Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zaawansowanie prac przy tej inwestycji sięga już 85 proc. Jeśli specjaliści ze Strabaga mówią prawdę, budowa pierwszego etapu obwodnicy Nałęczowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 830 zostanie ukończona jeszcze w tym roku. Jej koszt to ponad 125 mln zł.
Nie tylko budowę bazy śmigłowców wojskowych, ale także „drugą Szkołę Orląt” zapowiedział dziś wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej. W Porcie Lotniczym Lublin w Świdniku podpisano list intencyjny w sprawie budowy wspomnianej bazy wojskowych śmigłowców. Ma to być także impuls dla inwestorów z branży, którzy mogliby lokować swoje zakłady na 500-hektarach gruntów w okolicach planowanej bazy śmigłowców.
Ekolodzy przegrywają 1:0 w batalii o spalarnię śmieci w Kraśniku. Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lublinie utrzymało decyzję środowiskową dla budowy Zakładu Odzysku Energii (ZOE, spalarnia odpadów), z rygorem natychmiastowej wykonalności. Nie oznacza to jednak początku budowy czy końca administracyjnej batalii.
Dziś, o godz. 10, wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz, minister obrony narodowej, podpisał list intencyjny w sprawie budowy bazy wojskowych śmigłowców w Porcie Lotniczym Lublin. Michał Moskal (PiS) chwali ten ruch, bo w maju ubiegłego roku zapowiadał powstanie takiej jednostki. Być może w wojskowej części Portu Lublin będą stacjonować amerykańskie śmigłowce.
W centrum przesiadkowym „Przystanek Kraśnik” oficjalnie zaprezentowano 4 nowe autobusy, które trafiły do taboru kraśnickiego MPK. Dwa z nich już pojawiły się na ulicach miasta i przystankach autobusowych obsługiwanych przez miejską spółkę. Dwa kolejne pojawią się przed świętami. Wszystkie cztery pojazdy marki MAN to nowoczesne autobusy elektryczne.
Już wiadomo, jak po rozbudowie ma wygląda szpital w Tomaszowie Lubelskim. Wykonawca pokazał wizualizacje. Na poniedziałek zaplanowano podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego.
Dwa lata potrwa budowa nowej sali sportowej przy ul. Szkolnej w Lubartowie. W piątek samorządowcy, przedstawiciele wykonawcy oraz przyszli użytkownicy obiektu spotkali się, by wspólnie wmurować akt erekcyjny.
68-latek myślał, że wzbogaci się na inwestycjach w akcje. Brał pożyczki, wpłacał kolejne pieniądze i finalnie został z pustym kontem.
O 380 metrów kwadratowych powiększył się budynek Akademii Zamojskiej przy ul. Zamoyskiego. W dobudowanym skrzydle powstała duża, nowoczesna, klimatyzowana aula. Pojawiło się wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami.
Chodzi o rejon ulicy Węglarza oraz Lubelskiego Lipca’80. Ma to związek z realizowanymi tam inwestycjami drogowymi.
Bez odpowiedniego żywienia nie ma odpowiedniego leczenia. Są jednak pacjenci, którzy w tradycyjnej formie nie mogą ani jeść, ani przyjmować leków. W szpitalu „papieskim” w Zamościu otwarto w środę pracownię, w której mają powstawać żywieniowe mieszaniny dla chorych wymagających specjalnych terapii.
Kilkadziesiąt hektarów terenu w Białej Podlaskiej wciąż czeka na odrolnienie. Zdaniem radnego Wacława Zemke w tym miejscu mogłoby powstać piękne osiedle. Urzędnicy zapewniają, że procedury planistyczne są w toku.
Szpitalny Oddział Ratunkowy w Łęcznej być może już w najbliższy piątek, a na pewno w poniedziałek, przyjmie pierwszych pacjentów po gruntownej przebudowie. Za ponad 10 milionów złotych przyszykowano najnowszy w kraju oddział ratunkowy, gotowy do działania w ekstremalnie trudnych warunkach pandemii czy masowej katastrofy. Jego przebudowa wiąże się także z rosnącą, z roku na rok, liczbą turystów odpoczywających na pobliskim pojezierzu.
Wielka rozbudowa portu przeładunkowego w Małaszewiczach ruszy w tym roku. Ważna dla regionu inwestycja stała się elementem kampanii wyborczej.
Wybudowana w 2019 roku ulica Koncertowa ma być wzmocniona. Urzędnicy tłumaczą to obecnością wojska w mieście.
Dwie zamojskie firmy zgłosiły się do przetargu na remont zabytkowego Domu Centralnego na Starym Mieście w Zamościu. Oferta każdej z nich przekracza nieco założony przez miasto budżet.
Za trzy lata urzędnicy starostwa wprowadzą się do nowej siedziby. Umowa z wykonawcą została podpisana.
Mieszkańcy ulicy Kościuszki chcą jej remontu, ale nie kosztem wycinki drzew. Chociaż wykonawca przebudowy jest już wybrany, to ludzie domagają się teraz konsultacji społecznych, których wcześniej zabrakło.
Projekt budowy linii kolejowej do Kraśnika Fabrycznego stoi pod znakiem zapytania. PKP Polskich Linii Kolejowych szuka nowej lokalizacji przystanku Kraśnik Fabryczny lub skróci linię do przystanku Kraśnik Piaski. Na przeszkodzie stoi tragiczna historia II Wojny Światowej.
Na zorganizowanej w czwartek konferencji posłowie i miejscy politycy PiS wypowiedzieli się na temat infrastruktury kolejowej w województwie. Jak twierdzą, jeśli będą rządzić w sejmiku, zamierzają dopilnować, aby w województwie powstała Lubelska Kolej Aglomeracyjna.