Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Lublinie odbywają się zimowe półkolonie organizowane przez Infinitum. Ferie są podzielone na dwa turnusy 4-8 stycznia oraz 11-15 stycznia.
Dwóch wybitnych artystów – Edward Wittig, Stanisław Roman Lewandowski – i dwie monety 5-złotowe – „Nike” i „Konstytucja”. Obaj byli wybitnymi twórcami, obaj stworzyli monety, które w pewnym sensie stały się symbolami tamtego okresu.
Rząd rozważa ponowne testowanie nauczycieli, którzy w poniedziałek wrócą do pracy w szkole. W ten sposób chce sprawdzić, ile osób się zaraziło.
Trwają badania przesiewowe wśród nauczycieli. Według ostatnich danych Ministerstwa Edukacji i Nauki do udziału w testach zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania można zrobić w 600 punktach wymazowych. Akcję wspomaga 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.
W 1928 roku, w związku ze zmianą ustroju pieniężnego zorganizowano konkurs na projekt rewersu monety o nominale 1 złoty. W nowym ustroju pieniężnym przewidywano zastąpienie srebrnych złotówek niklowymi.
18 stycznia uczniowie najmłodszych klas wracają do szkół. Rząd tłumaczy, że nauka zdalna dla tych dzieci jest nieefektywna, a dla nauczycieli i rodziców jest męcząca.
W najbliższych godzinach zostaną przedstawione decyzje ws. powrotu dzieci do szkół - zapowiedział w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Dodał jednocześnie, że "czekamy na komunikację ws. ewentualnych kolejnych obostrzeń po 17 stycznia".
Duże przedszkole ma powstać na rogu Krakowskiego Przedmieścia i ul. 3 Maja w Lublinie. O zgodę na taką przebudowę kamienicy stara się fundusz kontrolowany przez miliardera Zbigniewa Jakubasa. Jego wniosek zbiega się z ogłoszonymi przez Ratusz poszukiwaniami lokalu do wynajęcia właśnie pod taką placówkę.
Minimum 2 godziny przed badaniem nie można nic jeść, ani pić. "Nie żuj gumy, nie płucz jamy ustnej i nosa, nie myj zębów, nie przyjmuj leków, nie pal papierosów" – wylicza w komunikacie na Facebooku kraśnicki sanepid. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kraśniku opublikowała też harmonogram badań w kierunku koronawirusa dla nauczycieli i pracowników szkół podstawowych (klasy I-III).
Pierwszego dnia ferii dzieci usłyszały dobrą wiadomość: mogą odpoczywać na świeżym powietrzu. Co czeka ich po zimowym wypoczynku? Decyzja zapadnie w przyszłym tygodniu.
- Nie byłbym optymistą; wydaje mi się, że jeszcze pewien okres, może dwa tygodnie potrwać przedłużenie tych obostrzeń - tak wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski mówił w sobotę o możliwości powrotu uczniów do szkół po feriach, które trwają do 17 stycznia.
Reforma walutowa Władysława Grabskiego z 1924 roku przewidywała wprowadzenie do obiegu monet, w tym również ze złota. Konkursy na projekty tych monet ogłoszono w 1924 i 1925 roku. Jedną z laureatek była Zofia Trzcińska-Kamińska, kobieta niesamowitej fantazji i odwagi. Przez półtora miesiąca podszywała się pod mężczyznę i jako Zygmunt Tarło służyła w kawalerii. Do II Brygady Legionów Polskich zaciągnęła się w Lublinie.
W przyszłym tygodniu zapadnie decyzja o ewentualnym powrocie do szkół. Podejmie ją premier Mateusz Morawiecki – ogłosił w piątek wieczorem minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Poinformował też, że w poniedziałek rozpocznie się testowanie nauczycieli na Covid-19.
Wygląd monet dla odrodzonej Rzeczpospolitej postanowiono ustalić na drodze konkursu. W 1923 roku Ministerstwo Skarbu wraz z Ministerstwem Wyznań i Oświecenia Publicznego ogłosiło otwarty konkurs. Przedmiotem zmagań artystycznych było wykonanie projektów drobnych monet o nominałach: 1, 2, 5, 10, 20 i 50 groszy oraz 1 i 2 złote. Swoje prace nadesłało kilkadziesiąt osób.
Zakończyła się przebudowa wielofunkcyjnego boiska obok szkoły przy ul. Nałkowskich. Wcześniej straszyło swoim wyglądem, teraz pachnie nowością i czeka na powrót uczniów.
– Najbardziej realny scenariusz przewiduje powrót do zajęć stacjonarnych w klasach 1-3, a pozostali uczniowie będą mieli nadal nauczanie na odległość – mówi Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
101 lat temu Sejm zdecydował, że walutą Niepodległej Polski będzie złoty. Monety emitowane w dwudziestoleciu międzywojennym wyróżniają się ciekawymi motywami i wysoką wartością artystyczną, a większość z nich była wybijana na srebrnych krążkach, dlatego dziś cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów.
Szef Kancelarii Premiera informuje, że szczepienia grupy pierwszej rozpocznie się 25 stycznia. Znajdują się w niej m.in. osoby 60 plus
Dzieci poniżej 16 lat mogą jednak spędzić ferie na świeżym powietrzu. Minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował o złagodzeniu rządowych obostrzeń
Dzieci poniżej 16 lat spędzą jednak ferie na zabawach na świeżym powietrzu. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o złagodzeniu obowiązujących dziś obostrzeń.
W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne – przypomina MEiN. Informuje też, że w odpowiedzi na zagrożenia wynikające z pandemii powstała poradnia online "Zawsze jest jakieś wyjście".
Sanepid zebrał zapotrzebowanie na testy nauczycieli nauczania początkowego, jest 190 tys. chętnych na przeprowadzenie testu przed rozpoczęciem roku szkolnego po feriach. Testowanie odbędzie się między 11 a 15 stycznia - przekazał w środę rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Zwrotu prawie 2,6 mln zł chce Urząd Miasta od łódzkiej spółki prowadzącej w Lublinie szkoły Żak: liceum dla dorosłych i szkołę policealną. Według kontrolerów z Ratusza spółka nieprawidłowo wydała pieniądze z dotacji oświatowej od miasta. To nie pierwszy taki spór, poprzedni zakończył się przegraną miasta.
– Z dodatkowego zasiłku opiekuńczego można korzystać do 17 stycznia. Został wydłużony po raz kolejny – informuje ZUS.
Kiedyś były łyżwy albo sanki. A co teraz robią dzieci w ferie? Siedzą przed telewizorem lub z telefonem w ręku. Aż do 17 stycznia nie mogą samodzielnie wychodzić z domu, gdy na zewnątrz jest widno. O cofnięcie zakazu apelują i rodzice, i eksperci.