Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 sierpnia 2023 r.
18:32

Konkurs Lubelski Lider Bezpieczeństwa rozstrzygnięty. Posłanka z grupą kobiet próbowały zakłócić galę

Dbają o nasze bezpieczeństwo każdego dnia. W środę poznaliśmy Lubelskich Liderów Bezpieczeństwa. Galę organizowaną przez Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna próbowała zakłócić posłanka Marta Wcisło, która z grupą kobiet chciała dostać się na salę Teatru Muzycznego, gdzie odbywała się uroczystość.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kobiety mają dość! Wpuście kobiety! – krzyczała do megafonu przed wejściem do Teatru Muzycznego posłanka Wcisło. Parlamentarzystka w ręku trzymała policyjną pałkę przewiązaną różową kokardką, nawiązując tym samym do pacyfikacji manifestacji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w 2020 r. przez policję. Wcisło z protestującymi przyszła z transparentami nie tylko dotyczącymi kobiet: Dość pogardy dla kobiet!!!, Nie damy się zniewolić, Chcesz być bezpieczna nie głosuj na PiS, ale i tymi stricte politycznymi: Obrona przez PiS, czy PiS się kończy. Kobiety chciały spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim, którego przyjazd był zapowiadany (ostatecznie prezes Rady Ministrów w Lublinie się nie pojawił), a także ambasadorką projektu „Bezpieczna Kobieta”, posłanką Moniką Pawłowską.

 

– Pani Poseł, niech pani wyjdzie do kobiet! – krzyczały. Pawłowska nie wyszła. Zabrała za to głos podczas gali i zwróciła uwagę na nieodpowiedzialne działania opozycji i części społeczeństwa. – Bezpieczeństwo i mundur w ostatnim czasie były odmieniane przez wszystkie przypadki, niekoniecznie dobrze. A ja chciałbym, żeby jasno wybrzmiało: Odpowiedzialny obywatel, odpowiedzialny polityk, niezależnie jakie ma poglądy obyczajowe, ideologiczne, powinien szacunek do munduru mieć. I niezależnie od tego co nas dzieli w polityce, gminie, mieście, województwie powinien łączyć nas szacunek do munduru, bo mundur to państwo – mówiła i podziękowała służbom za obronę granic, za to że są zawsze tam gdzie dzieje się krzywda ludzka. Pogratulowała także laureatom konkursu nazywając ich „cichymi aniołami”.

 

Do organizatorów i uczestników konkursu, organizowanego od 2018 roku zwrócił się w liście także premier Mateusz Morawiecki.

 - Laureatom nagrody lubelski Lider Bezpieczeństwa składam nie tylko gratulacje ale również wyrazy wdzięczności i szacunku. Zapewnienie bezpieczeństwa współobywatelom to praca odpowiedzialna, wymagająca i stresująca . Nie każdy jest gotów podjąć taki trud, a co do dopiero wywiązywać się ze swoich obowiązków w sposób dalece przewyższający wymagania i obowiązujące standardy . To postawa wyjątkowo godna uznania i upowszeniania. Dlatego dziękuję również organizatorom konkursu – Stowarzyszeniu Bezpieczna Lubelszczyzna – napisał w liście prezes Rady Ministrów.

Nagrody przyznano w 11. kategoriach. Oto laureaci:

  • Pomoc Ukrainie – Telewizja Polska S.A. Oddział w Lublinie

  • Jednostka Wojska Polskiego – 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

2LBOT była aktywnym uczestnikiem akcji „Silne Wsparcie”, mającej przede wszystkim wesprzeć Policję i Straż Graniczną podczas ataku hybrydowego na polsko-białoruskiej granicy. „Terytorialsi” z Lublina brali udział w szeregu najważniejszych szkoleń obronnych, w tym „Defender-Europe 22”. Poza działaniami obronnymi w terenie, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialna organizuje szkolenia i akcje promocyjne Wojska Polskiego m. in. „Wakacje z 2LBOT” czy „Ferie z WOT”.

  • Jednostka Straży Granicznej – Nadbużański Oddział Straży Granicznej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej

W 2022 roku Straż Graniczna musiała wykazać się niewyobrażalną odwagą i ogromem pracy, broniąc naszego bezpieczeństwa. „Nasi Bohaterowie” niezłomnie bronili granicy wraz z Wojskiem Polskim i Policją. Straż Graniczna organizuje szereg akcji dla Obywateli mających na celu uwrażliwienie na problem nielegalnej migracji i jak ważne jest bezpieczeństwo i szczelność granic.

  • Jednostka Policji – Komenda Miejska Policji w Zamościu

Komenda Miejska Policji w Zamościu może pochwalić się jednym z najwyższych wskaźników wykrywalności przestępstw kryminalnych wśród komend powiatowych i miejskich w Polsce – ponad 80%. Ponadto Komenda Miejska Policji w Zamościu aktywnie wspiera młodzież i seniorów organizując akcje informacyjne oraz półkolonie.

  • Jednostka Straży Pożarnej – Komenda Powiatowa PSP w Parczewie

Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Parczewie w 2022 roku wzięła udział w 592 działaniach ratowniczo-gaśniczych. Była inicjatorem propagowania bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży poprzez liczne akcje jak m.in. wizyty na obozach harcerskich czy wizytacje w szkołach. Jednostka w Parczewie jest jedną z nielicznych w Polsce, która w tak ogromnym tempie modernizuje sprzęt i rozwija jednostkę.

  • Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej – Ochotnicza Straż Pożarna Wilczopole

OSP Wilczopole powstała jeszcze przed wojną, w 1928 roku. W 2015 została włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dzięki posiadanemu wyposażeniu bardzo często wspomaga strażaków PSP w dużych pożarach, jest najczęściej dysponowaną jednostką OSP w powiecie lubelskim.

  • Bezpieczeństwo w energetyce – PGE Dystrybucja S.A.

PGE Dystrybucja S.A. prowadziła w ubiegłym roku szereg działań zwiększających bezpieczeństwo energetyczne w woj. lubelskim. Inwestycje pozwalają skutecznie modernizować przesyły energetyczne jak i stabilność działania sieci. Wśród największych inwestycji są budowy nowych trakcji przesyłowych, remonty GPZ oraz inwestycje w środowiska lokalne jak sport, Koła Gospodyń Wiejskich czy Ochotnicze Straże Pożarne.

  • Bezpieczeństwo w Rolnictwie – Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

LODR w Końskowoli wspomaga działalność ponad 190 tysięcy gospodarstw rolnych w woj. lubelskim. Spośród wielu działań można wyróżnić chociażby wsparcie w uzyskaniu pomocy klęskowej dla rodzin rolniczych. Ośrodek włączył się także w prace nad bezpieczeństwem energetycznym regionu poprzez udział w projekcie „Zielona energia w rolnictwie Polski Wschodniej – uwarunkowania rozwoju”, promującym odnawialne źródła energii.

  • Bezpieczny Samorząd – Gmina Hrubieszów

Gmina Hrubieszów organizowała szereg akcji związanych z bezpieczeństwem mieszkańców m. in. Akademia Bezpiecznego Puchatka dla najmłodszych czy cykliczne zajęcia z cyberbezpieczeństwa OUCH! Jako gmina przygraniczna była pierwszym miejscem, w którym zatrzymywali się uchodźcy wojenni z Ukrainy. Gmina przyjęła setki osób i tworzyła miejsca wsparcia dla potrzebujących. Obecnie gmina aktywnie wspiera zajęcia „Bezpieczna Kobieta” organizowane przez Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna.

  • Osobowość Kobieta – mł. insp. Renata Laszczka-Rusek, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie

Z Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie związana jest od 21 lat. Poprzednio pracowała jako rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Od 1 grudnia 2020 roku jest naczelnikiem Wydziału Komunikacji Społecznej KWP. Odpowiada za koordynację i nadzór nad pracami wydziału, w skład którego wchodzą zespoły: prezydialny, integracji europejskiej, kontaktów międzynarodowych oraz funduszy pomocowych, a także kancelaria jawna.

  • Osobowość Mężczyzna – Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin

Jako dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego nad realizacją zadań wykonywanych przez Straż Miejską Miasta Lublin, a także za współpracę z Policją i Strażą Pożarną. W roku 2022 odbyło się wiele imprez masowych pod nadzorem bezpośrednim takich jak Dni Kultury Studenckiej, Mecze Piłki Nożnej Motoru Lublin, Mecze Żużlowe Motoru Lublin, Carnaval Sztukmistrzów czy Noc Kultury. Jest także bezpośrednio odpowiedzialny za nadzór nad monitoringiem wizyjnym miasta Lublin.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Każda seria ma swój koniec. Górnik Łęczna zaledwie zremisował w Opolu z Odrą

Każda seria ma swój koniec. Górnik Łęczna zaledwie zremisował w Opolu z Odrą

Koniec zwycięskiej passy Górnika Łęczna. W niedzielę podopieczni trenera Pavola Stano nie zdołali strzelić gola Odrze Opole na jej terenie i wracają na Lubelszczyznę bogatsi o tylko jeden punkt

Pola zwyciężyła w międzynarodowym konkursie skierowanym dla dzieci z implantacją ślimakową

Pola z Lublina udoskonala implanty ślimakowe – i zdobywa świat

Dla 9-letniej Poli z Lublina implanty ślimakowe nie mają żadnych tajemnic. W ostatnim czasie dziewczynka wymyśliła jak je ulepszyć, przez co zdobyła uznanie w międzynarodowym konkursie.

ilustracyjne

Czeka nas kolejna noc przymrozków

W nocy z sobotę na niedzielę na termometrach można było zobaczyć temperatury na minusie. Niestety, dzisiaj może być podobnie.

zdjęcie ilustracyjne

Policjant po służbie zatrzymał złodzieja alkoholu. 33-latek zapłacił mandat

Nerwowe zachowanie 33-latka zwróciło uwagę policjanta z wydziału kryminalnego, który po służbie zauważył mężczyznę ukrywającego alkohol. Okazało się, że towar został skradziony ze sklepu. Sprawca został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych.

Pobił i okradł kolegę. Może posiedzieć 15 lat

Pobił i okradł kolegę. Może posiedzieć 15 lat

64-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj padł ofiarą brutalnego rozboju. Sprawcą okazał się jego 50-letni znajomy, który w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany przez policję i tymczasowo aresztowany.

Zana robi mały krok do przodu. Jest decyzja środowiskowa, kiedy ruszą prace?

Zana robi mały krok do przodu. Jest decyzja środowiskowa, kiedy ruszą prace?

Ulica Tomasza Zana w Lublinie od lat domaga się remontu. Właśnie została wydana pozytywna decyzja środowiskowa. To oznacza, że już niedługo może ruszyć cały proces przebudowy. Kiedy dokładnie?

Wielkie testowanie w Helium Club
Foto
galeria

Wielkie testowanie w Helium Club

Co tydzień w Helium Club odbywają się imprezy, które przyciągają tłumy. Kusi ich dobra muzyka, atmosfera i temat przewodni imprezy. Ostatnio odbyła się impreza - Taste The Music. Jak zwykle była to niezapomniana noc. Jeśli nie wierzycie, to zapraszamy do naszej fotogalerii. Zobaczcie, jak się bawi Lublin.

Czy Trybunał Koronny w Lublinie odzyska dawny blask? Historia Trybunału na zdjęciach
Foto
galeria

Czy Trybunał Koronny w Lublinie odzyska dawny blask? Historia Trybunału na zdjęciach

Wiele ostatnio się mówi o przywróceniu blasku Trybunałowi Koronnemu w Lublinie, który jest symbolem Starego Miasta i jednym z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w Lublinie. Zobaczmy, jak na przestrzeni lat zmieniał się wygląd Trybunału Koronnego w Lublinie.

Nowa inwestycja przy Nałęczowskiej zmieni obraz dzielnicy? Temat wróci do Rady Miasta, bo 20 miejsc parkingowych to za mało

Nowa inwestycja przy Nałęczowskiej zmieni obraz dzielnicy? Temat wróci do Rady Miasta, bo 20 miejsc parkingowych to za mało

Ulica Nałęczowska w Lublinie czeka na duże zmiany. W rejonie skrzyżowania z Aleją Kraśnicką planowana jest budowa nowoczesnego kompleksu z wysokimi wieżowcami, przestrzeniami usługowymi i placem miejskim. Inwestorzy podkreślają, że projekt odpowiada na realne potrzeby miasta i będzie korzystny dla jego rozwoju. Decydować będzie Rada Miasta.

Z Lublina na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Z Lublina na Międzynarodową Stację Kosmiczną

Sławosz Uznański-Wiśniewski to drugi Polak, który poleci w kosmos i pierwszy, który trafi na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Co tam będzie robił? A na przykład testował specjalny hełm do sterowania komputerem za pomocą myśli. Hełm, który powstał w Lublinie. – Dziś nasz sprzęt znajduje się na stałym wyposażeniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a my jesteśmy w trakcie realizacji naszego pierwszego, w pełni samodzielnego eksperymentu w ramach polskiej misji IGNIS – mówi dr Dariusz Zapała z firmy Cortivision, która stworzyła innowacyjny hełm dla polskiego astronauty

Remis byłby najuczciwszy - ocenia mecz z Cracovią trener Motoru

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Nie wygrywa się spotkania za to, że ma się piłkę

Motor w sobotni wieczór musiał uznać wyższość Cracovii. „Pasy” wygrały w Lublinie 1:0. Jak szkoleniowcy obu drużyn oceniają spotkanie?

Kopalnia w Bogdance wydobywa węgiel najtaniej w kraju

Węgiel z Bogdanki na Ukrainę, czyli co dalej z lubelską kopalnią

– Po zakończeniu wydobycia węgla chcemy nadal być silnym przedsiębiorstwem przemysłowo-energetycznym – mówił na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach wiceprezes ds. rozwoju Lubelskiego Węgla „Bogdanka” Sławomir Krenczyk. Sporą szansą na zbyt węgla z Bogdanki może być rynek ukraiński.

Jarosław Milcz po raz kolejny poprowadził Lubliniankę do zwycięstwa
ZDJĘCIA

Na Wieniawie lubią horrory. Lublinianka pokonała Start Krasnystaw w ostatniej akcji meczu

Piłkarze Lublinianki po raz kolejny dostarczyli swoim kibicom solidnej dawki emocji. Jeszcze w 87 minucie meczu ze Startem Krasnystaw przegrywali u siebie 1:2. Mimo to wyszarpali trzy punkty. Jarosław Milcz gola na wagę zwycięstwa zdobył w... ósmej minucie doliczonego czasu gry.

Cracovia znowu lepsza od Motoru, Sergi Samper przeprasza za kartkę
ZDJĘCIA, WIDEO
galeria
film

Cracovia znowu lepsza od Motoru, Sergi Samper przeprasza za kartkę

Czwarty raz w rym sezonie, ale pierwszy w 2025 roku Motor nie strzelił gola w meczu u siebie. Beniaminek z Lublina nie zrewanżował się też Cracovii za porażkę z jesieni 2:6. Tym razem „Pasy” wygrały 1:0, a kluczowa dla losów spotkania była czerwona kartka Sergi Sampera, którą Hiszpan obejrzał już w 49 minucie.

Atakujący Bogdanki LUK Lublin Kewin Sasak:

Marcin Komenda, Bogdanka LUK Lublin: Ten sezon jest kapitalny

Powiedzieli po trzecim meczu półfinałowym play-off: JSW Jastrzębski Węgiel - Bogdanka LUK Lublin 2:3

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium