Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Gry

26 marca 2010 r.
16:13
Edytuj ten wpis

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Co będzie w grze, czyli fakty i domysły

100 nagród, 1,5 miliona sprzedanych pudełek i budżet w wysokości 27 milionów zł. A nowy Wiedźmin ma być we wszystkim lepszy. Zapowiedź gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W środę serwis GameTrailers jako pierwszy zaprezentował oficjalny filmik zapowiadający polską megaproduckję. W ciągu 48 godzin obejrzało go ponad 300 tys. ludzi z całego świata.

Na czwartkowej prezentacji w Warszawie też były tłumy. I choć CD Projekt prezentował i inne gry, to wszyscy czekali na Wiedźmin 2: Zabójcy Królów autorstwa CD Projekt RED. Nowy wiedźmin ma być we wszystkim naj. Twórcy mówią krótko: najładniejszy, najbardziej rozbudowany, najbardziej dorosły... Żeby nie być gołosłownym, pokazali fragmenty gry. Robiły wrażenie...

Wielkie różnice

Pierwszy Wiedźmin powstał na silniku graficznym Aurora. W swoich czasach był dobry i gier fabularnych idealny. Tyle, że Wiedźmin powstawał ponad 5 lat, a to w grafice komputerowej szmat czasu.

Dla nowego Geralta CD Projekt RED stworzył nową technologię przystosowaną do tworzenia skomplikowanych i nieliniowych gier RPG. I to, co zobaczyliśmy na pokazie wyglądało naprawdę doskonale.

Elficki las, w którym Geralt wraz z Triss poszukują ruin świątyni był niemal żywy. Pełen gry świateł i cieni, falującej roślinności, stworzeń, pięknie zrobionych wielkich drzew. Różnica między 1 a 2 Wiedźminem jest tu kolosalna.
Wielkie dylematy

Podobnie z animacją postaci, które wyglądają lepiej i bardziej szczegółowo. To widać zwłaszcza dialogach. Są zrobione w sposób bardziej filmowy; kamera pokazuje nam z rozmówców z różnych ujęć, a ich mimika jest dostosowana do dialogu.

Tu kolejna duża nowość: pewne kwestie dialogowe będziemy musieli wybrać na czas. Będzie się tak działo w newralgicznych sytuacjach i jeżeli szybko czegoś nie wybierzemy, będzie źle. Jak to w życiu.

Ta nowinka wiąże się ściśle z tym, z czego zasłynął pierwszy Wiedźmin: dorosłości fabuły i psychologicznej szarości świata. W tej grze nie chodziło o walkę ze smokiem i nikt tu nie był dobry czy zły. Również kierowana przez nas postać musiała dokonywać wyborów, które nie pozostawiały jej kryształowo czystej. To się graczom podobało i w "2” ten system ma być jeszcze bardziej złożony.
Wielkie oczekiwania

O fabule nie wiadomo za wiele. Akcja rozpoczyna się 2 miesiące po zakończeniu jedynki. Po stłumieniu rebelii Bractwa Płonącej Róży oraz ocaleniu życia króla Foltesta, Geralt trafia w sam środek politycznej zawieruchy w królestwie Temerii.

Wiedźmin wspiera monarchę w jego misji przywrócenia porządku w prowincji. Ostatni bastion Bractwa w końcu ulega królewskiej armii. Na drodze do pokoju stoi już tylko zbuntowany zamek Baronowej La Valette, która odseparowała się od królestwa. Miesiąc po próbie zabójstwa Foltesta, jego armie stają u wrót zamku, przygotowując sie do ostatecznej bitwy.

Geralt zaczyna swoja przygodę od próby wyjaśnienia tożsamości grupy zabójców odpowiedzialnych za zamachy na władców Północnych Królestw. Chce poznać powiązania z wiedźminami oraz motywy ich działalności.
I trochę szczegółów

Twórcy zdradzili nam jeszcze parę rzeczy. Czas rozgrywki ma być krótszy niż w pierwszym Wiedźminie, ale – jak to określili – ten czas spędzimy bardziej intensywnie.

