![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
![](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/news/2018/2018-08/66ea389f200c94b69d0bc591a52c81ef_std_crd_830.jpg)
Do połowy września potrwa dodatkowa rekrutacja na studia na lubelskich uczelniach. Wolne miejsca są jeszcze na kilkudziesięciu kierunkach
![AdBlock](https://cdn01.dziennikwschodni.pl/media/user/adblock-logos.png)
Na kierunkach, na których prowadzona jest jeszcze dodatkowa rekrutacja, pozostało od kilku do kilkunastu wolnych miejsc. Przewidujemy także, że – jak co roku – duży ruch w systemie internetowej rejestracji kandydatów odnotujemy we wrześniu, zwłaszcza gdy zostaną ogłoszone wyniki poprawkowej matury – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.
Na największej lubelskiej uczelni do wyboru jest jeszcze ponad 30 kierunków. Z około 40 propozycji mogą wciąż wybierać zainteresowani studiowaniem w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tu także czekają do września.
– Obecnie zainteresowanie kandydatów jest trochę mniejsze, ale wciąż kilkanaście osób dziennie dzwoni lub przychodzi pytać o dostępne jeszcze kierunki. Do końca sierpnia trwają także przyjęcia cudzoziemców, ci natomiast, którzy już otrzymali decyzję o przyjęciu na studia, składają dokumenty, podania o akademik i stypendia – mówi Katarzyna Bojko z biura prasowego KUL.
Politechnika Lubelska oferuje jeszcze miejsca na pięciu kierunkach studiów pierwszego stopnia. Chodzi o: inżynierię środowiska, inżynierię odnawialnych źródeł energii, edukację techniczno-informatyczną, inżynierię bezpieczeństwa oraz matematykę. Rekrutacja potrwa do 16 września.
Dzień później zakończy się dodatkowy nabór na Uniwersytecie Przyrodniczym. Do wyboru jest ok. 30 kierunków, m.in.: bioinżynieria, ekonomia, ogrodnictwo, zarządzanie i inżynieria produkcji, biotechnologia czy gastronomia i sztuka kulinarna.
Uniwersytet Medyczny wolne miejsca ma już tylko na dwóch kierunkach: ratownictwie medycznym i zdrowiu publicznym. Dodatkowe nabory zostaną tu ogłoszone we wrześniu.
Potencjalnych studentów kuszą także uczelnie prywatne. Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji oferuje pięć proc. zniżki dla tych, którzy złożą komplet dokumentów i zostaną przyjęci na studia do 31 sierpnia. Ponadto ci, którzy już rozpoczęli naukę, mogą liczyć na możliwość podjęcia drugiego kierunku za pół ceny. Z kolei ci, którzy polecą uczelnię krewnym lub znajomym, mogą liczyć na obniżenie czesnego o 10 proc. w następnym roku akademickim. W ofercie uczelni jest kilkanaście kierunków, m.in.: architektura, informatyka, transport i zarządzanie.
Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji do 31 sierpnia oferuje możliwość zapisania się na studia bez opłaty wpisowej. Nowościami w tegorocznej ofercie są: szybkie prototypowanie – studia inżynierskie oraz studia pierwszego stopnia zarządzanie firmą na rynku międzynarodowym. Oba kierunki są dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości do 30 proc. czesnego przez cały okres studiów.