Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

23 sierpnia 2023 r.
18:32

Konkurs Lubelski Lider Bezpieczeństwa rozstrzygnięty. Posłanka z grupą kobiet próbowały zakłócić galę

Dbają o nasze bezpieczeństwo każdego dnia. W środę poznaliśmy Lubelskich Liderów Bezpieczeństwa. Galę organizowaną przez Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna próbowała zakłócić posłanka Marta Wcisło, która z grupą kobiet chciała dostać się na salę Teatru Muzycznego, gdzie odbywała się uroczystość.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Kobiety mają dość! Wpuście kobiety! – krzyczała do megafonu przed wejściem do Teatru Muzycznego posłanka Wcisło. Parlamentarzystka w ręku trzymała policyjną pałkę przewiązaną różową kokardką, nawiązując tym samym do pacyfikacji manifestacji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w 2020 r. przez policję. Wcisło z protestującymi przyszła z transparentami nie tylko dotyczącymi kobiet: Dość pogardy dla kobiet!!!, Nie damy się zniewolić, Chcesz być bezpieczna nie głosuj na PiS, ale i tymi stricte politycznymi: Obrona przez PiS, czy PiS się kończy. Kobiety chciały spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim, którego przyjazd był zapowiadany (ostatecznie prezes Rady Ministrów w Lublinie się nie pojawił), a także ambasadorką projektu „Bezpieczna Kobieta”, posłanką Moniką Pawłowską.

 

– Pani Poseł, niech pani wyjdzie do kobiet! – krzyczały. Pawłowska nie wyszła. Zabrała za to głos podczas gali i zwróciła uwagę na nieodpowiedzialne działania opozycji i części społeczeństwa. – Bezpieczeństwo i mundur w ostatnim czasie były odmieniane przez wszystkie przypadki, niekoniecznie dobrze. A ja chciałbym, żeby jasno wybrzmiało: Odpowiedzialny obywatel, odpowiedzialny polityk, niezależnie jakie ma poglądy obyczajowe, ideologiczne, powinien szacunek do munduru mieć. I niezależnie od tego co nas dzieli w polityce, gminie, mieście, województwie powinien łączyć nas szacunek do munduru, bo mundur to państwo – mówiła i podziękowała służbom za obronę granic, za to że są zawsze tam gdzie dzieje się krzywda ludzka. Pogratulowała także laureatom konkursu nazywając ich „cichymi aniołami”.

 

Do organizatorów i uczestników konkursu, organizowanego od 2018 roku zwrócił się w liście także premier Mateusz Morawiecki.

 - Laureatom nagrody lubelski Lider Bezpieczeństwa składam nie tylko gratulacje ale również wyrazy wdzięczności i szacunku. Zapewnienie bezpieczeństwa współobywatelom to praca odpowiedzialna, wymagająca i stresująca . Nie każdy jest gotów podjąć taki trud, a co do dopiero wywiązywać się ze swoich obowiązków w sposób dalece przewyższający wymagania i obowiązujące standardy . To postawa wyjątkowo godna uznania i upowszeniania. Dlatego dziękuję również organizatorom konkursu – Stowarzyszeniu Bezpieczna Lubelszczyzna – napisał w liście prezes Rady Ministrów.

Nagrody przyznano w 11. kategoriach. Oto laureaci:

  • Pomoc Ukrainie – Telewizja Polska S.A. Oddział w Lublinie

  • Jednostka Wojska Polskiego – 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

2LBOT była aktywnym uczestnikiem akcji „Silne Wsparcie”, mającej przede wszystkim wesprzeć Policję i Straż Graniczną podczas ataku hybrydowego na polsko-białoruskiej granicy. „Terytorialsi” z Lublina brali udział w szeregu najważniejszych szkoleń obronnych, w tym „Defender-Europe 22”. Poza działaniami obronnymi w terenie, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialna organizuje szkolenia i akcje promocyjne Wojska Polskiego m. in. „Wakacje z 2LBOT” czy „Ferie z WOT”.

  • Jednostka Straży Granicznej – Nadbużański Oddział Straży Granicznej im. 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej

W 2022 roku Straż Graniczna musiała wykazać się niewyobrażalną odwagą i ogromem pracy, broniąc naszego bezpieczeństwa. „Nasi Bohaterowie” niezłomnie bronili granicy wraz z Wojskiem Polskim i Policją. Straż Graniczna organizuje szereg akcji dla Obywateli mających na celu uwrażliwienie na problem nielegalnej migracji i jak ważne jest bezpieczeństwo i szczelność granic.

  • Jednostka Policji – Komenda Miejska Policji w Zamościu

Komenda Miejska Policji w Zamościu może pochwalić się jednym z najwyższych wskaźników wykrywalności przestępstw kryminalnych wśród komend powiatowych i miejskich w Polsce – ponad 80%. Ponadto Komenda Miejska Policji w Zamościu aktywnie wspiera młodzież i seniorów organizując akcje informacyjne oraz półkolonie.

