Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Z powodu nieustającego napływu uchodźców z Ukrainy, w całym powiecie puławskim do ich przyjmowania włączane są kolejne lokalizacje. Własny punkt z miejscami noclegowymi stworzyć chciał także prezydent Puław. Zaproponował Szkołę Podstawową nr 3. Po krytyce ze strony rodziców z tego planu się wycofał.
Już w poniedziałek zacznie się nabór do szkół podstawowych i przedszkoli prowadzonych przez samorząd Lublina. Na pierwszoklasistów czeka niemal 3 tys. miejsc, a przedszkola będą w stanie przyjąć blisko 10,5 tys. dzieci
Zaczęło się spontanicznie, a przerodziło w „koalicję instytucji”. Dzieci z Ukrainy, które dotarły do Zamościa i zostaną tutaj na dłużej mogą uczestniczyć w zajęciach artystycznych i sportowych. Jest już wstępny harmonogram, ale będzie uzupełniany i poszerzany.
Wystawa prac przedszkolaków, które miały namalować areszt Gestapo, zniknęła z Urzędu Miasta. Wcześniej zdążyło też zainterweniować lubelskie Kuratorium Oświaty.
Jesteśmy przygotowani na przyjęcie do szkół dzieci, które przyjechały do nas z Ukrainy – zapewniają władze Lublina. Miasto szykuje się już do uruchomienia oddziałów przygotowawczych. Konieczne może być też zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach.
Jak budynek po areszcie Gestapo i Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Radzyniu Podlaskim widzą przedszkolaki? Takie pytanie, w ramach „edukacji patriotycznej” zadali dzieciom organizatorzy konkursu plastycznego. Rodzice nie kryją oburzenia.
Miasto dołoży pieniądze do przebudowy sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 2. Drugi przetarg obniżył ceny, ale najniższa oferta i tak przekracza kosztorys samorządu.
Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego i Społeczna Szkoła Podstawowa im. Sebastiana Fabiana Klonowica to trzy najlepsze podstawówki w Lublinie – wynika z ogólnopolskiego rankingu podstawówek portalu WaszaEdukacja.pl
Zdalne nauczanie będzie mogło wrócić do szkół w terenach nadgranicznych. Tym razem nie chodzi o COVID-19.
Wszystko wskazuje na to, że aż do wakacji uczniowie będą uczyć się stacjonarnie. Ale z powodu egzaminów i rekolekcji będzie trochę przerw w nauce.
Szkoła czeka na rozpoczęcie inwestycji, a miasto liczy pieniądze. Po otwarciu ofert okazało się, że na budowę hali sportowej z zapleczem socjalno-technicznym przy Zespole Placówek Oświatowych nr 1 w Kraśniku potrzeba więcej pieniędzy niż zostało zarezerwowanych w budżecie.
„Jesteśmy z Wami”, „Chcielibyśmy, żebyście wiedzieli o naszym wsparciu i pomocy” – między innymi takie właśnie słowa wsparcia płyną z lubelskich szkół do pochodzących z Ukrainy uczniów i nauczycieli
Do chełmskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie wpłynął w poniedziałek wniosek o wydanie opinii w sprawie likwidacji liceum mundurowego w Dubience. Piłka jest cały czas w grze i jest po stronie lubelskiej kurator oświaty. Ostatecznie jednak sprawa może trafić na biurko ministra edukacji i nauki
Dwa przedszkola mogą przenieść się na parter VII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie przy ul. Farbiarskiej 8. We wtorek lubelski kurator oświaty dał zielone światło urzędnikom i firmie, która przeprowadzi tam generalny remont. Od 31 sierpnia w jednym budynku będą i licealiści, i maluchy
Nie ma na horyzoncie żadnych przeszkód, które by uniemożliwiały naukę stacjonarną w szkołach - powiedział w poniedziałek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W jego ocenie w tym roku szkolnym uczniowie spędzili 90 do 95 proc. czasu na nauce stacjonarnej.
Protetyk słuchu, opiekun osoby starszej, ortoptystka i technik teleinformatyk – to zawody, które znalazły się na najnowszej liście najbardziej poszukiwanych specjalizacji w naszym województwie. Spis raz w roku publikuje resort edukacji. To wskazówka dla uczniów kończących naukę w podstawówkach, w jakich zawodach kształcić się, żeby nie trafić ze szkoły na bezrobocie
Najwięcej błędów, jakie popełniamy w internecie, jest na Facebooku, mamy największy problem z ortografią, a słowem najczęściej używanym przez młodzież wcale nie jest "śpiulkolot". Takie wnioski można wyciągnąć z raportów, przygotowanych na obchodzony dzisiaj Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Uczniowie z naszego województwa rozpoczęli właśnie ferie zimowe. Koszty wyjazdów można pokrywać z bonów turystycznych. Ale korzystanie z tego rozwiązania wcale nie jest popularne
Miasto chwali się postępem prac przy budowie nowej hali sportowej dla I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica
Działacze lubelskiego ZNP poprosili premiera o przyznanie nauczycielom dodatku covidowego. Odpowiedział dyrektor z resortu nauki. Delikatnie mówiąc – nie na temat.
Maturzyści z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie swój bal zorganizowali w niedzielę, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych. W Lawendowym Dworku na studniówce bawiło się 65 osób.
W niedzielny wieczór odliczanie do egzaminu maturalnego – już oficjalnie – zaczęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Armii Krajowej z Zamościa. Na balu maturalnym bawiło się blisko 100 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi.
Dokładnie 257 osób bawiło się na studniówkowym balu maturzystów III LO w Lublinie. Wybrali hotelu Focus Premium.
W sobotę wieczorem 100 dni do matury oficjalnie zaczęli odliczać uczniowie IX LO w Lublinie. Bal odbył się w hotelu Atelia, a bawiło się na nim 274 osoby.
Ostatnie pięć województw zaczyna w poniedziałek ferie zimowe, a w tym gronie są także uczniowie z woj. lubelskiego. Niektórzy z nich już w sobotę udali się na wypoczynek. Wcześniej jednak inspektorzy sprawdzili autokary, którymi podróżuje młodzież