolnych budżetów obywatelskich. Za wykonanie najlepszych pomysłów zapłaci samorząd.
19 lutego, czyli w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika obchodzimy Dzień Nauki Polskiej. Święto jest uznaniem dla polskich naukowców, którzy wzorem badacza z XVI wieku, przyczyniają się do postępu i rozwoju wiedzy.
W weekend wszyscy lubelscy fani fantastyki zgromadzili się w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Na uczestników czekało ponad 400 atrakcji.
Trzy dyrektorskie stanowiska będą niedługo do obsadzenia w Zamościu. Miasto właśnie ogłosiło konkursy. Kandydaci mają czas na zgłoszenia do 5 marca.
Lubelska uczelnia podpisała w piątek umowę z gminą. Dzięki temu, w Biłgoraju ma poprawić się efektywność energetyczna budynków, a także ma zwiększyć się udział odnawialnych źródeł energii.
Lubelscy specjaliści doszkolili medyków z kraju i z zagranicy. To już IV edycja kursu specjalistycznego dla okulistów.
Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, chcieli nam uświadomić jak wielką wartość ma rozmowa, zwłaszcza ta, ratująca życie.
26 lutego ruszą zapisy do pierwszych klas lubelskich szkół podstawowych. Rekrutacja dla kandydatów spoza danego obwodu rozpocznie się natomiast 19 marca.
Miasto kolejny raz włącza się w akcję „Tygodnia Pomocy Osobom Poszkodowanym Przestępstwem”. W programie zaplanowano bezpłatną pomoc prawną, porady psychologiczne i konsultacje z ekspertami.
Przedstawiciele 217 lubelskich firm zostali wyróżnieni za współpracę ze szkołami zawodowymi. Młodzież dzięki nim zdobywa doświadczenie, a nawet pierwszą pracę.
Prace plastyczne, multimedialne oraz literackie przygotowali uczestnicy konkursu „Co nam przekazują Zesłańcy Sybiru?” zorganizowanego przez XXVII LO w Lublinie. Finał odbył się przed kilkoma dniami.