Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Swój plan budowy spalarni odpadów przedstawiła oficjalnie firma związana ze Zbigniewem Jakubasem, jednym z najbogatszych Polaków. Do Urzędu Miasta złożyła wniosek o decyzję środowiskową. Zdaniem prezydenta Lublina uruchamianie tego typu instalacji jest wręcz koniecznością.
Jeszcze przez cały lipiec w miejskim parku będzie słychać piły. Choć już teraz zirytowani mieszkańcy krytykują prace sugerując, żeby władze sobie pensję obcięły a nie robiły wycinkę. Protestów pewnie będzie więcej, bo z parku zniknie co dziesiąte drzewo. Mają być nowe ale trudno znaleźć kogoś, kto je posadzi
Nawet o kilkadziesiąt milionów złotych mogą wzrosnąć koszty budowy Dworca Metropolitalnego w Lublinie. Przyznał to publicznie prezydent miasta na spotkaniu z mieszkańcami. Od rozpoczęcia budowy Ratusz dołożył do niej już 18 mln zł.
Jest wyrok sądu i miażdżąca opinia Towarzystwa Urbanistów Polskich. Mimo to miasto na działki w ścisłym centrum Lublina, przy ul. Karmelickiej, wystawiło już trzy wuzetki korzystne dla inwestora. A tym deweloperem jest spółka byłego przewodniczącego Rady Miasta Lublin. Piotr Kowalczyk to prywatnie dobry znajomy prezydenta miasta.
Demonstrację przeciw planom budowy szybkiej kolei zapowiadają na piątek mieszkańcy Krasnegostawu. Przez miasto ma przebiegać jedna z linii do Centralnego Portu Komunikacyjnego, czyli nowego lotniska planowanego pod Warszawą.
Dwa miesiące pozostały do skończenia budowy parkingu obok starej pętli trolejbusowej na Majdanku.
Do końca lipca gotowy ma być projekt przebudowy głównej alei parku Rury na dnie wąwozu między osiedlami LSM a Czubami. Dokumentacja powinna uwzględniać m.in. wykonanie odrębnej drogi dla rowerzystów. Kiedy można się spodziewać budowy?
O pozwolenie na budowę bloku mieszkalnego przy ul. Choiny wystąpił do Urzędu Miasta jeden z lubelskich deweloperów. Jego budowa mogłaby ruszyć jesienią. Ma to być zalążek nowego osiedla, na którego powstanie zgodziła się Rada Miasta.
Nowy przystanek kolejowy ma powstać w podlubelskich Łagiewnikach, co ułatwi m.in. dostęp do plaży nad Ciemięgą. Kolej ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i wykonanie przystanku. Zamierza też przebudować perony w Kraśniku oraz Zamościu.
Władze Świdnika zamawiają halę pneumatyczną, którą od jesieni do wiosny przykrywane ma być boisko piłkarskie przy ul. Sportowej. Burmistrz ogłosił już przetarg obejmujący wykonanie hali z niezbędnymi urządzeniami i budowlami towarzyszącymi.
Jest koncepcja inwestycji, perspektywa wydania kilkudziesięciu milionów złotych oraz nadzieja, że po wielu latach przerwy na tor kartingowy w Biłgoraju, znowu wrócą wyścigi gokartów i duże imprezy motoryzacyjne.
Biała Podlaska nie dostała dofinansowania z Polskiego Ładu na budowę nowego mostu. Poseł PiS, Dariusz Stefaniuk uważa, że samorząd za mało za tym lobbował. Z kolei, Prezydent Michał Litwiniuk (PO) zarzuca parlamentarzyście „polityczną złośliwość”.
Miała być wielka inwestycja, ale już na pewno jej nie będzie. I nie ma znaczenia, jak NSA oceni decyzję konserwatora zabytków, który teren dawnego cmentarza żydowskiego wpisał do rejestru zabytków. – My na tym gruncie nie wbijemy łopaty – zapowiada przedstawiciel firmy, która zamierzała budować w Biłgoraju centrum handlowe.
Wcześniej była „rozpacz”, a teraz rekord. Powiatowi parczewskiemu przybyło na konto 32 mln zł z rządowego programu Polski Ład. W ubiegłorocznej edycji jako jedyny w regionie powiat nie dostał ani złotówki.
Na początku przyszłego roku ma zacząć działać nowa gorzelnia Stocka przy ulicy Krochmalnej. Na postawienie czekają już kolumny destylacyjne, które powstały w Indiach.
Rekordowe inwestycje drogowe w powiecie radzyńskim muszą poczekać. Samorząd unieważnił dwa przetargi, bo nie ma pieniędzy by dołożyć do wkładu własnego.
Są pieniądze na teatr w dawnym młynie, plażę na deptaku czy przebudowę jednego z parków. Miasto dostało je z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu.
Już wiadomo, jakie projekty zrealizuje gmina Opole Lubelskie, która starała się o pieniądze z Polskiego Ładu. W sumie to ponad 10,6 mln zł
– Miała być nowa nawierzchnia, a wyszła kpina– oburza się mieszkaniec gminy Zalesie. Przez świeżą warstwę asfaltu w Kolonii Horbów zaczęła przebijać trawa. Wójt gminy problemu nie widzi. Ale firma odpowiedzialna za inwestycję ma to poprawić.
Rozwiązana została umowa na budowę nowego biurowca dla Urzędu Miasta. Wykonawca uznał, że nie może wywiązać się z umowy za obiecaną cenę, bo koszty wzrosły o 25 proc. Z kolei miasto nie miało podstawy prawnej do zwiększenia mu zapłaty.