Fabuła będzie się rozgrywała na dwóch: politycznej związanej z poszukiwaniem zabójców władców Północnych Królestw oraz osobistej: tu Geralt będzie poszukiwał własnej tożsamości. A wszystko w żyjącym i rządzącym się własnymi prawami świecie.

Geralt nie będzie też ograniczony w swoich ruchach: przeskakiwanie przeszkód, wspinanie się: to oczywiście nie zrewolucjonizuje rozgrywki, ale uczyni ją płynniejszą i bardziej realistyczną (w końcu wszyscy, którzy grali w "jedynkę” narzekali, że Geralt nawet głupiego płotka nie może przeskoczyć...)

Dorastanie bohatera

Jak RPG, to oczywiście rozwój postaci i zadania dodatkowe. Te ostatnie mają być:
A. związane z fabułą
B. ciekawe, tzn. nie będą się ograniczały do idź, utłucz i przynieś mi pięć ogonów rusałki bagiennej.

Natomiast system rozwoju postaci skrywają jeszcze mroki tajemnicy. Ma być rozbudowany względem jedynki, a wybór rozwoju poszczególnych cech postaci będzie wpływał na sposób przebiegu rozgrywki. Nie wiadomo, co to oznacza, ale rozwój bohatera ma się opierać się na trzech specjalizacjach: miecza, magii i alchemii. Plus nowy system mutagenów.

Nie będzie natomiast skalowania poziomu przeciwników. Wraz z rozwojem naszej postaci słabi przeciwnicy są bardzo łatwi do pokonania, ponieważ ich wytrzymałość nie dostosowuje się do naszej.

Większość współczesnych gier nie opiera się na tym systemie, gdyż utrudnia on tworzenie i balansowanie poziomu trudności gry. Twórcy Wiedźmina 2 postawili jednak przede wszystkim na satysfakcję gracza, a nie upraszczanie mechaniki gry.

W tym wszystkim jest tylko jedna zła wiadomość: premiera dopiero wiosną 2011 roku...

Pozostałe informacje

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

Urodzinowy weekend
foto
galeria

Urodzinowy weekend

Naprawdę trudno w to uwierzyć, ale Helium Club jest z nami już 10 lat. Jeden z najpopularniejszych klubów w Lublinie obchodził swoje urodziny. Impreza odbyła się w myśl zasady albo grubo albo wcale. Faktycznie tak było, co można zobaczyć w naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawił Lublin.

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki
historia, zdjęcia
galeria

Przemysłowy Lublin w dobie PRL. Zobacz jak wyglądały lubelskie fabryki

W czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej Lublin był jednym z liczących się ośrodków przemysłowych w ówczesnej Polsce. W mieście powstały nowe zakłady przemysłowe i fabryki: Fabryka Samochodów Ciężarowych, Zakłady Metalurgiczne „Ursus”, Lubelskie Fabryki Wag czy Lubelska Fabryka Maszyn Rolniczych.

Piłkarze Motoru w dwóch wiosennych kolejkach zapisali na swoim koncie tylko punkt. Ostatnio przegrali w Kielcach 0:1

Motor kontra Jagiellonia. Beniaminek sprawdzi formę mistrza

Po meczach z rywalami znajdującymi się w strefie spadkowej czas na zupełnie inne spotkanie. W niedzielę o godz. 17.30 Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z mistrzem Polski – Jagiellonią Białystok. Transmisja tradycyjnie na Canal+ Sport 3.

Poloneza zatańczyli w szkole - bal ZSO nr 1 im. KEN w Puławach
zdjęcia, wideo
galeria
film

Poloneza zatańczyli w szkole - bal ZSO nr 1 im. KEN w Puławach

Tuż przed feriami, w sobotę, 15 lutego, w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej bawili się uczniowie ostatnich klas II LO. Były piosenki, kwiaty, polonez, walc oraz parodiowanie wychowawców.

Poloneza czas zacząć. Studniówka XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie
ZDJĘCIA / WIDEO
galeria
film

Poloneza czas zacząć. Studniówka XXX LO im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie

Uczniowie z XXX Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Twardowskiego w Lublinie bawili się do białego rana na swojej studniówce.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium