Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Działka po targowisku miejskim przy ul. Balladyny być może zostanie wystawiona na sprzedaż. Taka jest propozycja władz miasta, którą urzędnicy przedstawią radnym
Maksym Bratko, administrator profilu Transport Publiczny w Kraśniku, wytyka błędy miejskiemu przewoźnikowi. Chodzi o wprowadzony 3 czerwca rozkład jazdy i kursy na i z dworca PKP. Andrzej Kołodziejczyk, prezes MPK Kraśnik, zapewnia, że problem jest tworzony sztucznie i że żadnych skarg w tej sprawie nie dostał.
Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej szuka m.in. restauracji, hoteli i gospodarstw agroturystycznych, które chciałby oferować swoim klientom produkty tradycyjne i lokalne. Kraśnicka LGD wspólnie z dwiema innymi lokalnym grupami działania z powiatów lubelskiego i biłgorajskiego chce stworzyć szlak kulinarny i promować turystykę kulinarną.
Blisko 300 zawodników – dzieci i młodzieży uczestniczyło w wczoraj w XXIII już „Biegu Po Uśmiech” w Kraśniku. Po 34 zawodników wystartowało w Biegu Głównym na dystansach 10 km i 5 km. Natomiast w Biegu Gości Honorowych wzięło udział 12 zawodników.
Czy przebudowanym chodnikiem przy ul. Nadstawnej można chodzić bez obaw? – pyta nasz czytelnik i pokazuje zdjęcia, z których wynika, że nie jest bezpiecznie
Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi, którego w czwartek zatrzymali policjanci z Kraśnika. W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 150 działek marihuany. 22-latek rozprowadzał narkotyki wśród okolicznej młodzieży.
Już po raz 23. wystartuje w sobotę w Kraśniku „Bieg po Uśmiech”.
Ze stajni w Dąbrowie Bór (gm. Kraśnik) w zagadkowych okolicznościach zniknął jeden z koni. Właściciel zastanawia się, co się z nim stało.
O zmianach w systemie gospodarowania odpadami dyskutowali we wtorek w Kraśniku uczestnicy konferencji.
19 firm z Polski i Europy, które przeszły pozytywnie przez pierwszy etap przetargu (na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od końca obwodnicy Lublina do końca obwodnicy Kraśnika), otrzymało w czwartek zaproszenia do składania ofert cenowych. Umowę z wykonawcą Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje podpisać przed końcem roku.
Pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie zatrzymali przeładowaną ciężarówkę. Okazało się, że jej kierowca przewoził bydło, a stłoczone zwierzęta jechały w koszmarnych warunkach.
Zmiany w organizacji ruchu kołowego na rynku i skupienie parkingów w jego południowej części – takie są założenia przebudowy. Planowana jest też budowa fontanny, a także pożegnanie z pomnikiem kraśnickiej cegły, który zastąpią ceglane ławki
7-letni chłopiec został wczoraj potrącony przez samochód. Do wypadku doszło w Kraśniku, przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Dziecko przebywa w szpitalu w Lublinie.
Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku poszukuje starych zdjęć miasta. Fotografie pojawią się na stronie internetowej, w planach jest też wydanie publikacji. Projekt ma związek z obchodzonym w tym roku jubileuszem 640-lecia Kraśnika.
W środę w miejscowości Szastarka w powiecie kraśnickim szkolny autobus zderzył się z audi. Trzy osoby trafiły do szpitala.
Jest akcja ulotkowa, są też zbierane podpisy po petycją. Po tym jak w skrzynkach pocztowych kraśniczan pojawiły się ulotki m.in. w sprawie zarobków prezesa miejskich wodociągów niektórzy mieszkańcy miasta czynnie włączają się w akcję Nowoczesnej.
Dzieci z miejscowości Terpentyna (powiat kraśnicki) będą mieć nowe, przestronne przedszkole. Władze gminy Dzierzkowice podpisały już umowę z wykonawcą nowego obiektu.
Urząd Miasta w Kraśniku chce przekazać nieodpłatnie kostkę granitową z rozbiórki remontowanej ulicy Bóźnicznej – parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Projekt uchwały w tej sprawie pozytywnie zaopiniowały już komisje. Zaś Rada Miasta pochyli się nad tym tematem podczas piątkowej sesji.
Zmieni się nie tylko miejsce i nazwa, ale też współorganizatorzy. Festiwal Kraśnik Blues Meeting w tym roku się nie odbędzie, będzie zaś w przyszłym roku, ale nie w Kraśniku, tylko w Dzierzkowicach. Festiwal – wspólnie z jego pomysłodawcą i dyrektorem Ireneuszem Muszyńskim – zorganizuje Starostwo Powiatowe w Kraśniku i gmina Dzierzkowice. Gwiazdą ma być m.in. zespół Dżem.
Po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ludmiłówce (powiat kraśnicki) zebrali i przekazali dary dla przytuliska w Rachowie Starym koło Annopola. W poniedziałek karmę, koce i maskotki zawiozła wspólnie z Ireneuszem Muszyńskim z zespołu Pawkin Maria Stepaniuk – inicjatorka tej charytatywnej akcji.
Do wypadku doszło około godz. 13:30 na drodze krajowej nr 19. Kierowca ciężarówki przewożącej żwir stracił panowanie nad pojazdem.
Trwa przebudowa trasy łączącej Popkowice z Wilkołazem (powiat kraśnicki). To – obok remontu ul. Urzędowskiej w Kraśnika – najważniejsza inwestycja drogowa w powiecie kraśnickim. Roboty na liczącej 7 km drodze Popkowice – Wilkołaz mają zakończyć się w czerwcu.
27-latek z okolic Kraśnika odpowie za handel „podróbkami”. Mężczyzna sprzedawał przede wszystkim ubrania, buty oraz perfumy.
Ulica Nadstawna w Kraśniku , którą dojeżdża się nad zalew będzie oświetlona. Inwestycję mają jeszcze w tym roku realizować wspólnie dwa samorządy - gmina Kraśnik i miasto Kraśnik. – A co z chodnikiem? – dopytują mieszkańcy.
1943 rok. Grupa dzieci z prywatnego przedszkola w Kraśniku przygotowuje świąteczne kartki dla jeńców wojennych w Oflagu VI B Doessel. Podpisane kartki wysyła do obozu prowadząca przedszkole Janina Suska. 2017 rok. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 7 w Kraśniku wykonują kartki wielkanocne dla kombatantów - uczestników Powstania Warszawskiego, z którymi współpracuje Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu. Placówka ta jest inicjatorem niezwykłego projektu