Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rodzice walczą o szkołę w Pusznie Godowskim (pow. opolski). Burmistrz Opola Lubelskiego ma plan przekształcenia placówki w przedszkole i Szkołę Podstawową z klasami 1-3. Rodzice chcą pozostawienia 8-klasowej szkoły. Nie podoba im się także ekspresowe tempo działania Rady Miejskiej w tej sprawie.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie przedłużające o dwa tygodnie naukę zdalną dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych oraz wprowadzające naukę hybrydową dla uczniów klas I-III z woj. warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.
W piątek o godz. 15 zakończy się pierwszy etap rekrutacji do klas pierwszych miejskich szkół podstawowych. W tym etapie przyjmowane są tylko zgłoszenia od rodziców chcących posłać dziecko do tej szkoły, w której obwodzie mieszkają. Te dzieci przyjmuje się „z urzędu”.
– Kondycja psychiczna uczniów pogarsza się – alarmuje poseł Riad Haidar z Białej Podlaskiej. Jego zdaniem, pomocą mogłoby się okazać zatrudnienie psychologa w każdej szkole. Postuluje o to również Fundacja na rzecz Praw Ucznia. Jej prezes, 18-letni licealista napisał już projekt ustawy w tej sprawie. Program wsparcia zapowiedziało też w czwartek Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Listy do przyszłych pokoleń znalazły się w kapsule czasu wmurowanej w piątek w fundamenty hali sportowej budowanej dla I LO im. Stanisława Staszica. Umieszczono w niej także fotografie, tarcze szkolne, współczesne monety i wydania lokalnych gazet.
Ruszyły próbne matury i z tej okazji życzenia dobrze zdanego egzaminu maturzystom II Lo w Chełmie przesyła Krzysztof Cugowski. Lider Budki Suflera nie zapomniał też o życzeniach zdrowia dla nauczycieli i uczniów chełmskiego „Dreszera”, którzy rozpoczęli już kolejny semestr zdalnego nauczania.
17 marca rozpocznie się trzydniowy próbny egzamin ósmoklasisty. Zaledwie dwa miesiące później uczniowie będą mogli już składać dokumenty do wybranych szkół, w których będą chcieli uczyć się od września. To będzie trudna decyzja, bo podjąć trzeba ją będzie zdalnie.
W środę polski, w czwartek matematyka, piątek języki obce. W szkołach, które wyraziły na to ochotę, trwają próbne matury. Nauczyciele i uczniowie podkreślają, że sam fakt powrotu do sal lekcyjnych robi wrażenie.
Sprawdziliśmy, naukę w jakich zawodach i na jakich kierunkach oferują lubelskie szkoły średnie. To ważne dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którzy od 17 maja będą mogli składać wnioski do wybranych placówek
Po raz pierwszy od 26 października tegoroczni maturzyści zasiedli w szkolnych ławkach. A to za sprawą rozpoczętego dziś próbnego egzaminu dojrzałości. Nie wszyscy jednak zdecydowali się na odwiedzenie szkół.
Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych mogą wybierać już placówki, w których kontynuować będą naukę już we wrześniu. Na stronie Kuratorium Oświaty w Lublinie opublikowano właśnie stosowny informator. Znamy też ważne daty związane z naborem.
We wtorek rozpocznie się kolejna tura zapisów na szczepienia pracowników instytucji opieki nad dziećmi, pieczy zastępczej oraz placówek wsparcia dziennego. Rejestracja potrwa do środy (3 marca). Szczepienia są dobrowolne.
Trwa rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty przeznaczonego dla dzisiejszych ósmoklasistów, którzy chcą od września uczyć się w I LO. A „Staszic” się zmienia. Rekrutacja będzie inna niż dotychczasowe.
Resort oświaty zajął stanowisko w sprawie problemów z wypłatą stypendiów socjalnych przez Lubelską Szkołę Wyższą w Rykach. Ministerstwo przyznaje, że pieniądze zostały wstrzymane, bo wątpliwości co do rozdysponowania ubiegłorocznych dotacji.
O kolejne dwa miesiące przedłuży się przebudowa zabytkowej siedziby Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów przy ul. Bernardyńskiej. Niedawno planowano, że budynek będzie gotowy na przyjęcie uczniów jeszcze w obecnym roku szkolnym. Teraz wiadomo już, że nie będzie to możliwe.
„Od nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w klasie VII powstanie oddział dwujęzyczny, w którym nauczanie będzie prowadzone po polsku i angielsku” – zapowiedział na Facebooku Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika.
Znamy już terminy próbnych egzaminów, które przeprowadzone zostaną w sposób stacjonarny. Maturzyści podejdą do nich już na początku marca. Dwa tygodnie później wiedzą wykażą się ósmoklasiści. Co z pozostałymi uczniami?
Patron nie musi być nudny, a lektura nie musi być przykrym obowiązkiem – to założenia szkolnego projektu fotograficznego. Uczniowie i nauczyciele z „Reymonta” odtwarzają na zdjęciach sceny ze zmory nastoletnich czytelników - „Chłopów”.
W przyszłym tygodniu okaże się, czy możliwe będzie rozszerzanie nauczania stacjonarnego w szkołach, czy wręcz przeciwnie - będzie tu regres - powiedział w sobotę wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski. - Chcielibyśmy co najmniej utrzymania nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 - dodał.
Powrót ósmoklasistów i maturzystów do szkół na początku marca się nie wydarzy, natomiast w marcu wydarzyć się może. To zależy, od szczytu trzeciej fali pandemii - podał w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski.
Gorączka, ból mięśni, czasem wymioty – na takie dolegliwości po podaniu szczepionki AstraZeneca skarży się wielu nauczycieli. W kilku wypadkach nie obyło się bez zwolnień lekarskich. – To normalna reakcja organizmu – uspokajają eksperci.
Ministerstwo Edukacji i Nauki zabiera się za szkolne podręczniki. W pierwszej kolejności pod lupę trafią książki do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie
O przedłużeniu rejestracji nauczycieli na szczepienia przeciw COVID-19 do piątku do końca dnia poinformowało w czwartek Ministerstwo Edukacji i Nauki za pośrednictwem Twittera.
Znamy już terminy próbnych egzaminów, które przeprowadzone zostaną w sposób stacjonarny. Maturzyści podejdą do nich już na początku marca. Dwa tygodnie później wiedzą wykażą się ósmoklasiści.
Technik robotyk, technik dekarstwa, podolog i technik stylista to nowe zawody, w których będzie można kształcić się już od września.