Ponieważ to gra dla młodszych graczy i byłoby głupio, gdybyśmy sami ją testowali, to zatrudniliśmy 8-letnią Laurę, która do zadania podeszła bardzo poważnie, zostawiając nas na koniec z fundamentalnym pytaniem: dlaczego małpa wraca do człowieka?
– Fajnie. Koleżanki i koledzy odwiedzają mnie czasem i gramy razem. Jest z tym dużo zabawy. Zwłaszcza z żelowymi miśkami, które biją.
Co ci się podoba najbardziej?
– Galaretki, te co trzeba rozwalać i te, takie jakby, kwadratowe trampoliny. Fajne jest też to, że można grać małpą. Walka z
brokułami i truskawami też jest fajna.
A co Cię najbardziej denerwuje?
– Kiedy się wybiera poziom gry to strasznie długo gadają zanim zacznie się grać. Jak się gra w dwie osoby – jedna
małpą a druga człowiekiem – to małpa musi wracać do człowieka.
Czy trzeba obejrzeć film, by dobrze się bawić przy grze?
– Nie, najpierw grałam w grę. Film zobaczyłam dopiero niedawno.
W co grałaś dotychczas?
– Neverhooda, Epokę lodowcową, Łapy i pazury, Barbie, Polly pocket i samochody....
I jak na tym tle wypadają "Klopsiki..."?
– Gra się fajnie.
Poleciłabyś innym dzieciakom tę grę?
– Tak. Bawcie się dobrze!
Klopsiki i inne zjawiska pogodowe to growa wersja sympatycznej animacji, która niedawno weszła do naszych kin. Jej bohaterem jest niejaki Flint Lockwood.
Wszystko zaczyna się jak w filmie. Flint, zwariowany naukowiec, konstruuje coraz to nowe wynalazki. Wszystkie okazują się pomyłką i w sposób niesłychany zaburzają życie miłego, spokojnego miasteczka. Ostatnim pomysłem Flinta jest maszyna zamieniająca wodę w jedzenie, która na początku działa całkiem nieźle: z nieba – zamiast deszczu – spadają produkty spożywcze. Ale maszyna się psuje-buntuje i z nieba spada coraz więcej pokarmu. To grozi miasteczku zagładą.
Tu zaczyna się gra właściwa, czyli walka na jedzenie. Rzucamy ciastkami, hamburgerami, makaronem all dente i co tam jeszcze ludzkość w kwestii kulinarnej zdołała wymyślić. My – czyli Flint – możemy skorzystać z wielu wynalazków ułatwiających grę. A wszystko na 20 poziomach.
Mamy dla was PIĘĆ gier Klopsiki i inne zjawiska pogodowe.
Wyślij do nas SMS o treści dw.gra.klops z imieniem, nazwiskiem i adresem na numer 72601 (koszt SMS-a: 2 zł + VAT).
Na SMS-y czekamy do 15 października.