Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

4 listopada 2019 r.
14:58

Gdzie powstanie Kraśnicki Park Przemysłowy? Jest kolejna lokalizacja

Teren po byłej jednostce wojskowej leży tuż przy drodze krajowej nr 19.
Teren po byłej jednostce wojskowej leży tuż przy drodze krajowej nr 19. (fot. Maciej Kaczanowski)

Nie tylko obszar w pobliżu Fabryki Łożysk Tocznych jest rozpatrywany przez miasto jako potencjalne miejsce pod przemysł i usługi. Burmistrz bierze też pod uwagę teren po jednostce wojskowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Można nie zrobić nic i siedzieć z założonymi rękami. Te działki są najlepsze z punktu widzenia inwestycji. To są dwie jednolite działki w otulinie fabryki – tłumaczył na ostatniej sesji Wojciech Wilk, burmistrz Kraśnika (były poseł Platformy Obywatelskiej) odpowiadając na pytania opozycyjnych radnych.

Chodzi o plany miasta dotyczące stworzenia Kraśnickiego Parku Przemysłowego, o czym pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Park miałby powstać na terenie liczącym 75 ha, w sąsiedztwie Fabryki Łożysk Tocznych. Ponieważ działki nie należą do miasta, burmistrz Kraśnika zwrócił się już do starosty kraśnickiego z wnioskiem o sprzedaż miastu nieruchomości. Jak wyjaśniają urzędnicy z magistratu, zgodnie z przepisami starosta występuje bowiem do wojewody o wydanie zgody na sprzedaż, zaś takie grunty mogą być sprzedane z obniżeniem ceny o 99 proc.

Na czwartkowej sesji rozgorzała dyskusja na ten temat, m.in. dlatego, że obecnie jest to teren zalesiony.

– Kiedy „zieloni” dowiedzą się, że Kraśnik przymierza się do wykarczowania 75 ha lasu to myślę, że nawet „zieloni” z Niemiec przyjadą aby przywiązać się do tych drzew – przypuszczał radny Jerzy Misiak (Prawo i Sprawiedliwość).

Burmistrz miasta tłumaczył, że z punku widzenia inwestycyjnego jest to najlepszy w mieście teren. – Dobra lokalizacja pod względem dróg, jeden podmiot, z którym miasto ma rozmawiać, bardzo dobra dostępność mediów – wyliczał Wojciech Wilk, który przekonywał również, że procedura nabycia działek byłaby dość szybka.

Dopytywany przez radnych dlaczego obecna Strefa Inwestycji na Budzyniu nie może być poszerzana przyznał, że taka koncepcja zwiększenia strefy (liczy 20 ha, z czego 8 ha jest już zagospodarowanych) była rozpatrywana. Tyle, że tam jest bardzo rozrobiona struktura własnościowa. Miastu trudniej byłoby kupić działki, bo urzędnicy musieliby się porozumieć z wieloma właścicielami.

Na ostatniej sesji burmistrz Wojciech Wilk przyznał, że zastanawia się jeszcze nad inną lokalizacją dla KPP. To teren po byłej jednostce wojskowej przy ul. Lubelskiej. – Tyle, że tam jest cały czas spór (prawny – red.) o te wycięte drzewa – przyznał burmistrz Kraśnika.

Jego zdaniem jeśli postępowanie w tej sprawie by się skończyło to miasto mogłoby rozpocząć negocjacje z wojskiem.
Tymczasem terenem po koszarach wojskowych były zainteresowane Wojska Obrony Terytorialnej (WOT).

– W marcu 2018 r. do oddziału regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie wpłynął wniosek Rejonowego Zarządu Infrastruktury (RZI) o przejęcie terenu w Kraśniku w trwały zarząd – informuje Małgorzata Weber, rzecznik prasowy AMW. – 13 maja 2019 r. AMW otrzymała pismo szefa Zarządu Logistyki, w którym wskazano, że nieruchomość zlokalizowana w Kraśniku przy ul. Lubelskiej 159 znajduje się poza obszarem zainteresowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W tej sytuacji AMW skierowała w lipcu do RZI prośbę o pilne potwierdzenie aktualności złożonego wcześniej wniosku. Dotychczas do AMW nie wpłynęła żadna oficjalna odpowiedź w tej sprawie.

Teren po wojsku w Kraśniku nadal pozostaje w zasobie AMW.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Polsko-francuski Lumpeks zagra 29 maja o godzinie 18
galeria

KODY 2025: Pięć dni z muzycznymi eksperymentami (program)

Pięć dni i 16 koncertów, czyli Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY w Lublinie po raz 17. Kto i kiedy wystąpi?

„Świąteczny Miś” przyniósł radość i nowy sprzęt do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

„Świąteczny Miś” przyniósł radość i nowy sprzęt do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Wielkie serca, ogromne zaangażowanie i konkretna pomoc – tak w skrócie można opisać działania studentów IFMSA-Poland Oddział Lublin, którzy w piątek przekazali Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu nowy sprzęt medyczny wart ponad 3 500 złotych.

Krzysztof Gralewski zastąpił na stanowisku prezesa LZPN Zbigniewa Bartnika

Lubelski Związek Piłki Nożnej ma nowego prezesa

W poniedziałek Lubelski Związek Piłki Nożnej wybierał nowego prezesa na kolejną, czteroletnią kadencję. W szranki stanęli: obecny szef związku Zbigniew Bartnik oraz Krzysztof Gralewski. Wygrał ten drugi, co oznacza, że w LZPN dojdzie do zmiany na szczycie po... 13 latach.

Centrum Historii Sportu w Lublinie już w nowej siedzibie

Centrum Historii Sportu w Lublinie już w nowej siedzibie

Są też nowe eksponaty i takie, których wcześniej nie prezentowano publicznie. Jest też dużo pomysłów na to, co w Centrum Historii Sportu ma się dziać. A przez cały maj Centrum można zwiedzać za darmo.

Skrzynia na ziemniaki to nie jest dobra kryjówka przed policjantami

Skrzynia na ziemniaki to nie jest dobra kryjówka przed policjantami

Policjanci w Kurowie pojechali doi jednej z miejscowości w gminie Żyrzyn, po poszukiwanego przez sąd 26-latka. Ten, widząc radiowóz, postanowił się schować. Ale nie wybrał najlepszego schowka.

Noc Kultury 2025: Kto chce być wolontariuszem?

Noc Kultury 2025: Kto chce być wolontariuszem?

7 i 8 czerwca Lublin przyciągnie tysiące widzów, którzy będą mogli zobaczyć już 19 edycję Nocy Kultury. Wielu z nich przyda się pomoc i podpowiedź, gdzie i co zobaczyć. Tu potrzebni będą wolontariusze.

Strażacy w Lublinie mają nowego komendanta. Już oficjalnie
ZDJĘCIA
galeria

Strażacy w Lublinie mają nowego komendanta. Już oficjalnie

Jest strażakiem już 25 lat, a teraz został komendantem komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

"Zawsze jest ciężko kiedy przyjeżdżamy do Wrocławia" czyli opinie po wygranej Orlen Oil Motoru nad Betard Spartą

"Zawsze jest ciężko kiedy przyjeżdżamy do Wrocławia" czyli opinie po wygranej Orlen Oil Motoru nad Betard Spartą

Orlen Oil Motor Lublin stoczył zacięty wyjazdowy pojedynek z Betard Spartą Wrocław zakończony zwycięstwem. Jak niedzielne spotkanie podsumowali reprezentanci trzykrotnych mistrzów Polski?

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Mieliśmy dużo szczęścia przy nieuznanej bramce dla rywali

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Mieliśmy dużo szczęścia przy nieuznanej bramce dla rywali

Górnik Łęczna w niedzielę bezbramkowo zremisował w Opolu z tamtejszą Odrą i zakończył serię zwycięstw na pięciu spotkaniach. Jak starcie podsumowali trenerzy obu drużyn?

Zwłoki w Bugu. Prokuratura czeka na opinie biegłych

Zwłoki w Bugu. Prokuratura czeka na opinie biegłych

W ostatnich tygodniach z Bugu w gminie Janów Podlaski wyłowiono zwłoki pięciu osób. Straż Graniczna podejrzewa, że to migranci. A prokuratura prowadzi pięć postępowań w sprawie „nieumyślnego spowodowania śmierci”.

Rafał Trzaskowski, Karol Nawrocki i Sławomir Mentzen
galeria

Trzaskowski i Mentzen tracą. A kto zyskuje w sondażu przed czwartą debatą prezydencką?

Rafał Trzaskowski, Karol Nawrocki i Sławomir Mentzen - pierwsza trójka w sondażach prezydenckich się nie zmienia. Kolejność również. Ale poparcie dla poszczególnych kandydatów już tak. A co zmieni dzisiejsza debata w której mają wziąć udział wszyscy kandydaci?

28 kwietnia w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie Polskie Elektrownie Jądrowe podpisały z konsorcjum Westinghouse-Bechtel umowę pomostową EDA ws. pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Bez tej umowy nie będzie pierwszej elektrowni atomowej w Polsce

Zmieniliśmy w 16 obszarach wiele kluczowych kwestii, dzięki temu inwestycja staje się pewniejsza – zapewnił Donald Tusk. A kiedy rozpocznie się budowa pierwszej elektrowni atomowej w Polsce?

Madryt: pusta stacja metra po ewakuacji pasażerów

Ciemność i chaos. Hiszpania i Portugalia bez prądu

W Madrycie i Lizbonie nie działało metro i sygnalizacja świetlna. W obu krajach stanęły pociągi, a w Portugalii brak prądu zakłócił funkcjonowanie części szpitali.

Po alkoholu i bez badań. A na liczniku 173 km/h

Po alkoholu i bez badań. A na liczniku 173 km/h

Miał być tylko mandat za przekroczenie prędkości, ale skończyło sie znaczniesurowszą karą. Przekonał się o tym 46-letni kierowca z powiatu janowskiego.

Australia —  unikalne miejsca, które musicie poznać!

Australia — unikalne miejsca, które musicie poznać!

Australia to jeden z najbardziej niesamowitych krajów na świecie. Z jego wyjątkowymi widokami, niezwykłą przyrodą i bogactwem krajobrazów, jest to doskonałe miejsce na wakacyjny wyjazd. W niniejszym artykule przedstawiono kilka luksusowych miejsc, które warto zobaczyć, wybierając się w podróż po Australii. Znajdziesz tu wszystko, od tropikalnych wycieczek na wyspy z Wielką Rafą Koralową, po relaks w luksusowych hotelach, a nawet przygodę na jachcie. Przygotuj się na niezapomnianą podróż na Antypody!

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium