Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
„Bajkowy Lublin” to konkurs skierowany do przedszkolaków. Prace plastyczne mają przedstawiać stolicę Lubelszczyzny w magiczny sposób.
Na dużym osiedlu powstanie żłobek. Tempo jest ekspresowe, bo najpierw miasto dostało rządowe pieniądze, a teraz ogłosiło przetarg na budowę.
Finansowanie badań, remonty akademików i kontrole uczelni medycznych – to jedne z najważniejszych zadań, na które stawia ministerstwo. O tym, jaka będzie przyszłość polskiej nauki rozmawiał szef resortu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej ze społecznością akademicką z regionu
Wirtualna strzelnica, laboratoria i siłownia. We wtorek, Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego oraz Liceum Ogólnokształcące Akademii WSEI zaprezentują swoją ofertę.
Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie otworzył swoje drzwi dla ósmoklasistów. Uczniowie placówki dla swoich młodszych kolegów przygotowali moc atrakcji i kącików tematycznych. Zaprezentowane zostały profile klas. A wszystko to przy dźwiękach muzyki w wykonaniu nauczycieli z Podwala.
Po przewrocie majowym zainteresowania służb śledczych poszerzyły się o opozycję piłsudczykowską. Obserwacjom i kontrolom podlegały ugrupowania, stowarzyszenia i partie polityczne, które mogły zaburzyć „utopijny ład”.
Możliwość pracy w profesjonalnym studiu nagrań był główną nagrodą w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej Smart Voices. Zdobyła ją Michalina Wysocka.
5 kwietnia 2024 r. w siedzibie Lubelskiej Akademii WSEI odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Praktyczna „Bezpieczeństwo wewnętrzne – wymiar administracyjno-prawny i praktyczny”. Przy tej okazji służby zaprezentują swoje „zabawki”.
Ruszyła czwarta edycja szkolnego budżetu obywatelskiego. Każdy zwycięski projekt otrzyma wsparcie w wysokości 4 tys. złotych.
– Córka mówiła, że np. podchodził gdzieś tam z tyłu, łapał za rękę. Na przesłuchaniu mówiła, że wędrował tą ręką gdzieś tutaj z ramienia po klatce piersiowej – wspomina mama uczennicy szkoły w Miłocinie. Nauczyciel już w placówce nie pracuje. Wobec niego i dyrektorki toczy się postępowanie wyjaśniające i prokuratorskie.
Zarówno prokuratura, jak i kuratorium oświaty wciąż badają sprawę Klaudiusza B. Młody działacz Suwerennej Polski nie tylko usłyszał zarzuty włamania i kradzieży, ale podpadł też w swojej szkole.
Wrocław ma swoje krasnale, Lublin koziołki, a Radzyń Podlaski stawia na niedźwiadki. Mieszkańcy mogą wskazać miejsca, w których ulokowane będą figury.
900 tys. złotych przeznaczy miasto w tym roku na bezpłatną opiekę stomatologa dla dzieci i młodzieży. W programie bierze udział 55 gabinetów.
Konkursy z nagrodami, darmowe zestawy gadżetów dla wszystkich, pamiątkowe zdjęcia z fotobudki, możliwość rozmów z wykładowcami i studentami oraz zwiedzenia i poznania bazy uczelni – tak mają wyglądać planowane na ten tydzień Dni Otwarte w Akademii Zamojskiej.
Rozmowa z Michałem Marszałem, który dał się zamknąć w więzieniu w Białej Podlaskiej i jeszcze za to zapłacił. Pobyt za kratami wylicytował podczas finału WOŚP. Marszał na co dzień jest twórcą memów i inluencerem. Zasłynął jako admin tygodnika „Nie" na Instagramie.
We wtorek Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II podpisał list intencyjny z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Lublinie. Przekształcenie trzech oddziałów w kliniki ma być istotnym uzupełnieniem kształcenia studentów kierunku lekarskiego na lubelskiej uczelni.
Od 3 kwietnia obowiązki wicekurator będzie pełnić Barbara Grzesiak. W lubelskim kuratorium pracuje od 18 lat.
Biblioteka zbiera mieszkańców „wokół Okrągłego Stołu”. Tym razem, bibliotekarze proszą o archiwalne materiały związane z Solidarnością
W cyklu Dzień wschodzi poznajcie Laurę Snyman. Trzecioklasistkę z Liceum Paderewski w Lublinie, która wraz ze swoimi koleżankami zmienia świat wokół siebie. W ramach projektu Zwolnieni z Teorii postanowiły zaangażować się w niezwykły projekt wolontariacki skierowany do seniorów.
Sukces daje satysfakcję, a czasem przynosi też wymierne korzyści. Dwie studentki Politechniki Lubelskiej, jako stypendystki ministra nauki i szkolnictwa wyższego mogą liczyć na 17 tys. zł. Wyróżnione w ten sposób zostały Aleksandra Kozłowska i Monika Romaszko.
Inwestycja właściwie dobiegła już końca i niedługo nowoczesny kompleks przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju zostanie oddany do użytku.
Po 40 dniach surowego postu i umartwiania wreszcie przychodzi pora na radość z odradzającego się życia. O duchowym i kulturowym wymiarze Wielkanocy rozmawiamy z Agatą Witkowską z Działu Edukacji i Promocji Muzeum Wsi Lubelskiej.
Samorządy uczniowskie lubelskich szkół mogą zgarnąć kasę od miasta. Wsparcie sięga 7,5 tys. zł.
Czy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 niepotrzebnie zawiesiła nauczycielkę po tym, jak jeden ze znajdujących się pod jej opieką siedmiolatków niezauważony opuścił budynek? Właśnie zapadł w tej sprawie prawomocny wyrok. Jest niekorzystny dla puławskiej placówki.
Place zabaw – uwielbiają je dzieci i…bakterie. Naukowcy z KUL badają, na jakie patogeny narażone są maluchy w tych miejscach.