  • Jednostka Straży Pożarnej – Komenda Powiatowa PSP w Parczewie

Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Parczewie w 2022 roku wzięła udział w 592 działaniach ratowniczo-gaśniczych. Była inicjatorem propagowania bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży poprzez liczne akcje jak m.in. wizyty na obozach harcerskich czy wizytacje w szkołach. Jednostka w Parczewie jest jedną z nielicznych w Polsce, która w tak ogromnym tempie modernizuje sprzęt i rozwija jednostkę.

  • Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej – Ochotnicza Straż Pożarna Wilczopole

OSP Wilczopole powstała jeszcze przed wojną, w 1928 roku. W 2015 została włączona w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Dzięki posiadanemu wyposażeniu bardzo często wspomaga strażaków PSP w dużych pożarach, jest najczęściej dysponowaną jednostką OSP w powiecie lubelskim.

  • Bezpieczeństwo w energetyce – PGE Dystrybucja S.A.

PGE Dystrybucja S.A. prowadziła w ubiegłym roku szereg działań zwiększających bezpieczeństwo energetyczne w woj. lubelskim. Inwestycje pozwalają skutecznie modernizować przesyły energetyczne jak i stabilność działania sieci. Wśród największych inwestycji są budowy nowych trakcji przesyłowych, remonty GPZ oraz inwestycje w środowiska lokalne jak sport, Koła Gospodyń Wiejskich czy Ochotnicze Straże Pożarne.

  • Bezpieczeństwo w Rolnictwie – Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli

LODR w Końskowoli wspomaga działalność ponad 190 tysięcy gospodarstw rolnych w woj. lubelskim. Spośród wielu działań można wyróżnić chociażby wsparcie w uzyskaniu pomocy klęskowej dla rodzin rolniczych. Ośrodek włączył się także w prace nad bezpieczeństwem energetycznym regionu poprzez udział w projekcie „Zielona energia w rolnictwie Polski Wschodniej – uwarunkowania rozwoju”, promującym odnawialne źródła energii.

  • Bezpieczny Samorząd – Gmina Hrubieszów

Gmina Hrubieszów organizowała szereg akcji związanych z bezpieczeństwem mieszkańców m. in. Akademia Bezpiecznego Puchatka dla najmłodszych czy cykliczne zajęcia z cyberbezpieczeństwa OUCH! Jako gmina przygraniczna była pierwszym miejscem, w którym zatrzymywali się uchodźcy wojenni z Ukrainy. Gmina przyjęła setki osób i tworzyła miejsca wsparcia dla potrzebujących. Obecnie gmina aktywnie wspiera zajęcia „Bezpieczna Kobieta” organizowane przez Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna.

  • Osobowość Kobieta – mł. insp. Renata Laszczka-Rusek, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie

Z Komendą Wojewódzką Policji w Lublinie związana jest od 21 lat. Poprzednio pracowała jako rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Od 1 grudnia 2020 roku jest naczelnikiem Wydziału Komunikacji Społecznej KWP. Odpowiada za koordynację i nadzór nad pracami wydziału, w skład którego wchodzą zespoły: prezydialny, integracji europejskiej, kontaktów międzynarodowych oraz funduszy pomocowych, a także kancelaria jawna.

  • Osobowość Mężczyzna – Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin

Jako dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego nad realizacją zadań wykonywanych przez Straż Miejską Miasta Lublin, a także za współpracę z Policją i Strażą Pożarną. W roku 2022 odbyło się wiele imprez masowych pod nadzorem bezpośrednim takich jak Dni Kultury Studenckiej, Mecze Piłki Nożnej Motoru Lublin, Mecze Żużlowe Motoru Lublin, Carnaval Sztukmistrzów czy Noc Kultury. Jest także bezpośrednio odpowiedzialny za nadzór nad monitoringiem wizyjnym miasta Lublin.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bogdanka LUK Lublin wygrała na wyjeździe z ZAKSĄ Kędzierzy-Koźle 3:0

Bogdanka LUK Lublin pozostaje w grze o półfinał

W drugim meczu ćwierćfinałowym play-off Bogdanka LUK Lublin pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. Tym samym do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie trzecie spotkanie, w niedzielę, w Lubinie. Początek o godzinie 14.45

Przemysław Kusiak to jeden z liderów Matematyki

LNBA: Potrzebne będą trzecie mecze

W sobotę rozegrano drugie mecze półfinałowe w Konferencji A. Zwycięstwa odniosły w nich zespoły Patobasket i Matematyki, co oznacza, że do wyłonienia finalistów będą potrzebne trzecie spotkania.

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie
koncert
5 kwietnia 2025, 19:00

Duch Seattle w Lublinie ! Grunge’owy hołd w Zgrzycie

W lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt w sobotę, odżyje duch Seattle lat 90. Ze sceny popłyną brudne gitarowe brzmienia i chropowate wokale – zupełnie jak w klubach Seattle sprzed trzech dekad. Znów powrócą wspomnienia przy takich utworach jak: „Smells Like Teen Spirit”, „Would”, „Jeremy”, „Alive”, „Black Hole Sun” i innych. To nie będzie zwykły koncert, lecz muzyczna podróż w czasie: w rocznicę śmierci Kurta Cobaina i Layne’a Staleya Lublin odda im szczególny hołd.

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Moto Session 2025: Samochody, pokazy i goście specjalni

Szybkie, drogie i luksusowe. Przerobione i dopieszczone. Plus pokazy stuntu i driftu, czyli dwa dni z motoryzacją w najlepszym wydaniu. W weekend w Lublinie: Moto Session 2025.

Filip Wójcik to kolejny zawodnik, który zostaje w Motorze na następny sezon

Kolejny piłkarz Motoru Lublin podpisał nowy kontrakt

W ostatnich dniach Motor Lublin przedłużył umowy z trzema piłkarzami. Najpierw nowe kontrakty podpisali: Michał Król i Mathieu Scalet, a we wtorek żółto-biało-niebiescy poinformowali, że w klubie zostaje także Filip Wójcik. Wszyscy związali się z beniaminkiem PKO BP Ekstraklasy na kolejny rok.

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.
foto
galeria

Premiera w Teatrze Osterwy: Niewiarygodna historia Małej S.

Trwają przygotowania do sobotniej premiery „Niewiarygodnej historii Małej S.” w lubelskim Teatrze im. J. Osterwy. Będzie to pierwszy – po dłuższej przerwie – spektakl przeznaczony dla najmłodszej widowni.

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi
ZDJĘCIA

"Najważniejszy egzamin w ich życiu". Przyszli adwokaci mierzą się z zagadnieniami prawnymi

Egzamin jest bardzo długi i trudny - mówi przewodniczący komisji. Po studiach i trzech latach aplikacji przyszedł czas na cztery dni egzaminów z różnych zagadnień prawa. W Lublinie rozpoczął się egzamin adwokacki.

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Koniec negocjacji z wykonawcami pierwszej polskiej elektrowni jądrowej

Zakończono negocjacje umowy pomostowej z wykonawcami pierwszej elektrowni jądrowej – poinformował we wtorek premier Donald Tusk. Obecny plan zakłada, że prąd z pierwszej polskiej elektrowni jądrowej popłynie do sieci w 2036 roku.

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS
ZDJĘCIA
galeria

Jaki zawód na przyszłość? Dzień otwarty w ZSChIPS

Cukiernik, optyk, ratownik medyczny, czy klasa psychologiczno-medyczna. Przed nami egzamin ósmoklasisty, a potem wybór szkoły średniej. Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego zaprosił swoich potencjalnych, przyszłych uczniów.

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji
ZDJĘCIA
galeria

To nie rzemiosło, to sztuka. Najlepsi młodzi fryzjerzy w akcji

Magia i Fantazja – takie było hasło tegorocznej, XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fryzjerskiego „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”. Uczestnicy konkursu puścili wodzę fantazji i swoje wyobrażenia przełożyli na włosy modelek.

Łukowskie PEC

Brakuje milionów i nie mogą ruszyć z budową elektrociepłowni. Będzie wniosek

Łukowskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej nie może ruszyć z budową nowej elektrociepłowni, bo oferty firm są droższe niż założony kosztorys. Miasto szuka nowych możliwości w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie
(Nie)Wyparzona Gęba
film

Pisze dla innych, a teraz opowie swoją historię – Igor Jaszczuk w (Nie)Wyparzonej Gębie

Po 25 latach milczenia Igor Jaszczuk wraca na scenę – bez presji wytwórni, za to z wielką autentycznością. Jego najnowszy singiel „Baobab” to nostalgiczna podróż do czasów młodości, spotkań pod drzewem, które stało się symbolem twórczych początków. Artysta, znany jako autor hitów dla innych, zaśpiewa własnym głosem.

Aleksandra Tomczyk

Aleksandra Tomczyk zostaje w Lublinie

Chociaż od dłuższego czasu nie ma jej w składzie MKS FunFloor, to Paweł Tetelewski nie wahał się przedłużyć umowy z Aleksandrą Tomczyk. 30-letnia rozgrywająca podpisała nowy kontrakt, chociaż na razie musi skupić się na leczeniu kontuzji.

Jedną z atrakcji Dnia otwartego na Politechnice Lubelskiej był tunel aerodynamiczny
galeria

Politechnika Lubelska: Informatyka, innowacje i rekrutacja

Był tunel aerodynamiczny i programowanie robotów. Były długopisy 3D i e-oko w inżynierii. A przede wszystkim: była możliwość lepszego poznania uczelni. Jak wyglądał Dzień Otwarty na Politechnice Lubelskiej?

Inspektor Andrzej Mioduna
KADRY

Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie ma nowego zastępcę

Inspektor Andrzej Mioduna był komendantem w Janowie Lubelskim i w Zamościu. Teraz objął stanowisko p.o. Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium