Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Opole Lubelskie

18 lipca 2022 r.
11:34

Piękne boisko wyznacza standardy, teren wokół przeraża. To drugie ma się zmienić

Autor: Zdjęcie autora agdy
Na zmiany wokół gminnego stadionu czekają też zawodniczki z LSK Wilki Wilków, które niedawno okazały się być szóstą drużyną Mistrzostw Polski Mała Piłkarska Kadra Czeka Zamość 2022
Na zmiany wokół gminnego stadionu czekają też zawodniczki z LSK Wilki Wilków, które niedawno okazały się być szóstą drużyną Mistrzostw Polski Mała Piłkarska Kadra Czeka Zamość 2022 (fot. UG Wilków)

Gminne boisko jest zadbane niczym stadion Legii. Kierowcy się zatrzymują, by zrobić zdjęcia. Znacznie gorsze wrażenie robi sąsiedztwo idealnej murawy. Ale to ma się zmienić. Jest za co.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Wilkowie szykują się zmiany jakościowe. Jest szansa na zmianę otoczenia stadionu, z którego gmina słynie.

– Jest przez naszych pracowników utrzymywany niczym stadion Legii. Naokoło susza, a u nas majstersztyk. Ale otoczenie wymaga zmiany i to od lat. Dlatego pieniądze bardzo się przydadzą, choć gdyby nie one i tak byśmy się tym zajęli. Teraz po prostu zrobimy więcej – zapowiada Daniel Kuś, wójt gminy Wilków.

Mieszkańcy podobno się już do fatalnej nawierzchni parkingu przyzwyczaili, do tego, że nie jest on oświetlony. Nie zwracają uwagi na metalowe elementy, do których kiedyś przywiązywano bydło, bo działał tu weterynarz. Ale w rzeczywistości to widzą, zwłaszcza, że otoczenie kontrastuje z zadbaną murawą.

– Od dwudziestu lat pisałem do gminy pisma w tej sprawie. Wiele rzeczy robimy sami, w czynie społecznym ale to nie wszystko. Dla mnie najpilniejszą sprawą są „śpiący policjanci”, bo przejście, żeby się dostać na boisko jest niebezpiecznym miejscem. Po otwarciu mostu w Kamieniu, mamy bardzo duży ruch aut, cały Śląsk jedzie tędy do Kazimierza. Jest ograniczenie prędkości, ale niewiele daje – mówi Marek Daczka, który od kilkudziesięciu lat dba o jakość boiska w Szczekarkowie.

Zostało stworzone pod koniec lat 90. ubiegłego wieku na placu ówczesnej gminnej spółdzielni. Gruntownie odnowione po zniszczeniu przez powódź w 2010 roku leży po jednej stronie szosy. Po drugiej jest budynek zaadaptowany na siedzibę klubu Wilki Wilków i całe zaplecze.

– Tunelu się nie da wybudować, musi być jak jest – dodaje pan Marek, który żartobliwie przyznaje, że sąsiedztwo ruchliwej szosy robi mu reklamę, bo kierowcy się zatrzymują, pytają, czy mogą wejść na murawę, zrobić zdjęcia.

– Zawsze się zgadzam, bo co to za boisko, którego nie można deptać. Tłumaczę, że to kwestia dobrego nawożenia, podlewania, koszenia, nawożenia, podlewania, koszenia. Tyle. Trzeba się słuchać trawy, a znam każdy jej centymetr – tłumaczy.

Na liście inwestycji, które jego zdaniem by się przydały w sąsiedztwie, są też ławeczki i altanka, która by służyła do wypoczynku dla zawodników czy spotkań po meczach.

– To jest obiekt wymagający remontu. Część dachu została uszkodzona podczas zeszłorocznej burzy, deszcz zalewał klub. Sytuacja została opanowana, ale to nie zmienia faktu, że potrzebne są gruntowne naprawy. Przydałyby się nowoczesne sanitariaty czy szatnie. Nie mówiąc o parkingu, który jest wyboisty. Ale przede wszystkim brakuje u nas jeszcze co najmniej dwóch obiektów: zewnętrznego boiska do gry w piłkę siatkową i koszykówkę. Nie wszyscy muszą grać w „nogę”– mówi pani Joanna, mama dwóch piłkarek.

Świetnie zna zaplecze Wilków, bo najpierw starsza, a teraz młodsza córka, spędza tu bardzo dużo czasu jako członkini drużyny LKS Wilki Wilków. I też zwraca uwagę na sąsiedztwo drogi, na której panuje duży ruch. – Poprawa bezpieczeństwa osób przechodzących przez szosę jest bardzo potrzebna – dodaje.

Pytana, jak to się stało, że jej córki grają w piłkę nożną, wspomina, że starsza zaczęła chodzić na treningi trochę przez przypadek i zaczęło jej się to podobać.

– Wydawało mi się, że spróbuje i jej się znudzi, ale nie. Grała w drużynie kilka lat, teraz nadal chodzi na boisko ze znajomymi. Młodsza Lena poszła w ślady siostry. Kiedy zaczynała, mając 7-8 lat, była na boisku najmłodsza i najmniejsza. To bardzo dobry pomysł na spędzanie czasu. Począwszy od podniesienia odporności, bo obie, od kiedy zaczęły grać, przestały się przeziębiać; przez umiejętność działania w grupie, samodyscyplinę po taką życiową naukę ponoszenia porażek – tłumaczy mama piłkarek.

Jak szacuje Marek Daczka, około stu piłkarzy – od sześcioletnich dziewczynek przez członków drużyny Wilki Wilków po okazjonalnych graczy – korzysta z wypielęgnowanej murawy. I mniej reprezentacyjnego sąsiedztwa.

„Stworzenie miejsca aktywnego wypoczynku”, na który gmina dostała 1 176 tys. złotych to kwota przyznana w ramach Programu Inwestycji Strategicznych adresowanego do samorządów, na terenie których w przeszłości funkcjonowały PGR-y.

– W tym momencie nie mamy nawet projektu, dlatego szacuję, że efekty będą pod koniec przyszłego roku. Jeśli zostaną pieniądze, pomyślimy jeszcze na przykład o ogólnodostępnej siłowni na powietrzu – dodaje wójt, który podkreśla, że na poprawie estetyki i funkcjonalności otoczenia boiska skorzystają wszyscy mieszkańcy.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

W pierwszym meczu w 2025 roku Górnik Łęczna zremisował na swoim stadionie z ŁKS Łódź

Górnik Łęczna zaczyna rundę wiosenną od domowego remisu

Ciekawy, dynamiczny mecz w Łęcznej z udziałem tamtejszego Górnika, ale bez zwycięstwa. W niedzielę zielono-czarni na inaugurację rundy wiosennej zremisowali 2:2 z ŁKS Łódź. Zarówno gospodarze jak i ekipa z Łodzi po końcowym gwizdku mieli prawo odczuwać niedosyt

Częściowo wyburzona stołówka
Lublin

Zagadka remontu wojskowej stołówki na Majdanku

To jest niegospodarność. Najpierw wyremontowali cześć budynku, potem wstawili nowe okna, a na koniec wzięli za wyburzanie – tak czytelnik opisał nam sytuację, jaką zaobserwował na terenie kompleksu wojskowego przy ul. Męczenników Majdanka w Lublinie. Chodzi o remont wojskowej stołówki.

Motor w dwóch kolejkach w 2025 roku dopisał do swojego konta jeden punkt

Jagiellonia Białystok - Motor Lublin (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Jagiellonia BIałystok - Motor Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.30.

Jarosław Niemiec - związkowiec podczas strajku głodowego

Jak będzie przyszłość górników z Bogdanki? Jutro zaczyna pracę specjalny zespół

Jutro, 17 lutego, zacznie pracę powołany w ubiegłym tygodniu Zespołu ds. transformacji regionów. Chodzi o przyszłość górników z Bogdanki, ale także energetyków z Połańca czy Kozienic. Tymczasem zarząd kopalni poinformował rekordowym odpisie w wysokości 1 miliarda 249 mln zł.

