Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

koronawirus

1 czerwca 2021 r.
11:28

Jak namówić do zastrzyku? Gminy kręcą filmy, rząd zapłaci najszybciej szczepiącym

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 2 A A
Od 1 lipca ruszy Loteria Narodowego Programu Szczepień. Każdy zaszczepiony będzie mógł wylosować nagrody pieniężne, samochód hybrydowy czy hulajnogi
Od 1 lipca ruszy Loteria Narodowego Programu Szczepień. Każdy zaszczepiony będzie mógł wylosować nagrody pieniężne, samochód hybrydowy czy hulajnogi (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

W tym tygodniu Biała Podlaska wypuści spot filmowy promujący szczepienia przeciwko COVID-19. Inne miasta w regionie również starają się zachęcać swoich mieszkańców do szczepień. Rząd dla najszybciej szczepiących gmin obiecuje pieniądze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do tej pory z powszechnych szczepień w samorządowym punkcie w Białej Podlaskiej skorzystało ok. 2500 osób. – Zainteresowanie nie spadło – przekonuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu. Ale gdy uruchamiano ten punkt, miasto zapewniało, że jest on przygotowany, aby codziennie obsłużyć nawet 500 osób. Tymczasem, pacjenci niezbyt chętnie chcą się szczepić AstraZenecą. Ostatnio zalegało tu pół tysiąca tych szczepionek.

– Szczepienia promować warto i będziemy to robić w Białej Podlaskiej – zaznacza rzeczniczka. Dlatego, w tym tygodniu swoją premierę będzie miał spot „Zadbaj o przyszłość, zaszczep się na życie”. – Spot zaprezentuje mieszkańców miasta, przedstawicieli różnych środowisk – zapowiada Kuc-Stefaniuk. Wystąpią w nim m.in. pracownicy medyczni i inne osoby bezpośrednio zaangażowane w walkę z pandemią. Ponadto w przestrzeni miasta pojawią się bannery akcji.

– Spot kręcą i montują pracownicy Bialskiego Centrum Kultury w ramach swoich obowiązków. Natomiast osoby, które się w niego zaangażowały, zrobiły to społecznie – zaznacza Kuc-Stefaniuk.

Rzeczniczka bialskiego szpitala Magdalena Us wylicza, że w szpitalnych punktach do tej pory podano tu 29 313 dawki szczepionki, w tym drugą dawką zaszczepiono 8 873 osoby. Całe miasto liczy ok. 57 tys. mieszkańców.

Miasto Lublin prowadzi akcję informacyjną, aby dotrzeć do mieszkańców w różnym wieku. – Liczymy, że działania MOPR pozwolą na przekonanie do szczepień podopiecznych nie tylko w domach pomocy społecznej, ale też w placówkach opiekuńczo-wychowawczych oraz w miejscach zamieszkania – zaznacza Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta Lublin. – Odbiorcami naszych działań są też uczniowie szkół ponadpodstawowych, ich rodzice oraz kadra nauczycielska i pracownicy. W promowanie szczepień wśród młodzieży zaangażowana została również Młodzieżowa Rada Miasta – dodaje sekretarz. Wkrótce w mieście pojawić się mają plakaty zachęcające do szczepień w hali „Icemania”.

– Regularnie publikujemy informacje dotyczące działalności punktu szczepień na naszych kanałach społecznościowych – mówi Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma. To miasto film promujący szczepienia zrealizowało już na początku roku. – Wzięli w nim udział lekarze, pielęgniarki, a także dyrektor chełmskiej przychodni, który zresztą przyjął szczepionkę podczas nagrywania materiału – zaznacza Zieliński.

W Zamościu samorządowy punkt szczepień działa od 5 maja. – W mieście pojawiły się bilbordy informujące o tym – zaznaczają urzędnicy z tamtejszego magistratu.

Przypomnijmy, że rząd chce nagradzać te samorządy, w których mieszkańcy najszybciej się szczepią. – Chcemy wprowadzić pewien rodzaj rywalizacji. Dla pierwszych 500 gmin, które osiągną wskaźnik zaszczepienia na poziomie co najmniej 75 proc. chcemy przeznaczyć po 100 tys. zł na gminę na dowolny cel, inwestycje czy rozdysponowanie po funduszach sołeckich – zapowiedział kilka dni temu Michał Dworczak, pełnomocnik rządu ds. szczepień. Poza tym, gmina rekordzistka w skali Polski dostanie dodatkowo 2 mln zł.

Od 1 lipca ruszy Loteria Narodowego Programu Szczepień. Każdy zaszczepiony będzie mógł wylosować nagrody pieniężne, samochód hybrydowy czy hulajnogi.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Niedługo po odkryciu tragicznej śmierci Weroniki H. jej 35-letni syn został zatrzymany

Syn pobił matkę na śmierć. Jest akt oskarżenia

Bił matkę po twarzy, uderzał jakimś tępym narzędziem, gdy się przewróciła, jeszcze ją docisnął, a głową kobiety uderzył o podłogę. 74-letnia Weronika H. nie przeżyła. Jej syn będzie odpowiadał za zabójstwo przed sądem. Grozi mu nawet dożywocie.

Bogdan Krześniak to były działacz PSL-u, który w ostatniej kadencji reprezentował barwy PiS w radzie powiatu puławskiego. W ostatnich wyborach, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości, otrzymał 626 głosów, co zapewniło mu mandat. Tuż przed pierwszą sesją, lekceważąc podpisane umowy, zmienił polityczne barwy

Zabrał władzę puławskiemu PiS-owi. "Zraziłem się do nich"

Głos jednego radnego zdecydował o tym, że władze w powiecie puławskim trafiła w ręce Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Radnego, który swój mandat otrzymał startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Rozmawiamy z Bogdanem Krześniakiem, nowym członkiem zarządu, który zmienił polityczne środowisko.

Oranżeria w Radzyniu

Nowi radni chcą uchylić dyskryminacyjną kartę. Odblokują środki unijne?

Samorządowa Karta Praw Rodzin ma charakter ideologiczno- polityczny - piszą radni z Radzynia Podlaskiego w uzasadnieniu do uchylenia tego dokumentu. Miasto straciło już szansę na unijne dofinansowanie przez kartę.

Burze i grad. IMGW wydaje alerty dla całego województwa

Burze i grad. IMGW wydaje alerty dla całego województwa

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla wszystkich powiatów. Prognozowane są silne ulewy, burze i opady gradu.

Marsz dla Życia i Rodziny w 2023 roku

Okażą wdzięczność za życie maszerując ulicami Lublina

„Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Pod takim hasłem, w Dzień Matki ulicami Lublina przejdzie tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny.

Sprzęt od WOŚP trafi na oddział pulmonologiczny

Fundacja WOŚP robi prezent szpitalowi. Podaruje sprzęt dużej wartości

To już pewne. Do Zamojskiego Szpitala Niepublicznego trafi sprzęt o wartości przeszło miliona złotych. Trafi na oddział chorób płuc. Przekaże go Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Miał lepkie ręce. Odpowie w multirecydywie

Miał lepkie ręce. Odpowie w multirecydywie

Okradał kobiety na cmentarzu, zrywał naszyjniki z szyi i zabrał pieniądze przedszkolnej pedagog. Teraz może posiedzieć za kratkami nawet kilkanaście lat.

Wyczekiwany przetarg ogłoszony. PKP sypią milionami na remont dworca
galeria

Wyczekiwany przetarg ogłoszony. PKP sypią milionami na remont dworca

Wyczekiwany przetarg w końcu został ogłoszony. Kolejowa spółka szuka firmy, która wyremontuje dworzec PKP w Łukowie. W środku powstanie sala widowiskowa Łukowskiego Ośrodka Kultury.

Najpierw samochodem, a potem pieszo. Tak pijany kierowca uciekał przed policją

Najpierw samochodem, a potem pieszo. Tak pijany kierowca uciekał przed policją

37-latek miał ponad dwa promile i brak uprawnień do kierowania pojazdem. Grozi mu więzienie

Pożar ciężarówki na drodze ekspresowej. Są utrudnienia

Pożar ciężarówki na drodze ekspresowej. Są utrudnienia

Na drodze S12/S17 doszło do pożaru pojazdu dostawczego. Zablokowany jest prawy pas ruchu

Renomowana strzelnica w Lublinie SCHRON

Renomowana strzelnica w Lublinie SCHRON

Szukasz ekscytującej rozrywki w Lublinie? Znudziły Ci się zwykłe wyjścia do kina, restauracji, czy na basen i potrzebujesz odrobiny adrenaliny? Jest na mapie Lublina miejsce, gdzie można świetnie bawić się zarówno samemu, jak i z grupą przyjaciół.

Czym jest postcrossing? Czy to dobry pomysł na hobby?

Czym jest postcrossing? Czy to dobry pomysł na hobby?

Na pewno wiele osób zastanawia się, czym jest postcrossing. To międzynarodowy projekt, który pozwala na wysyłanie i otrzymywanie pocztówek od osób na całym świecie. Jego historia zaczęła się w roku 2005 za sprawą Portugalczyka Paulo Magalheasa. Dzisiaj w programie zarejestrowanych jest kilkaset tysięcy osób z ponad 200 krajów.

Silna chmura burzowa przeszła w niedzielę wieczorem przez powiat opolski i wschodnią cześć powiatu lubelskiego

Grad zniszczył lubelskie uprawy malin. Dramat w owocowym zagłębiu

Niedzielny grad zdewastował uprawy owoce w okolicach Opola Lubelskiego, Chodla, Przytyku, Białowody, Wandalina, Chruśliny, Urzędowa, Bełżyc. Dziś do rolników jedzie Krzysztof Komorski, wojewoda lubelski.

Granica nie do przejścia dla wroga. Presja nielegalnej migracji rośnie

Granica nie do przejścia dla wroga. Presja nielegalnej migracji rośnie

Rząd chce jeszcze bardziej umacniać polską granicę z Białorusią. Specjalne fortyfikacje mają odstraszyć wroga. „Tarcza Wschód” pochłonie 10 mld złotych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium