Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Balast ekonomiczny i niż demograficzny. To główne czynniki, które podaje gmina Łomazy, przymierzając się do zmian organizacyjnych przy prowadzeniu Szkoły Podstawowej w Huszczy. Jedną z propozycji jest przekazanie placówki w ręce stowarzyszenia. Rodzice uczniów obawiają się jednak tych zmian.
W sumie na balu było 274 osób w hotelu Atelia. Na tej studniówce bawili się uczniowie XVI LO i Technikum Ekonomicznego. Poloneza zatańczyli w pięciu turach.
W piątek uczniowie starszych klas po raz ostatni zasiądą do lekcji przed ekranami swoich komputerów. Po feriach wrócą do szkolnych ławek, a ich nauki nie przerwie nawet kwarantanna rówieśnika.
Rodzice uczniów ze szkoły specjalnej przy ul. Krochmalnej nie chcą, by w jej budynku posłużył za tymczasową siedzibę VII Liceum Ogólnokształcącego. – Przecież nasze dzieci mają specjalne potrzeby – tłumaczą rodzice. Ale Ratusz nie zmienia zdania.
Minister Przemysław Czarnek wskazał termin powrotu uczniów do nauki stacjonarnej. Informacje przekazał na wspólnej, z ministrem zdrowia, konferencji prasowej.
Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 38 w Lublinie minister Przemysław Czarnek chwalił się sukcesem programu Laboratoria Przyszłości
Przedstawiciele rady rodziców mają nadzieję, że kurator oświaty nie pozwoli na wprowadzenie przedszkola do budynku szkoły przy ul. Farbiarskiej. Tak mówili po spotkaniu z Teresą Misiuk.
Kontrolę poselską w Kuratorium Oświaty w Lublinie przeprowadzili dzisiaj posłowie Koalicji Obywatelskiej. Pytali o liczbę interwencji rodziców w sprawie zajęć pozalekcyjnych w lubelskich szkołach. A taka była zaledwie jedna.
Nowa część Szkoły Podstawowej w podlubelskim Snopkowie została wczoraj oficjalnie otwarta. Ze względu na sytuację epidemiczną na uroczystościach w sali gimnastycznej zabrakło dzieci. Zaproszeni goście, wśród których był minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, obejrzeli zarejestrowaną wcześniej część artystyczną z ich udziałem.
Ósmoklasiści poznali harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Miejsc wystarczy dla wszystkich – uspokajają urzędnicy i apelują, żeby skupić się po prostu nad wyborem odpowiedniej szkoły.
Działacze lubelskiego ZNP uważają, że nauczyciele powinni otrzymywać dodatek covidowy. Argumentują, że ich praca wiąże się z większym ryzykiem zakażenia. – Nie można przecież nie przytulić dziecka płaczącego z tęsknoty za rodzicami – wyjaśnia przedszkolanka.
Czwartek był pierwszym dniem zdalnej nauki dla starszych uczniów. Do szkół, o ile nic się nie zmieni, będą mogli wrócić dopiero 28 lutego, czyli już po feriach.
Podczas nauki online w trakcie pandemii część uczniów z małych miejscowości miała trudność z dostępem do lekcji i uważa, że nauczyła się dużo mniej, niż gdyby uczęszczała do szkoły. Pogorszył się też stan psychiczny młodzieży.
Nic nie dały protesty uczniów VII LO i ich rodziców. Rada Miasta zgodziła się na przeniesienie dwóch przedszkoli na parter budynku liceum przy Farbiarskiej. Po takiej zmianie, o ile zgodzi się na nią kuratorium, ogólniakowi pozostanie tylko pierwsze piętro
Od września wiele ulic będzie przypisanych do innych niż dotychczas szkół podstawowych. Zdecydowała o tym dzisiaj Rada Miasta na wniosek prezydenta. Największe zmiany zajdą na Węglinie, gdzie istniejąca szkoła okazuje się niewystarczająca.
Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.
Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.
Co najmniej 5,5 mln zł może wydać Ratusz na przebudowę parteru VII LO przy ul. Farbiarskiej na siedzibę dwóch przedszkoli, które mają się tu przenieść z Bronowickiej i Dożynkowej. Nad taką przeprowadzką już jutro głosować ma Rada Miasta
Od września niektóre ulice Czechowa, Czubów i Węglina mają być przypisane do innych podstawówek niż dotąd. Jutro nad takimi zmianami głosować ma Rada Miasta.
Uczniowie z klas 5-8 oraz ze szkół ponadpodstawowych wrócą od czwartku do nauki zdalnej. - Musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej i wprowadzeniu nauki zdalnej na okres do końca ferii zimowych - tłumaczył we wtorek Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
Wczoraj ruszył nabór do miejskiego programu „Przedsiębiorcza młodzież”, którego uczestnicy będą odwiedzać lubelskie firmy. Skorzystać mają nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele i przedsiębiorcy.
Dzieci i młodzież uczące się w dużych miastach mogą zostać skierowane na naukę zdalną. To jeden z rozważanych przez rząd scenariuszy.
Coraz więcej uczniów rozpoczyna zdalne nauczanie. E-lekcje organizowane są już nie tylko w poszczególnych klasach, ale także w całych szkołach
Obserwujemy sytuację w szkołach, jeśli chodzi o liczbę ognisk i ich liczebność, jeżeli osiągniemy krytyczny próg, to być może decyzje podejmiemy z dnia na dzień – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski pytany o możliwość wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach.
Już w czwartek Rada Miasta ma głosować nad prezydenckim planem przeniesienia dwóch przedszkoli na parter budynku VII LO przy ul. Farbiarskiej.