Padwa Zamość wygrała w Legnicy 35:34

Padwa Zamość wygrała w Legnicy, AZS AWF gorszy od Stali Mielec

Nasze drużyny po wielu tygodniach przerwy w końcu wróciły do walki o punkty. KPR Padwa Zamość pokonała Siódemkę Miedź Huras Legnica. AZS AWF Biała Podlaska nie dał za to rady Handball Stali Mielec.

Domicjan Grabowski to puławianin, artysta, twórca grafik nawiązujących symboli miejskich, autor map oraz krytyk estetyki przestrzeni publicznej

"Żeby Puławy były bardziej puławskie"

Twórca najbardziej znanej, autorskiej mapy powiatu puławskiego nie spoczywa na laurach. O jego nowych projektach, miejskiej przestrzeni, architekturze, puławskich muralach, grafice oraz powodach wyrzucenia go z jednej z grup na facebooku rozmawiamy z młodym artystą, Domicjanem Grabowskim.

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Przed nami chłodna noc. IMGW ostrzega przed mrozem

Nawet do minus 15 stopni może miejscami spaść temperatura powietrza na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej doby. Ostrzeżenia przed mrozem dla ośmiu powiatów wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zapowiadają konkurs na dyrektora Muzeum Nadwiślańskiego

Zarząd województwa lubelskiego jeszcze w lutym ma zamiar ogłosić konkurs na dyrektora kazimierskiego muzeum. Od lata zeszłego roku pełniącą obowiązki dyrektora tej placówki pozostaje była starosta puławska, Danuta Smaga.

Fiesta Latina
foto
galeria

Fiesta Latina

Gorące latynoskie rytmy i atmosfera przyciągają Was co tydzień do El Cubano. Sobotni wieczór jest do tego najlepszą okazją. Zobaczcie, co się działo w ostatni weekend w El Cubano.

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach
zdrowie

Młodzi lekarze uczą się leczyć urazy głowy. Na prawdziwych preparatach

Będą lepiej diagnozować, szybciej interweniować i skuteczniej leczyć urazy czaszkowo-mózgowe. Na Uniwersytecie Medycznym trwa szkolenie „Neuro - Trauma Days”.

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Poszkodowana zabrana do szpitala

Dzisiaj przed godz. 11 na obwodnicy Lubartowa, drodze krajowej nr 19, zderzyły się dwa samochody. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych
ZDJĘCIA
galeria

Do dobrej zabawy nie jest potrzebny alkohol. Tak się bawią na Balu Młodych

To nie jest typowy bal karnawałowy, ale cieszy się dużym zainteresowaniem. Już po raz 29. katolicy bawili się na Balu Młodych.

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby
galeria

Narkotyki w Radzyniu i okolicach. Zatrzymano cztery młode osoby

Amfetamina, mefedron, marihuana i niemal 1400 tabletek MDMA - łącznie ponad 1,5 kilograma narkotyków policjanci znaleźli u mieszkańców powiatu radzyńskiego. Zatrzymane osoby mają od 18 do 25 lat. Najbliższe miesiące spędzą za kratkami.

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

Skoki narciarskie. Stoch wrócił na Sapporo, najlepszy był Kobayashi

W miniony weekend Puchar Świata gościł w japońskim Sapporo, a na skoczni królował reprezentant gospodarzy – Ryoyu Kobayashi

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie
zdjęcia
galeria

Studniówka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie

W sobotę, 15 lutego, na studniówce bawiły się ostatnie klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida przy ul. Muzycznej w Lublinie. W odróżnieniu od większości szkół średnich, które swoje bale najczęściej organizują w hotelach i salach weselnych, "Plastyk" postawił na tradycję.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium