Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Miasto umorzy czesne za pobyt dzieci w żłobkach. Ma to związek z kolejnymi rządowymi obostrzeniami.
– Pochwalić możemy się też skutecznym kształceniem ze 100 proc. zdawalnością egzaminów zawodowych na kierunkach: logistyk, spedytor, elektroenergetyk transportu szynowego, w których w Lublinie specjalizuje się tylko nasza szkoła – mówi Anna Wawruch-Lis, dyrektor Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki.
Późną jesienią ubiegłego roku przy Szkole Podstawowej nr 6 zakończono pierwszy etap budowy pierwszego w mieście ogrodu sensorycznego. Drugi etap wymaga przyznania dodatkowych pieniędzy.
Do 11 kwietnia zawieszona będzie stacjonarna praca przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczeniem objęto również praktyczną naukę zawodu, w tym zajęcia praktyczne dla młodocianych pracowników - informuje MeiN.
Ciąg dalszy Strażacy nie wycofują zastrzeżeń do kamienicy przy Rynku, która jest siedzibą miejskiego przedszkola. Kontrola polega głównie na wymianie dokumentów i nieprędko się skończy.
Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Ireny Sendlerowej – to nowa nazwa szkoły z ul. Powstańców Warszawy 10, która ma obecnie obowiązywać. Wszystko dlatego, że władze miasta postanowiły uporządkować w mieście numerację szkół i wykreślić placówki już nieistniejące.
Imię Marii Jankowskiej będzie nosić miejskie Przedszkole nr 3 przy ul. Kochanowskiego (dzielnica Dziesiąta).
Zamknięte przedszkola i żłobki, zakłady fryzjerskie i salony kosmetyczne oraz sklepy meblowe i budowlane – od soboty wchodzą w życie nowe regulacje związane z pandemią koronawirusa. Najlżej przed Wielkanocą rząd obchodzi się z kościołami, w których ustala jedynie nieco bardziej surowe limity liczby wiernych.
Były petycje i głosy sprzeciwu ze strony organizacji pozarządowych, ale likwidacja wielokulturowej szkoły w Bezwoli wydaje się przesądzona. Nawet kuratorium oświaty pozytywnie zaopiniowało plany gminy Wohyń. – Jesteśmy w szoku – przyznaje Krzysztof Banaszczyk, nauczyciel języka polskiego.
Do poniedziałku potrwa drugi etap naboru do pierwszych klas podstawówek. To szansa na posłanie dziecka do szkoły innej niż ta przypisana do miejsca zamieszkania. W pięciu placówkach nie ma już miejsc, bo wystarczyło ich tylko dla dzieci „z obwodu”
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ireny Sendlerowej – to nowa nazwa szkoły z ul. Powstańców Warszawy 10 w Chełmie, która ma obecnie obowiązywać. Wszystko dlatego, że władze miasta postanowiły uporządkować w mieście numerację szkół i wykreślić placówki już nieistniejące.
Od poniedziałku do 11 kwietnia uczniowie klas I-III szkół podstawowych będą uczyć się zdalnie. Do 11 kwietnia wydłużona została też nauka zdalna dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół średnich. Zajęcia w przedszkolach nadal będą odbywały się stacjonarnie.
Kiedy dwa lata temu uroczyście otwierano rozbudowaną szkołę podstawową w Kalinówce zakładano, że duży budynek zabezpieczy potrzeby lokalowe przez szereg najbliższych lat. Problemy pojawiły się jednak już po roku. Zła sytuacja dotyczy przy tym całej gminy Głusk.
Rosnące koszty utrzymania oświaty skłaniają władze gminy Końskowola do szukania oszczędności. Jednym z pomysłów jest rezygnacja z finansowania kuchni w dwóch szkołach podstawowych. Przeciwko cateringowi opowiadają się rodzice, apelując o pozostawienie tradycyjnych obiadów.
„W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza to książka, która powinna zniknąć z podstawy programowej szkół podstawowych – uważa Maciej Gdula z Lewicy. Powód? Zawiera wątki rasistowskie. Lubelscy poloniści sądzą, że kanon lektur powinien przejść jeszcze bardziej gruntowne zmiany
– Pieniędzy na dodatkowe zasiłki opiekuńcze nie zabraknie. Mamy zagwarantowane środki na to zadanie – zapewnia prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Dodaje, że dodatkowe zasiłki opiekuńcze w kwocie ok. 1 mld zł objęły dotąd ponad 1,3 mln spraw.
Dzisiaj język polski, jutro matematyka, a w piątek język obcy nowożytny – tak wygląda harmonogram próbnych egzaminów ósmoklasistów. Prawdziwe odbędą się w połowie maja. Uczniowie pójdą na nie „na luzie”, bo pierwszy dzień prób okazał się dla nich bardzo pozytywny.
Jutro strażacy ponownie odwiedzą siedzibę staromiejskiego przedszkola, którą uznali za groźną dla życia dzieci. Właściciele budynku twierdzą, że na odstępstwa od norm zezwoliła im komenda wojewódzka straży. Tymczasem kamienicę kontrolowała komenda miejska, która przyznaje, że mogła nie znać pewnych dokumentów
Dziś rozpoczyna się trzydniowy próbny egzamin ósmoklasisty. To dla młodzieży, żegnającej się już z nauką w szkołach podstawowych, czas wyjątkowy. Nie tylko dlatego, że będą mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy,ale także dlatego, że po pięciu miesiącach zasiądą wreszcie w szkolnych ławkach.
Do tymczasowej siedziby przeniesione ma być przedszkole z lubelskiego Rynku. Jego dyrekcja wstrzymała do odwołania zajęcia na Starym Mieście, tłumacząc to wynikami kontroli prowadzonej przez strażaków. Dzieci mają być dowożone aż na Ponikwodę
Stowarzyszenie Polska 2050 Szymona Hołowni szuka korepetytorów dla dzieci z rodzin zastępczych. Obecnie, prowadzi rekrutacje w powiecie bialskim.
Jeśli uda się opanować trzecią falę koronawirusa, to po świętach możliwy będzie powrót do szkół starszych dzieci – twierdzi Przemysław Czarnek, szef resortu edukacji. W taki scenariusz wierzy jednak niewielu nauczycieli. Sceptyczni są też rodzice.
Nie bać się robienia błędów. Wykorzystywać każdą okazję do rozmowy w obcym języku. To rady najlepszego w Polsce młodego tłumacza, Stanisława Adamowicza. Licealista z Hrubieszowa wygrał prestiżowy konkurs dla tłumaczy, który organizuje instytucja Komisji Europejskiej
Takiej sytuacji nie było odkąd pracuje, a to już ponad 20 lat – śmieje się nauczyciel chemii z Lublina. – Dla dzieci zawsze wakacje nawet były za krótkie i głośno narzekały we wrześniu, że trzeba się znów uczyć. A teraz? Co drugi dzień słyszę pytanie: „Proszę pana, a kiedy my wrócimy do szkoły? Wiadomo już coś?”
Miasto wybrało firmę, która rozbuduje szkołę podstawową na Felinie. Jej nowy segment z salami lekcyjnymi oraz nowa część kuchenno-stołówkowa powinny być gotowe w listopadzie przyszłego roku.