Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

29 marca 2011 r.
20:27
Edytuj ten wpis

Sweex Wi-Fi Internet Radio: Czy to jest fajne?

Sweex Wi-Fi Internet Radio M220
Sweex Wi-Fi Internet Radio M220

Sweex Wi-Fi Internet Radio M220 łączy w sobie funkcje radia internetowego, klasycznego radia, odtwarzacza muzyki i budzika. Sprawdzamy, jak sobie radzi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Urządzenia do odtwarzania muzyki z Internetu stają się coraz popularniejsze, to zresztą zrozumiałe: wszystko zmierza w tym kierunku, w realnym świecie uruchomienie stacji radiowej wymaga koncesji, pozwoleń, nadajników, koszmarnie drogiego sprzętu. W Internecie można to zrobić prościej i taniej.

Dzięki temu podłączając się do sieci mamy ogromny wybór zarówno stacji radiowych jak i serwisów oferujących muzykę na żądanie. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Dziś, szukając telewizora czy odtwarzacza DVD zwracam coraz częściej uwagę na możliwość podłączenia go do Internetu. Dlaczego? Bo to bardzo wygodne. Przyznacie sami, że dużo łatwiej jest wybrać plik z dysku sieciowego by wyświetlić go na telewizorze niż podłączać komputer czy przegrywać filmy na DVD. Z muzyką właściwie jest to całkiem oczywiste.

Sweex Wi-Fi Internet Radio M220 łączy w sobie funkcje radia internetowego, klasycznego radia, odtwarzacza muzyki i budzika. Prosta, estetyczna czarna obudowa z niebieskim wyświetlaczem LCD. Dobrze wykonana i sprawiająca solidne wrażenie. Może się podobać; na pewno nie razi. Może poza odrobinę za dużym, tęczowo mieniącym się logiem producenta ale to nieistotny detal.

Radio przyszło do redakcji w pudełku bez instrukcji. Nie jest tak źle – pomyślałem – zacznę test od intuicyjności interfejsu. I udało się bez problemów. Logowanie do sieci, wyszukiwanie plików na moim dysku sieciowym i internetowych stacji radiowych: szybko.

Logowanie do sieci za pomocą pokrętła jest, jak zwykle męczące, ale po chwili radio już gra, i to gra całkiem dobrze. Choć mnogość stacji radiowych do wyboru może onieśmielać. Na szczęście, można sobie przefiltrować ich liczbę według różnych kryteriów: tematycznych, muzycznych, lokalnych. Podobnie pliki muzyczne na dysku sieciowym możemy przeszukiwać po katalogach, nazwach plików, autorach czy albumach. Obsługiwane przez urządzenie typy plików to MP3, WMA i Real Audio.

Po wybraniu ulubionych stacji radiowych da się je przyporządkować przyciskom szybkiego wyboru, by później mieć do nich łatwiejszy dostęp. Generalnie konfiguracja zajmuje chwilę, bo i liczba oferowanych funkcji jest dość spora. Można ustawić pobieranie czasu z Internetu lub ręcznie ustawić datę i godzinę, a w następnej kolejności wybrać budzik. Wtedy, o wybranej godzinie, radio obudzi nas albo okropnym – jak wszystkie budziki brzęczykiem – albo ulubioną stacją radiową czy ostatnio granym utworem. Możemy ustawić dwa takie alarmy i odwlekać chwilę wyjścia z łóżka funkcją drzemki.

W przypadku problemów z siecią Sweex Wi-Fi Internet Radio ma tę sympatyczną cechę, że jest radiem w klasycznym tego słowa znaczeniu: za pomocą teleskopowej anteny możemy odbierać tradycyjne fale radiowe FM w zakresie 87,5–108 MHz.

Jakość dźwięku, wykonanie i funkcjonalność oceniam bardzo wysoko. Pewien kłopot, w testowanym przeze mnie egzemplarzu, stanowiła tendencja do zapominania przez radio loginu do sieci Wi Fi co sprawiało że procedurę konfiguracji trzeba było powtarzać od nowa. Ale zarówno jakość i funkcjonalność urządzenia a także jego cena sprawia że szukając do domu radia warto zainteresować się ofertą Sweex’a.

Pozostałe informacje

W pierwszym meczu w 2025 roku Górnik Łęczna zremisował na swoim stadionie z ŁKS Łódź

Górnik Łęczna zaczyna rundę wiosenną od domowego remisu

Ciekawy, dynamiczny mecz w Łęcznej z udziałem tamtejszego Górnika, ale bez zwycięstwa. W niedzielę zielono-czarni na inaugurację rundy wiosennej zremisowali 2:2 z ŁKS Łódź. Zarówno gospodarze jak i ekipa z Łodzi po końcowym gwizdku mieli prawo odczuwać niedosyt

Częściowo wyburzona stołówka
Lublin

Zagadka remontu wojskowej stołówki na Majdanku

To jest niegospodarność. Najpierw wyremontowali cześć budynku, potem wstawili nowe okna, a na koniec wzięli za wyburzanie – tak czytelnik opisał nam sytuację, jaką zaobserwował na terenie kompleksu wojskowego przy ul. Męczenników Majdanka w Lublinie. Chodzi o remont wojskowej stołówki.

Motor w dwóch kolejkach w 2025 roku dopisał do swojego konta jeden punkt

Jagiellonia Białystok - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Jagiellonia BIałystok - Motor Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.

Jarosław Niemiec - związkowiec podczas strajku głodowego

Jak będzie przyszłość górników z Bogdanki? Jutro zaczyna pracę specjalny zespół

Jutro, 17 lutego, zacznie pracę powołany w ubiegłym tygodniu Zespołu ds. transformacji regionów. Chodzi o przyszłość górników z Bogdanki, ale także energetyków z Połańca czy Kozienic. Tymczasem zarząd kopalni poinformował rekordowym odpisie w wysokości 1 miliarda 249 mln zł.

Padwa Zamość wygrała w Legnicy 35:34

Padwa Zamość wygrała w Legnicy, AZS AWF gorszy od Stali Mielec

Nasze drużyny po wielu tygodniach przerwy w końcu wróciły do walki o punkty. KPR Padwa Zamość pokonała Siódemkę Miedź Huras Legnica. AZS AWF Biała Podlaska nie dał za to rady Handball Stali Mielec.

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium